Da li je ovo normalna zarada? 3e na 14k prikaza

Pozdrav svima,

pre dve nedelje pokrenuo sam portal na engleskom jeziku. Ranije sam imao to isto na srpskom (gs.rs), a sada sam se bacio i na strano trziste :slight_smile:

Nakon nekoliko dana rada postavio sam Adsense oglase i od tada pa do sad sam imao 14.000 prikaza oglasa, a zaradio sam samo 3 evra, pri cemu je cena po kliku 0.25e.

Interesuje me kako vama ide sa Adsense-om? Da li je ovo normalno ili ja negde gresim?

Na sajt sam postavio jedan 728x90, jedan 468x60 i jedan 300x250 baner. Svi prikazuju samo slikovne oglase. Mozda je tu greska?

Pogledajte sajt, pa mi pomozite ako mozete:
http://gamers-space.co.uk

Za sada mi je poseta dobra, vec je nekoliko puta bilo po 1200 i vise unikata u danu, ali problem je sto ti ljudi procitaju jednu-dve vesti i odu. Kada bi oni pravili vise pageviews-a, mozda bih vise zaradjivao?

Zato sam odlucio sada da malo ispromovisem forum i community, da ti ljudi ostanu duze na sajtu, jer ce onda biti vece sanse za klik.

Hvala unapred svima koji pomognu :slight_smile:

Zvuči mi malo previše posjeta u tako kratkom vremenu.
Posjete ti vjerojatno ne dolaze preko googla.
Zbog tog je normalno da i je postotak manji.
Dali je malo ili puno teško je reći.
Npr. meni jedna stranica ima oko 15k unikatnih posjeta mjesečno, a od nje ne dobijem niti 50€, dok jedna druga ima oko 7-8k i donosi oko 800€.
Oba dvije stranice su rađene za strano tržište.

Ova je radjena za strano trziste i za video igre. Najvise reklama ima za online igre i za prodavnice igara.

Posete mi uglavnom dolaze sa drugih sajtova, sa Google-a ima oko 350 poseta za sada, a ukupno ima 10.000 poseta.

Ne znam sta da radim. Cena klika i nije losa u sustini, ali klikova ima malo.

[quote=“joso162”]Zvuči mi malo previše posjeta u tako kratkom vremenu.
Posjete ti vjerojatno ne dolaze preko googla.
Zbog tog je normalno da i je postotak manji.
Dali je malo ili puno teško je reći.
Npr. meni jedna stranica ima oko 15k unikatnih posjeta mjesečno, a od nje ne dobijem niti 50€, dok jedna druga ima oko 7-8k i donosi oko 800€.
Oba dvije stranice su rađene za strano tržište.[/quote]

800€ od adsense reklama? - može link na pm?

[quote=“joso162”]
Npr. meni jedna stranica ima oko 15k unikatnih posjeta mjesečno, a od nje ne dobijem niti 50€, dok jedna druga ima oko 7-8k i donosi oko 800€.
Oba dvije stranice su rađene za strano tržište.[/quote]
Ja na jednom svom sajtu imam prema Google Analytics-u za 30 dana:

150,877 Visits
414,315 Pageviews
2.75 Pages/Visit
00:02:05 Avg. Time on Site
61.73% % New Visits

i smiješnih 3.852.00€ / mj.

http://fileserve.in/?di=1129019429210

U čemu ja griješim, uglavnom posjete dolaze sa Googla sa trendom rasta posjećenosti.

Ne razumijem, znači imaš 5000 dnevno posjeta i zaradiš 3.852.00€? Pa to je nemoguće.

Normalno da je nemoguće, zar je moguće da na 7-8k posjeta Citira se:

joso162 dok jedna druga ima oko 7-8k i donosi oko [color=“Red”]800€[/color].
Oba dvije stranice su rađene za strano tržište.

Ovo što sam ja naveo i navedena izjava od joso162 nema veze sa stvarnošću isto kao i moja.

Svi pričaju o nekakvoj velikoj zaradi, te izjave su meni smiješne. (u današnje vrijeme).

