Da li je kasno da se pocne sa FB IA?

Jel to vrijedi za sve niche ili? Dal bi takav uspjeh mogao postici u nichi o auto gumama ili televizorima?

I spomenuo si to za domaće stranice , a što je sa stranim stranicama gdje je i skuplji like: USA,Canada,UK i te Tier1 zemlje… Kako tu nabiti 50k za mjesec dana za 500$-1000$?

Pa takve stvari tesko, ipak treba nesto sto ima siru “potraznju”. Pa od kad je krenuo IA generalno nema potrebe za stranim stranicama, mala je razlika u zaradi kod domace i strane stranice. Jeste razlika dupla u ceni za 1k impresija, ali poznavanje publike, onda to sto nas narod voli da gurne nos svuda itd ti donosi veci broj klikova, reakcija a samim tim i reach veci i veca zarada, tako da se to iznivelise. Zato sam i rekao da mi je zao sto nemam domace stranice. Sad da mi neko ponudi 150k domacu stranicu, dao bih mu sve moje strane stranice bez razmisljanja.
A na sve to domace se i lakse grade, jeftinije je, manja konkurencia itd. Ja da sada mogu da biram, ulozio bi u domace stranice u IA, portal sa totalnim bljuvotinama.

1 Like

Ma ne pitam stanje na stranom tržištu zbog IA nego zbog broja lajkova koliko mogu očekivati i koliko me može otprilie to koštati onako ugrubo bez raznih varijacija…

Znači da ukradem nekom par viralnih objava i samo da to boostam recimo:

2-3 slike i 2-3 videa i onda na svaki bubnem 20-30$?

Čitao sam na forumu da ljudi bas nemaju dobar odaziv na to kad ih pozovu da lajkaju stranicu? Znaci treba pronaci nacin da te sami lajkaju bez tvog invitea?

Stanje na USA tržišto što se tiče IA je postala igra za velike, i to je brutalna istina. @Jeronimo034 mnogo je teže nego što je bilo nekad izgraditi stranice na bilo koji način. Što se tiče našeg tržišta nemam pojma šta se dešava. Vjerovatno je dosta lakše.

Baš sam sa prijateljem neki dan razgovarao, prije smo sa par hiljada dolara izdradili vrhunske stranice, sada bukvalno za slične stvari i sličan engagement je potrebno pa barem 5 puta više ako ne i 10 puta.

Po meni postoje 2 opcije. Ako se nema dovoljno budžeta, a to smatram minimum 10K dolara, preporučljivo 20K za malo ozbiljnu stvar, i ako se nema unikatan sadržaj, onda lagano ulagati i praviti malo drugačiju stvar, i tada se mora kreirati ultrazanimljive stvari i dosta različitije od konkurencije i tako se opet može dugoročno napraviti fin posao.

Druga opcija, je 20K$ uloga, dobra ništa, kvalitetan i unikatan sadržaj na svakodnevnom nivou, pravilno ulaganje i strpljenje. I kao što onaj kaže, nakon pete nedelje stvar počinje da se lomi. Ili se obesiš ili nastaviš dalje. :smiley: A nakon 15 godina ti bude bolje.

4 Likeova

Letos je moglo, za par dolara sam dobijao brdo lajkova. A sada je bas tesko pogoditi.
Za domace moze da ide, i dalje je jeftino i prolazi skoro sve. Sa par stotina moze da se napravi super stranica.
Zato i razmisljam da dignem ruke od ovih stranih i da predjem na domace ili da ga radim uporedo. Mada mi je reach dosta pao na stranim stranicama, ne mogu da dodjem na feed od ovim velikih…

Istina i suština svega.

Videcemo posle NG, obicno je to period kad padnu cene oglasavanja i kada je manji broj oglasivaca. Ja se nadam tome, ako ne bude moglo da se gradi u januaru, definitivno cu da prestanem da pumpam pare u strano i da polako hvatam poziciju za domace dok jos radi. Jer ja sam jos na pocetku, tako da bi me me ta avantura previse kostala, ne bih izdrzao finansiski da drzim korak.

kako vrijeme proleti, kao da sam jučer čitao u ovoj temi čitao ono lajk/srce mačka/pas pa invite lajkove

1 Like

To je od samog starta radilo samo sa populacijom ispod 25 godina, za ove starije nije nikad ni radilo nista posebno. Za njih ipak treba kvalitetnija stvar koja ce da im odvuce paznju.
A takva publika ispod 25 em je los eCPM za njih em nije toliko aktivna posle na stranici.

1 Like