Da li je legalno napraviti stranicu za gledanje filmova online i na njoj koristiti Adsense?

Poštovani članovi foruma imam pitanje na koje nigdje nemogu pronaci odgovor. Dakle zanima me dali je legalno napraviti stranicu za gledanje filmova online kao što su npr:, filmovita, leptirica itd i dali na njima mogu koristiti usluge google adsense i dr…Isto tako zanima me kakve su prednosti a kakvi nedostaci izrade takvih stranica i dali postoje nekakve opasnosti…Hvala.

Kratko i jasno na sva tvoja pitanja odgovor je: ne

Ako može opširniji odgovor i koji savijet .

Opširniji odgovor glasi: Kršenje autorskih prava je kažnjivo zakonom i svaka zemlja to reguliše kroz svoje institucije.

Komercijalizacija tj. zarada na takvom sajtu kroz mrežu Google iz navedenog razloga nije moguća. Prednosti i nedostaci takve stranice hmmm, odgovor u uvodu ove poruke.

Mnogo je lepše usmeriti svoje znanje na neke druge stvari i kreiranje drugog sadržaja, ima mnogo tema na ovom forumu i srodnim forumima, iskustva ljudi koji rade i druge stvari, dosta je pisano pa prouči, ilegala nije baš preporučljiva za one koji hoće laku i brzu zaradu…

1 Like

Eto kolega odgovorio umjesto mene

“imam pitanje na koje nigdje nemogu pronaci odgovor” :smiley:

1 Like

a ne bogami kad pored odgovora trazi odgovor

Napomena: Svi video snimci su preuzeti sa svetskih video servisa youtube.com, videobb.com, videozer.com, video.google.com i sličnih koji odgovaraju za autorska prava istih! Mi i naši posetioci ih samo pronalazimo, embedujemo/indeksiramo u našu bazu podataka i strimujemo u našem flash playeru. Nijedan video fajl se ne nalazi na našem serveru! … to je sa stranice leptirica za gledanje filmova online… ako mi neko moze reci dali onda ona krši autorska prava

Sve je to lepo napisano, sve je to idealno ali pozadina priče je sasvim drugačija od realne kada je ta sfera internet biznisa u pitanju tj. ako se može nazvati biznis.

U svakom slučaju sami vlasnici sajtova su ujedno i delioci takvog materijala, jer niko ne živi samo i isključivo od “Reklama”, dok neko drugi zarađuje na strimu tog materijala itd… Opet kažem realna priča koliko god zagovornici na prethodnoj temi o tome tvrdili da nema kršenja zakona, ipak nisu ispričali i pozadinu.

Moj savet ako možeš takvu ideju zaobiđi, a ako želiš to da radiš želim ti svu sreću. Imaš skripte, teme i sve ostalo kompletan materijal na internetu, a na ovom forumu teško da ti neko može dati upustva, ili ako bude neki oglas za prodaju sajta sa bazom (bilo je) pa kupi… eto to je to od prilike u kratkim crtama…