Nemam pojma tko je joso162 ali meni njegova izjava da na sajtu od 7-8k mjesečno donosi 800 EUR drži vodu.
Ako je dobra tematika (financije, zdravstvo, dijete???), klikovi vani znaju biti brutalni.

[quote=“Dzoni-GS”]Pozdrav svima,

pre dve nedelje pokrenuo sam portal na engleskom jeziku. Ranije sam imao to isto na srpskom (gs.rs), a sada sam se bacio i na strano trziste :slight_smile:

Nakon nekoliko dana rada postavio sam Adsense oglase i od tada pa do sad sam imao 14.000 prikaza oglasa, a zaradio sam samo 3 evra, pri cemu je cena po kliku 0.25e.

Interesuje me kako vama ide sa Adsense-om? Da li je ovo normalno ili ja negde gresim?

Na sajt sam postavio jedan 728x90, jedan 468x60 i jedan 300x250 baner. Svi prikazuju samo slikovne oglase. Mozda je tu greska?

Pogledajte sajt, pa mi pomozite ako mozete:
http://gamers-space.co.uk

Za sada mi je poseta dobra, vec je nekoliko puta bilo po 1200 i vise unikata u danu, ali problem je sto ti ljudi procitaju jednu-dve vesti i odu. Kada bi oni pravili vise pageviews-a, mozda bih vise zaradjivao?

Zato sam odlucio sada da malo ispromovisem forum i community, da ti ljudi ostanu duze na sajtu, jer ce onda biti vece sanse za klik.

Hvala unapred svima koji pomognu :)[/quote]

Oglasi su ti loše postavljeni, stavi ispred ili ispod članka. Dizajn ti nije za zaradu dobar.
A gle, nekad više vrijedi imati 10 posjeta nego 1000. Ako ti pregledaju jednu stranicu i stoje 10 sec na sajtu onda možeš biti zadovoljan zaradom. S obzirom da ti je sajt nov, onda nisu sigurno sa googla.

Zadnje vrijeme se svi hvale kako im je skočila posjeta radi linkera, a jebeš to kad treba 1000 posjeta da 1 klikne na oglas.

[quote=“Dzoni-GS”]Pozdrav svima,

pre dve nedelje pokrenuo sam portal na engleskom jeziku. Ranije sam imao to isto na srpskom (gs.rs), a sada sam se bacio i na strano trziste :slight_smile:

Nakon nekoliko dana rada postavio sam Adsense oglase i od tada pa do sad sam imao 14.000 prikaza oglasa, a zaradio sam samo 3 evra, pri cemu je cena po kliku 0.25e.

Interesuje me kako vama ide sa Adsense-om? Da li je ovo normalno ili ja negde gresim?

Na sajt sam postavio jedan 728x90, jedan 468x60 i jedan 300x250 baner. Svi prikazuju samo slikovne oglase. Mozda je tu greska?

Pogledajte sajt, pa mi pomozite ako mozete:
http://gamers-space.co.uk

Za sada mi je poseta dobra, vec je nekoliko puta bilo po 1200 i vise unikata u danu, ali problem je sto ti ljudi procitaju jednu-dve vesti i odu. Kada bi oni pravili vise pageviews-a, mozda bih vise zaradjivao?

Zato sam odlucio sada da malo ispromovisem forum i community, da ti ljudi ostanu duze na sajtu, jer ce onda biti vece sanse za klik.

Hvala unapred svima koji pomognu :)[/quote]

Okani se slikovnih oglasa, tu je slaba konkurencija i cijena klika je niska.
Prikazuj samo jedan oglasni blok po stranici.

[quote=“Mateuss”]Normalno da je nemoguće, zar je moguće da na 7-8k posjeta Citira se:

joso162 dok jedna druga ima oko 7-8k i donosi oko [color=“Red”]800€[/color].
Oba dvije stranice su rađene za strano tržište.

Ovo što sam ja naveo i navedena izjava od joso162 nema veze sa stvarnošću isto kao i moja.

