Da li je 65°C normalna temperatura CPU?

Koristim laptop HP Folio 9470m
SSD 250 GB (Samsung)
RAM 12 GB DDR3
Intel Core i5 3427U

Temperatura CPU-u je 65 C trenutno spojen na monitor preko display porta, ima otvoren chrome na dva monitora i 5 tabova u chrome čuje se ventilator radi nesprestano, nedavno sam čistio ventilator od prašine kao i kompletan laptop, stavio novu termalnu pastu. Intel za ovaj procesor kaze da je max temperatura 105 C za ovaj moj procesor ali on nekada ide i do 75 C zavisno sta radim na njemu, mene zanima da li je to oke da ide toliko ja sam do sada navikao da je tem nekih 60 max ovo do sada nisam vidio da ide preko 75 C

A na cemu ga drzis? pazi da kod koristenja ventilacije nisu pokrivene necim, a isto tak bi bilo dobro da kupis ono neko psotolje s ventilatorom… Ne zbog ventiliranja nego cisto da je laptop dalje od recimo tijela ili neceg sto ga moze jos dodatno grijati. Za intel mi je cudno da je toliko vruc, za recimo AMD bi to bilo OK

Ako nisi imao taj laptop proslo ljeto nije ni cudo. Evo npr ja rudarim i temperatura graficke mi je bila 50, a odkada su pocele vrucine 57, kada pocnu prave vrucine doci ce i do 60^^

Rekao si da si ocistio prasinu, stavio novu pastu super, ako te bas brine temperatura, uzmi u kineza neko hladenje, bolje da imas manju temperaturu nego vecu.

Nosim laptop stalno sa sobom, posao-kuća pa ne mogu bas i to jos za sobom nosati, pokusat cu nesto uraditi, mozda nadjem novo hladjenje onaj ventilator mali da stavim bolji.

probaj drzat laptop na tvrdoj povrsini.

Laptop mi uvijek stoji na ravnoj površini i uvijek je odignut od površine tako da to ne predstavlja problem.