Da li bi koristili hosting za 1kn godišnje

Ukoliko vam se ponudi besplatan hosting da li bi ga koristili?

Zašto bi ga koristili?

Mislim ljudima ponuditi hosting jedan paket free (1kn god.) i dva placena paketa sa sljedecim specifikacijama

FREE paket - 1kn (nema reklama, linkova ili ostalih gluposti

1024 MB diskovnog prostora
Flat (nemjeren) promet (u slucaju zlouporabe korisnicki racun se suspendira)
1 dodatna domena
1 Email računa
1 MySql baza podataka
1 FTP korisnički račun
1 parkirna domena
99.7% uptime garancija
phpMyAdmin - upravljanje bazama
Support nece biti dostupan uvijek za free paket
BackUP - NE
PHP, CGI, Perl, MySQL, itd.

Paket BOX 5 - 200kn godišnje

5 GB diskovnog prostora
Flat (nemjeren) promet (u slucaju zlouporabe korisnicki racun se suspendira)
5 dodatna domena
10 Email računa
10 MySql baza podataka
10 FTP korisnički račun
5 parkirna domena
99.9% uptime garancija
phpMyAdmin - upravljanje bazama
Support 0/24
BackUP - DA tjedno jednom
PHP, CGI, Perl, MySQL, itd.

Paket BOX 10 - 300kn godisnje

10 GB diskovnog prostora
Flat (nemjeren) promet (u slucaju zlouporabe korisnicki racun se suspendira)
15 dodatna domena
25 Email računa
25 MySql baza podataka
25 FTP korisnički račun
15 parkirna domena
99.9% uptime garancija
phpMyAdmin - upravljanje bazama
Support 0/24
BackUP - DA tjedno jednom
PHP, CGI, Perl, MySQL, itd.

Ukoliko bude nekome trebao veci paket ili nesto drugo to se moze rijesiti bez problema

Naravno ovo je samo okvirno još nismo 100% konfigurirali cijene ali tako ce negdje biti. Ovo nam nije primarno nego smo prisiljeni ovako nesto otvoriti zbog sebe i svojih klijenata a imamo viska resursa pa zasto ne ponuditi i drugima nesto i dodatno zaraditi nesto

Naravno iza svega stoji d.o.o. firma no više o tome kada bude sluzbeno ovo je samo pitanje za vas webmajstere ovdje na forumu

P.s.s. znam da ima hrpa free hostinga to mi nemojte ni govoriti naveo sam zbog cega najvise otvaramo ovo

Većina bi ih koristila za wordpress, ili testiranje nekih skriptica. Teško da tako nešto možeš koristiti za nešto više. Čak šta više možda da ustupite samo wordpress hosting, tako bi se malo više i osigurali. Ionako svi preferiraju wordpress, od kojeg je meni lično muka, ali eto najbolje prolazi i najbolje se prodaje, pa tako preinstalled wordpress dobiju, samo instaliraju temu, i idemo :smile:

A kad tad, wordpress je takav da će vući dosta resursa i kad tad će Vas upitati za kupovinu ili nadogradnju na veći/jači hosting paket.

Ja bi uradio nešto na taj način, i support bi možda za takve pakete bio 1 dan sedmično, tako da mi ne oduzima vremena. Nije loša ideja kakogod, sretno Vam.

Nije to neka sad ideja koja nije nigdje isprobana ali kad već imamo viška resursa, a moramo i zbog nasih klijenata zasto ne ovako nesto ponuditi pa zaraditi koju kunu a i pomoci pocetnicima koji nemaju novca za hosting pa nesto naprave.

Wordpress bas i ne, da stat ce on na 1gb, ali wordpress voli popiti memoriju, pogotovo ako mu dodas plugine.

ovo za 1 kunu je dobro za one webmastere koji prave one smijesne stranice nasim domacim OPGeima, firmicama koje su abzirane na HTML-u, a kostaju 500-1000 kuna ( a malo ispod je topic gdje pljuvaju covjeka koji naplacuje installiranje wordpressa za 100 kuna)

osobno ja nikad nebih kupio shared hosting, pa niti za 1 kunu. Dugo sam bio na njima i presao nekolicinu njih…

S takvom cijenom ne možeš garantirati kvalitetu…
Da ti ih dođe 300, to ti je 300kn/godišnje, a cPanel sam košta 200njak kn/mj. (za dedicirani server) , a di je backup na drugu lokaciju, itd…

…samo razmišljam na glas…

To je sigurno, s obzirom da je optimalnan broj računa od 100-300 ovisno o konfiguraciji servera. Sami server koji je kvalitetan neće ga izaći ispod 300kn + cpanel licenca. Backup je najmanja briga pošto može dobit 100GB za 3-4$ kod Amazona.

Rekoh gore kao što sam naveo “imamo viska resursa” nisam naglasio kojih da li financijskih ili nekih drugih.

Isto tako sam rekao da ovo nije primarni projekt i da cemo to otvoriti radi svojih klijenata pa kad vec imamo nešto zasto ne zaraditi još koju kunu sastrane a resursi nece propadati.

Ovdje su financije najmanji problem više nas brine kako bi to ljudi prihvatili s obzirom da su nasamareni sa tim “kvalitetnim besplatnih hostinzima bez reklama” o jednom takvom “kvalitetnom besplatnom” se pisalo za vrijeme Božića ili Nove godine nisam siguran

Odgovor na uvodno pitanje je - DA

Brzina za free (1kn god.) hosting 10 mbps
RAM 8 GB
Procesor Xeon E3-1230 pa dalje
RAID-1
Centos 6.2

Placeni hosting

1000 mbps
RAM 16 GB
Intel Xeon W3680
RAID-10
CloudLinux 6.2

Kolokacija

Hrvatska - za placeni hosting
USA - za free hosting (1kn) god

Isto tako nije u cilju skupiti 10000 korisnika za free hosting cilj ce biti ponuditi takvo rijesenje onima kojima je stvarno potrebno ali trenutno nisu u mogucnosti sebi priustiti neko bolje rijesenje