Svi pričaju o nekakvoj velikoj zaradi, te izjave su meni smiješne. (u današnje vrijeme).[/quote]

Sad tek kužim :zub:

Neman ja nikome ništa folirati.
Normalna stvar je da neću nikome dati link.
To ako vi nemožete nešto postići, ne znači da nemogu drugi.
Nekome je cifra koju sam napisao puno, ali meni je malo.
Kod mene ništa nije tajno, pogledaj whois, pa ces naci sve podatke o meni.
E i da ja slučajno imam 5000 posjeta dnevno kao što je @Mateuss napisao, onda bih zarađivao preko 8000€, a ne 3850.

[quote=“joso162”] dok jedna druga ima oko 7-8k i donosi oko 800€.
Oba dvije stranice su rađene za strano tržište.[/quote]

Nek u prosjeku korisnik otvori 5 stranica (lupam), znaci ti imas oko 35-40k prikaza.
Kad se sve izracuna dobije se da je tvoj CPM oko 20€…

Stvarno izgleda nevjerovatno, ja bih platio (pod uslovom da je istina) da saznam link te stranice :lula:

Na jednoj stranici eCPM 63,36 €, samo što nažalost ta stranica nema puno posjeta.

nike mislim da je ovo jedan od onih likova sto imaju preko 10€ eCPM :slight_smile: samo još link da pronađemo…

@joso…pa ako nije tajna, postavi link. mi ne krademo :slight_smile:

[quote=“b0sAnChE”]nike mislim da je ovo jedan od onih likova sto imaju preko 10€ eCPM :slight_smile: samo još link da pronađemo…
[/quote]

aBd :smiley:

@b0sAnChE i @nike, jednostavno se ne želim spuštati na vašu razinu.
Ukoliko mi vjerujte, dobro za vas, ukoliko mi ne vjerujete, nikom ništa.
Problem kod ljudi je što su oni uvjereni, da ako oni nemogu nešto postići, nemože nitko drugi.
Meni npr. najmanji eCPM je 0,55 za stranicu na hrvatskom, a za kanal 0,05.
Pošto vi imate stranice na Hrvatskom, tad vam eCPM varira između 0,05-1.
Sad kad netko kaže da ima 60 puta veći, odmah ispada da laže.
Ljudi nemojte biti naivni. Ja živim isključivo od ovog posla i nije mi loše.
Koliko još ljudi na ovom forumu može reći isto?
1-2?
Uglavnom netrebam ja nikome, ništa objašnjavati i ne želim se prepirati.
Pa sad vi to shvatite kako hoćete.

[quote=“joso162”]@b0sAnChE i @nike, jednostavno se ne želim spuštati na vašu razinu.
Ukoliko mi vjerujte, dobro za vas, ukoliko mi ne vjerujete, nikom ništa.
Problem kod ljudi je što su oni uvjereni, da ako oni nemogu nešto postići, nemože nitko drugi.
Meni npr. najmanji eCPM je 0,55 za stranicu na hrvatskom, a za kanal 0,05.
Pošto vi imate stranice na Hrvatskom, tad vam eCPM varira između 0,05-1.
Sad kad netko kaže da ima 60 puta veći, odmah ispada da laže.
Ljudi nemojte biti naivni. Ja živim isključivo od ovog posla i nije mi loše.
Koliko još ljudi na ovom forumu može reći isto?
1-2?
Uglavnom netrebam ja nikome, ništa objašnjavati i ne želim se prepirati.
Pa sad vi to shvatite kako hoćete.[/quote]

Gdje sam ti ja to rekao da ti ne vjerujem… ja sam konstatirao da bih platio da dobijem vise info o takvoj zaradi. A kakva je to tvoja razina, cccc…izvinite Vasa visosti nisam Vas prepoznao.

Moras priznati da je ovo puno, i nevjerovatno, sto ne znaci da nije istina. Cuo sam o stranicama koje imaju CPM oko 10€, ali za ove od 20€ do sada nisam.

Ako ne zelis da nam pokazes link, kazi barem u koju kategoriju (tematiku) spada stranica, to ti ne bi trebalo skoditi :zub:

Meni su stranice hobi, imam stalni posao, tako da mi novac nije prijeko potreban od web-a.

hahaha…what a joke… cuj razinu… ti letiš toliko visoko da nas i ne vidiš nikako… prema tome…dont shit o razinama.

kratko i jasno. ne vjerujem ti. daj link. ne vidim u čemu je problem.

link or it didn’t happen