Da li bi ovo bilo pametno?

Pozdrav, razmisljam da li da registrujem jedan domen, u pitanju je veoma popularna rec na engleskom (kao na primer “food” ) ali da extenzija domena bude .rs

Sada me zanima da li je ovo pametno uraditi, domen ima oko 300000 Exact mesecnih pretraga i odlican potencijal ?

Naravno da bi bilo pametno, i poželjno, ukoliko ima potencijala i toliku ‘‘traženost’’. :slight_smile:

nemoj uzimati .rs ako zelis zaraditi na njima.koliko sam ja shvatio i cuo na “nase” sajtove (sa .rs ) naplacuju porez. tako da razmisli jos. ili ne znam. koliko je ovo tacno mozda i ja gresim.

Slušao sam priču o tom famoznom porezu na sajtove sa .rs završetkom… Moje mišljenje je da, ako hoće, naplatiće ti porez i na .com, i na .org, i na .net, podjednako kao na .rs…

nisam bas strucan i edukovan maksimalno u svetu domena i weba pocetnik sam stalno ucim. ali sa ovim sto si rekao ne bih se bas slozio…

Pa obrazloži nam zašto misliš da je lako naplatiti porez na .rs domen, a na druge nije? Zar nije nelogično?

Bez konkretnog imena domene je teško odgovoriti, ali nije najbolji izbor uzeti englesku riječ sa .rs, koliko god da je tražena

Domen je pictures.rs , juce sam napisao okvirno koliko pretraga mesecno ima ,sada cu napisati tacan broj, ima 550000 pretraga mesecno
:slight_smile:

Moze li neki predlog kakav sajt da napravim na tom domenu?

Local Monthly Searches 1300 :slight_smile:

Mislio sam na global :slight_smile:

ne znam baš kako bi uspio lokalnom domenom na globalnom tržištu za tako općenit KW.

Nikako ne bi uspio. Probiti se na globalno tržište za keyword pictures je jakoooooooo teško. I to jako teško ako napraviš jedan od boljih web sajtova na globalnom tržištu, drugim riječima na svijetu i odradiš SEO svjetske klase koji će te jako puno koštati. Bez toga je nemoguće probiti se na svjetsko tržište za ovaj keyword.

Kada si pitao za mišljenje, rekoh da bi bilo pametno, ako ima potencijala…

Obzirom da se radi o kw koju si naveo, moj savjet ti je da batališ… Jer osim što nema potencijala, konkurencija je neprikosnovena. :slight_smile:

a i sa slikama se neces obogatiti promenjeno je dosta toga u vezi slika i slicnih sajtova.

Ma ne znam baš za naš RS domen.
Ali recimo crnogorski ME se dosta probija na englesko i američko tržište, našao sam mnogo engleski sajtova sa .me
Pa probaj Sa pictures.me, a ovaj može da bude jako zanimljiv,ali ne znam kolko bi s njim probio: pictur.es

Evo vam ovi domeni, možda nekom budu zanimljivi:

pictures24.info

pictures24.net

pictures24.org

pictures24.me

[quote=“Yumi”]Ma ne znam baš za naš RS domen.
Ali recimo crnogorski ME se dosta probija na englesko i američko tržište, našao sam mnogo engleski sajtova sa .me
Pa probaj Sa pictures.me, a ovaj može da bude jako zanimljiv,ali ne znam kolko bi s njim probio: pictur.es[/quote]

Hehe, pictures.me se ne može registrirati, a niti kupiti bez vreće dolara :wink: Naravno, i pictur.es je zauzeta :slight_smile:

Ah jesam kreten, preporučujem čoveku domenu, a nisam proverio jer registrovana ili premijum :stuck_out_tongue:
Možda ova valja? Trenutno je slobodna na go daddy
les-photos.cc (20$/y)

a zasto juriti te sajtove sa slikama ? kad ih ima mali milion…

[quote=“Yumi”]Ah jesam kreten, preporučujem čoveku domenu, a nisam proverio jer registrovana ili premijum :stuck_out_tongue:
Možda ova valja? Trenutno je slobodna na go daddy
les-photos.cc (20$/y)[/quote]

Nije dobra, uopće :wink: