Da li je bitno imati dedicated IP na hostingu?

Pozdrav. Htjela bi na Hostgatoru prijeć na manji Baby plan jer je jeftiniji i ugl. jedinu bitnu razliku koju vidim od Business plana je da Baby plan nema dedicated IP. Citala sam po netu o tome i kazu da je to dobro imat ali nije nuzno al ne znam da li mi se isplati odreći dedicated IP zbog 5$ mjesecne ustede. Spominje se i da se web stranica moze malo sporije ucitavati zbog shared IP, kakva vi iskustva imate s tim? Također ako imate za preporuciti neki kvalitetan hosting do 10$ mjesecno, slobodno. Hvala

Ok mi je onaj Siteground, od nasih sam cuo sam pohvale za studio4web.

Inace shared hosting nema vlastiti IP (barem koliko ja znam), bez obzira na plan…

U Hostgator Business plan ima dedicated IP. Nisam jos cula za Siteground, pogledat cu, hvala.

Inace jako dobro pitanje.

Dedicated IP moze pomoci. On bi govorio da je tvoj site malo bitniji buduci si ulozio da tvoj site nebude na istoj valnoj duzini s drugim sitevima koji bi mogli biti spamerski ili neki losi sitevi u susjedstvu.

No da smanjimo paranoju, bas PBNovi u moderno doba ignoriraju dedicated IP, jer vjerovali ili ne vecina siteva ima shared IP, pa Google mnoge PBN otkrije bas zbo toga sto imaju svaki od njih unique IP.

E sad dali ce oni uvest neki algo da ako je site dedicated da ide na neki dodani pregled, to neznam, ali kako taj google u zadnje vrijeme radi nebi me cudio to sto iams dedicated IP postane najednom problem.

Hvala na odgovoru. Nakraju sam skuzila da Hostgatorov Baby plan isto kosta na 3 godine kao i Business plan koji ima dedicated IP pa cu ipak produzit veci paket hostinga sa dedicated IP. Ipak bolje da to imam nego da nemam kad je vec ista cijena.

Neznam sta ce ti Dedicirana IP adresa? Nema potrebe za tim ipak je to SHARED Web Hosting i kako bas hostgator? Tbh ako je neki small business ili osobna stranica K onda je uredu ali ovako nula bodova ni goddady ni hostgator

Molim te nepricaj gluposti malo bitnij ako imas dedicirani IP? od 5.000.000 da ih kupi 4.000.000 Dedi IP znaci da bi oni morali 24/7 monitor njihove stranice Dedicirana IP je po meni bacanje novaca na shared web

Jako arogantan pristup, posebno ako uzmemo u obzir da si se sa ovim nickom regao prije nepunih pola sata. Sa druge strane, napadas clana koji iza sebe ima dosta staza na forumu, odradenih poslova i svakako nekakvu reputaciju.

Daj nam ti pokazi svoje misljenje i veliko znanje, ali na malo kulturniji nacin. Moze biti da nam je bas nedostajao netko tako pametan…

Niko nikog ne napada prica budalastine i zbunjuje ljude dedicirana ip adresa radi "bitnosti"
EEhh…

A slusaj, mnogi SEO strucnjaci kazu da je dedi IP dobar signal za google. Ok, mozda ne nesto znacajno ali svakako nije isto imati IP koji dijeli jos 500 sajtova i IP na kojem si ti i koji ne radi probleme u svijetu interneta

Isti koji naplačuju 1000€ za ono šta sam možes da radis? Dedicirani IP je u istom IP Pool kao i shared ip nema nikakve veze jedno sa drugim cloudflare drži 2M webki na Shared IP-u? who cares brah nema veze SEO sa IP adresom opet vas lažu moram doc djelit znanje sa vama :joy:

Pa super, neka. Samo u lijepom tonu. :slight_smile:

Vidis ima ti logike prica sa IP adresama i CF, ali ja sam skloniji vjerovati da google bot lako pronalazi originalnu adresu sajta/servera

Cloudflare resolver sazna IP google bot ne,razni programi postoje za probijanje iste

P.S posalji mi ponovno poruku da ti odgovorim sta da koristis dosega sam limit posta :smiley:

Novi nick? Haha… Drzi se jednog, vidis kako se lako covjek zbuni…

1 Like

No,ovaj cu profil izbrisat onaj stari ostaje :smiley:

Posalji mi PM nemogu se snac gdje se salju ovdje

Pa sto sam to ja napisao lose?

Moj post je neutralan po pitanju dedicated IP i Shared IP.

S jedne strane nije dobro da imas shared IP jer ti susjedi mogu biti malwarre sitevi, piratski sitevi, spammerski sitevi, vjerujem da takve susjede neki ozbiljan site ne zeli. A opet s druge strane se radi o nekom neozbiljnom siteu, znaci neki PBN, neki polu spamerski site, neki ilegalni site, onda je bolje biti na shared IP.

I znam da ovo sto sam gore napisao vrlo vjerojatno nemozes naci nigdje drugdje po bilo kojim forumima, pa si sad razmisli jel to napisano bezveze ili…

Hostgator+malware sajtovi piratski i spamerski? nope i nope vjeruj mi Shared IP nema veze i on neskodi nicemu,Hostgator je ogromna kompanija sa ogromnim brojem korisnika i na shared IP nece se desit ama bas nista,sto se tice ilegalnih sajtova svako ko ih drži nece ic na shared web hosting nebrini se :slight_smile: vecinom su na VPS-u ili na dediciranim serverima ruska,svicarska,svedska,kina i srbija