D.o.o u Hrvatskoj

Super info, baš ta opcija mi treba. Mislim još ću vidjeti sve s konzultantskom tvrtkom šta kažu o svemu tome ali mislim da je onda već i odlučeno.

Još ako sve štima i kupim od @petarcro izbjegnem vrijeme čekanja,procedure,uplaćivanje temeljnog kapitala i osta ja opet ove godine bez motora :frowning:
ode sad u d.o.o …

D.o.o. je trenutno u “stanju mirovanja” tj ne posluje i troskovi su mi cc 70 kn mjesecno, tako da dok ne poslujes to su neki fiksni troskovi na mjesecnoj bazi. Ja sam isplacivao zaradu sa adsensea na firmu. Mozes i sa bilo kojeg affiliate.
Nakon sta se rjese papiri poslujes kako god zelis i mozes normalno izdavat racune. Mozes se a i mislim da ne moras prijavit na 1 sat dnevno da radis u firmi i to ti je cc 200 kn doprinosa mjesecno ili cak manje.

Hvala svima na informacijama, provjerit ću još sve pa se onda javim. Reci još samo odakle si?

Sveti ivan zelina, firma je regana pod trgovacki sud Zagreb. Dalje na pm pisi ako trebas kakav info.

Može da …sry

raspitaj se malo oko poticaja za samozapošljavanje, jer je (zbog dobivanja poticaja) isplativije osnovati novu firmu iz nule

Hvala, znam za poticaje bio sam ali ako misliš ovih cca 5000€ s biroa to je ipak malo da bi netko me zajeb*** da mu moram trčati i igrati po njihovim pravilima

Ne mislim na nikakve određene poticaje, nego znam da danas svatko otvara nešto i dobiva nekakve poticaje (što od jednih što od drugih institucija) i glupo bi bilo to neiskoristiti.

Otvaranje d.o.o. firme te košta oko 5000 kn (svi troškovi sve zajedno) + trebaš u firmu staviti 20 000 kn temeljnog kapitala (to je “tvoj” novac koji možeš odmah sljedeći dan potrošiti ako želiš, a možeš i npr svoj privatni kompjutor i radni stol proglasiti da ga “daješ” svojoj firmi kao početni kapital što se također priznaje).

Ako riješiš poticaje nekakve (a danas skoro svaka šuša otvara firme i dobiva poticaje) koji mogu biti kojih 20-30-50 t kn, onda si na kraju u plusu.

Pored toga kupiti neku tuđu firmu za koju ne možeš dobiti poticaje i za koju trebaš platiti preko 3000 kn troškove prijenosa + još toliko za slučaj ako želiš doregistrirati djelatnosti koje sada nisu registrirane a za koje misliš da će ti trebati, nema smisla čak niti da je kupiš za 1 kn.

20 000kn nije tvoje nego od d.o.o. Istina je da drugi dan mozes to skinuti sa racuna i za taj iznos neces platit porez, al gledas na to kao pozajmicu koju ces morati vratiti firmi.

Ako ti nije bitan bonitet i dobra kreditna sposobnost firme (znači ako ne misliš dizat ozbiljnije kredite na firmu) i ako ti nije bitno imati i na papiru veliku dobit firme onda otvori j.d.o.o.

Ukupni trošak za pokretanje j.d.o.o.-a je cca 1,000 kn, dok je za d.o.o. cca 26,000 kn.

Kod prijelaza j.d.o.o.-a u d.o.o. revizija košta cca 4,000 kn, ali ne moraš nikad prijeći u d.o.o. ako ćeš dobit “držat pod kontrolom”.
25% dobiti trebaš zadržavat u j.d.o.o.-u i prijeći u d.o.o. kad zadržana dobit dođe na 20,000 kn, ali ako ti dobit bude 100 kn godišnje onda to nije nikakav problem. Postoji 1000 načina da iz firme potpuno legalno izvlačiš ozbiljne novce i da legalno prikazuješ dobit od recimo samo 100 kn godišnje :wink:

Ovo stoji. Puno ozbiljnije djeluje d.o.o. i kod nekih klijenata to može imati utjecaja.

Baš i ne. Temeljni kapital ne možeš trošit za troškove osnivanja, nego eventualno nakon osnivanja za neke troškove tipa nabava radne opreme (npr. PC). Osnivanje d.o.o.-a košta ukupno barem 26,000 kn i taj cijeli iznos treba biti odmah spreman.

Od kud ti to? Ja sam sve racune osnivanja firme dao racunovodji i ona mi je vratila to. Tak je barem bilo prije 10+ godina s doo. Za jdoo su troskovi manji, ali istu stvar sam radio. Predao sve racune u racunovodstvo i koliko znam to je bilo zapisano ili kao zaduznica ili upisano u temeljni kapital. Jdoo sam prije godinu i pol otvarao. Fizicki moras imati vise ( jer u banku mislim da moras tocno 20 dati), ali to se odmah vrati. A ovo sto pisu da mozes odmah svih 20 iz temeljnog kapitala uzeti, ja bar nisam tako cuo. Mozes si kupiti nesto za firmu, ali nemozes to kao cashe uzeti.

@mitok

Još nisam se odlučio jer mi "negori"pod nogama za otvaranje tj. to planiram napraviti kroz iduće pola godine koliko smatram da će trebati da se pokaže isplativost projekta.

Za moje trenutne potrebe i j.doo bi bio dovoljan no jedini problem vidim u tome tko od ozbiljnih ljudi želi poslovati s jdoo. Samim time što sam tako registriran ostavaljam dojam da sam mali, a to mi nikako neide u prilog.

@Goertosing

Da slažem se glupo bi bilo neotići, informirati se i poslušati njihove uvjete. A i za ovo dalje se i u pravu.
Naravno da bez provjere,informiranja i svega toga neodlucujem se na nista tako da jos neosnivam niti kupujem dok nebudem 1000% a sam sam na 100%

@krcmar

Ma uopće mi neigra ulogu izvlačenje jer želim uložiti sve u toi tako da i kad bi uplatio 20k uložio bi sve i još dodao.