Da li je legalno i koji hosting zakupiti

Ako bih na sajtu imao embeddovan stream od TV Emisije sa nac. frenk. da li bih imao problema sa TV kucom?
Znaci ja samo embeddujem, ne host-ujem taj stream

Ako je nelegalno, kod koga zakupiti hosting i domen?

Moje mišljenje je da bi imao.Pre par meseci sam, pročitao negde na netu lik je kačio (embedovao) filmove i serije LZN i na kraju su ga sudski ganjali

to je vječna debata, i pravnici se spore oko toga

postoji presuda američkog suda u vezi embedovanja, prema toj presudi prenošenje bilo kakvih linkova ne može predstavljati kršenje autorskih prava, jer ti ne utičeš na “data stream”

postoje i dvije slične presude evropskog suda pravde

svako ima pravo da zalijepi bilo koji link bilo gdje, ali po našim domaćim zakonima, ne smiješ učiniti javno dostupnim djelo za koje nemaš autorska prava

s obzirom da ti ne možeš znati da li je nešto na neki servis postavljeno sa ili bez dozvole, većina hosting provajdera dozvoljava postavljanje embeda/linkova ali ih moraš ukloniti ukoliko te neko obavijesti da je to što se nalazi na linku kojeg si podijelio tamo postavljeno bez dozvole

mnogi sajtovi svašta postavljaju, ali i uklanjaju kada ih opomenu … i tako rade već duži period bez problema

što se tiče domena, možeš kupiti kod namecheapa, američki je registrar, ali neće biti problema … uglavnom zbog kopirajta ne ganjaju domene i registre domena , hosting im je najbitniji … ako baš hoćeš siguran registrar - njalla

što se tiče hostinga: moldavija, ukrajina, rusija … obavezno prouči uslove korištenja, kopirajt policy i pitaj podršku smiješ li držati sajt sa embedima … ostavi kontakt mejl na stranici i obriši embed kada ti neko napiše da ga obrišeš … i nemaš problema

3 Likeova

U svakom slučaju je bolje ne čačkat mečku.

3 Likeova

po meni je embed ok, radio bi ga da mi nije mrsko

nema tu šta biti mrsko, pola sata-sat dnevno i lagano se rangira na googleu … odličan beer money sa strane :smiley: samo što mora proći pola godine-godinu dana

Samo nemoj nase stavljat, dzaba ti hosting u rusiji kad te oni uhvate u bosni :joy:

misliš provjere*

da bi nekoga uhvatili, mora se kriti … a onaj koji se ne krije, njega i nađu i provjere :wink:

Vec su hapseni vlasnici i gasene su stranice sa linkovima i streamovima sportskih kanala, filmova, serija. Naravno da je ilegalno, ne moze ti nista pomoci i samo je pitanje kad ces im doci na radar. Negdje je to objasnjeno tacno i zbog cega je linkanje zabranjeno potrazi malo na netu. Rizik je to radit, ali bez rizik nema ni profita pa kako god hoces…

gasene su stranice koje nisu sklanjale linkove kada je to zatraženo od njih … kada stranica skloni link - niti jedan zakon nije prekršen i nema provajdera koji će ugasiti stranicu koja sklanja linkove kada stigne ispravna prijava

Zakupi hosting kod mene :joy:
ne smije ti niko nista, ruin je sef podrske

https://cloud.ba/

ja sam sef odjeljenja za finansije i pravna pitanja

1 Like