Custom post template

Pozdrav,

kodiram nesto za faks, i potrebno mi je vise single.php post templateova… Krenuo sam to napraviti na jednak nacin kako pravim i custom page.php templateove, dakle:
napravim single-custom.php file, i na sam pocetak mu napisem:

<?php
/*
Single Post Template:Custom post
*/
?>

Uploadam to u mapu od teme, i zbog nekog razloga ne prikazuje mi onaj widget za odabir templatea kada krenem pisati novi post. Wordpress 4.0 koristim, na isti ovaj nacin radim sa page.php i sve radi kako treba… Zna li netko mozda gdje bi mogao biti problem?

P.S. znam da postoji Custom post type plugin, ali meni treba bas ovako, bez plugina.

EDIT: provjerio sam u Screen Options da taj widget slucajno nije samo skriven, ali nema jer uopce nije ucitan…

Ako koristiš template, u komentaru mora pisati: Template Name: Custom post i tad kod stranica imaš dropdown, ako radiš single-custom.php onda ti ne treba Template Name.

Pokusao sam tako ali i dalje ne radi…

Koliko znam moras registrirati novi Post Type, jer datoteka single-nesto.php sama po sebi ne znaci nista.Kreiras novi Custom Post Type i onda imas taj fajl single-nazivcpt.php :wink:

Za Custom Post Type-ove ti nije potreban Plugin, postoji ali uopste nije potreban :wink:

Za template na stranici pod Page Attributes odabereš taj svoj template.

‘post’ ne podrzava custom template-ove, to je samo za stranice.

Morati ces napraviti novi post type, baci pogled ovdje za pomoc: http://generatewp.com/post-type/