Da li je iko zaradio pare koristeci nesto sa Codecanyona?

Kao sto naslov kaze, da li je zaradio neke pare koristeci nesto sto je kupio sa Codecanyona? Prije svega mislim da skripte i html5 igre, ne na WP teme(kupio temu, napravio sajt, pa mu ljudi dosli zbog dobrog SEO).

Cisto diskusija, ne morate reci koja skripta vam je donijela bruku para :slight_smile:

Znaci nije
123345456

Kako mislis da neko moze proceniti zaradu za konkretnu game HTML skriptu, ako je jedna u nizu igara na sajtu?
Kupi, okaci, ili reskinuje i okaci, sajt donosi neke pare na osnovu reklama i to je to, jedna kupljena igra je samo deo sajta, ne prodaje se posebno kao app da mozes znati njen udeo.

Jesi kupovao sta, pa nisi zadovoljan, ili mislis kupiti malo vise skripti pa ne znas da li je isplativo?
Ja cu verovatno kupovati neke skripte za igre, ali tek od nove godine ako se sredim malo da razvijam neki game site.
A i inace radim game dev sam, i jednostavno mi se ne isplati da razvijam sve od nule, posto su prejeftine, a ima se i demo cini mi se za svaku, pa se mogu testirati.

Nisam nista kupovao ali sam nesto razmisljao na ovaj nacin. Umjesto da pravimo sajtove na koga ljudi dolaze zbog teksta, ovako kupis neku skriptu koja radi npr. provjeru da li je tekst unikatan ili nije. Kao sto je onaj momak napravio ovo za skidanje yt klipa u mp3. Sada vise i ne koristim ista drugo osim toga.

Mislim kupiti pa vidjeti kako ide

NiĆĄta ti skripta ne znači ako nemaĆĄ publiku, tako da i neka glupost moĆŸe doneti pare. Uzeo sam 10-ak stvari na codecanyonu, najviĆĄe para mi doneo SocioQuiz, a donosi i dalje http://bit.ly/2yQHmVm Takođe, zadovoljan sam Premium URL shortenerom http://bit.ly/2eRm4sZ Ostalo su neke sitnice, dodaci za wordpress :blush:

1 Like

Mali offtopic, ali kad si spomenuo taj YT to mp3, pade mi napamet:


Znaci ne smeta im YT i tamo sto je album, nego sto ga mozes prevuci u mp3 preko drugog sajta.
Prelepo

Generalno mislim da se 90% onih skripti, isplati, ako nista drugo za ucenje, a verujem da moze zavrsiti dosta groundworka i za freelance poslove i projekte za druge, ako ne vec za licni sajt.
Samo je tu opet pitanje, kome je lakse da reskinuje tudji code, ko to hoce/nece da radi.
Ali cene, stvarno ne vidim da mogu da idu nize jos, tj nadam se da nece, i ovako se zahvaljujuci takoj prodaji programcica ili code-a, vecina low to medium klijenata tripuje da to nije tesko ili moze/treba jeftinije.

Ć to ti nije jasno?
Ako objaviơ na YouTube video spot nećeơ ga TI monetizirati nego Google ili neki servis pod ugovorom pa će dio otići i autoru koji je dao pravo tom servisu da se brine po tom pitanju.
Ako taj YouTube konvertiraĆĄ u MP3 ti si ukrao nečije autorsko djelo kojim se koristiĆĄ bez ikakve kontrole. Ako trebaĆĄ glazbu imaĆĄ opet PlayMusic ili kako se već zove servis koji moĆŸe naplatiti pjesmu koju ĆŸeliĆĄ sluĆĄati.
Ako sam pogrijeĆĄio ispravi me.

SlaĆŸem se s Komentarom.
Ipak je novac (reklame) najvaĆŸniji, a YouTube ima sukno i ĆĄkare.

Meni sve jasno, nisam pricao o tom slucaju gde je autorski oficijelni YT kanal u pitanju naravno.
Nego bezbroj drugih YT linkova na kojima su albumi objavljeni bez znanja autora ili da imaju ikakvu zaradu od toga.
Od Rolling Stones-a pa redom, znaci nikakvi zvanicni kanali, ni kompanija izdavackih ni autora.
A slicno je i za custom upload sajtove gde imas da nadjes sta god hoces od muzike.
I to ne jure, tu niko ne gubi pare, nego samo na ovom YT to mp3 servisu ?

Ako autor striktno nije zabranio upload onda se moĆŸe staviti na YouTube, ali naravno onaj tko je stavio neće taj video monetizirati. Na njemu nema reklama. Ako ih i ima, onda su od neke mreĆŸe koja surađuje sa autorima (vlasnicima) videa.