Da li je ovo preveliki bandwith?

Ne vidim zasto bi to bilo previse, evo za Mai npr imas po otvaranju stranice 14,19MB podataka, ako imas na stranici 10 slika po cca. 1,5 MB vec si dosao na to, a ako uz to imas jos i mogucnost da korisnici embedaju ili hotlinkaju slike onda se zapravo nemas sto pitati kao je to moguce i zasto. Mogao bi to eventualno probati smanjiti sa cachingom ako ga vec nemas ukljucenog.

Nisam se zalio nego sam samo pitao kakvo je stanje kod ostalih. Nije da imam problema sa necim vec cisto onako pricamo :slight_smile:

Pa meni se cini previse jer dedicated serveri koje placas ponekad i vise od 100$ mjesecno imaju limit kao sto samstavio server od Hetznera gore ima limit na 30 Terabayta. A ovdje korisnik na hostgatoru koji mjesecno plati 3$? Ili koliko vec taj shared hosting kosta lupa redovito 12 Terabayta.

@bobo_1 Da kazu oni unlimited, ali sve je to itekako limited, ali po ovom tvom izgleda da nemaju limit na bandwith, pa me zanima kako? Zamisli sada da se na jednom serveru nalazi 10 takvih stranica, to je 120 Terabayta, ja na tom serveru nebi volio imati svoju stranicu jer mislim da to bi bilo sporo, ajd neka neki veci strucnjak dodje pa nam objasni kako je ovo moguce.

Kapiramo da se ne zalis, i dobro je sto si otvorio temu.
Niti ces da se pravis pametan pa da pitas tamo nekog iz podrske,haha, nek traje dok traje.
Samo svi provajderi imaju zvezdicu u uslovima, ugovoru,…
Evo i na Hostgatoru odmah pise:
"What happens if I exceed usage?
If we have concerns about your account’s bandwidth or disk space utilization, you will receive an email asking you to reduce usage."
U svakom slucaju dobro je sto pratis to i treba gledati neke pakete na koje te mozda “usmere”, da li i sta ti se isplati tu i da li ti to zarada sajta pokriva, kao i ono sto su ljudi vec rekli oko hotlinkinga ako imas vremena provrti malo i ispitaj.

Naravno da mi je jasno da unlimited znaci samo na papiru i da je sve limited. Zato ponovo pitam ima li iko stanica koje imaju gifove ili velike slike i da ima ovoliki bandwith?

Ovo oko hotlinkinga, iskreno prvi put sam cuo za to kada samo procitao ovdje. Stavljao sam relativno dosta linkova na sex.com pa je mozda iu to toga.

Nece da se jave izgleda, ili otvaraju sad shared hosting racune kod Hostgatora.

Heheh :slight_smile:

Milsim da je ok bandwith

Inace sam hostao na HGu portal s 350k PV mjesecno. U dva dana mi se dogodilo 1,2M. Opomenuli su me da sredim stvar sa skriptom i dok je ne sredim da ce ukljuciti caching jer im gusim server. Nikakvih prijedloga, prijetnji ili bilo sto, a problem je bio CPU abuse na 300%, RAM i I/O divljali iznad svakih granica. Nemam sada screenshot, bilo je to davno. Prije dvije godine cini mi se.

BTW, na 350K PV mjesecno imam cca 200GB bandwidtha potrosenog na portalu. Nista posebno, u svakom clanku slika, par bannera i tekst. Mislim da ti je bandwidth okej.

I tako…
Migriram ja sa HostGatora na HawkHost… i stize mail…

Your account mojdomen.net has been found to be abusing system resources, specifically by using an excessive amount of bandwidth for a shared environment. On further inspection you’re using approximately 1TB of bandwidth per day and most of the usage seems to stem from file hosting / image sharing which is against the terms of our TOS/AUP.

We need you to reduce your usage and update this ticket within 24 hours letting us know the exact steps you’ve taken to solve this. Failure to resolve this issue and update this ticket will result in your account being suspended. Thank you in advance for your cooperation!

Cisto da se zna, bandwith je isti kao kod HawkHosta koji nije slao ovakve mailove.

Evo print screena za decembar.

Moracu dio gif fajtova prebaciti na drugi hosting.

Vidim da je prilično stara tema, ali da je diskusija nastavljena pa bih da se nadovežem.

GIF za razliku od drugih ekstenzija za pokretanje slika nema mogućnost kompresovanja te u većini slučajeva njihove veličine su brojnije obzirom da prikazuju dinamički sadržaj u X bita (24 ako se dobro sjećam al nisam siguran).

Samim tim, content caching ti je malte ne zanemarljiv te ako imaš ovde Cloudflare on ti možda pomaže nekih 5% do max 10% u smanjivanju prometa.

Druga stvar, Hostgator se ne žali jer on svoje servere drži u svome datacentru (Endurance International Group u Phoenix, Arizoni ja mislim) te su u mogućnosti da hendluju tvoj traffic u količini koji drugi ne mogu. Količina .gif koja se loada na jednoj stranici takođe ti zavisi od količine prometa koju trošiš. Probaj kreirati GIFstop addon kao što je gifplayer (tj da ti se gifovi ne očitavaju pre klika na isti) i umanjićeš potrošnju bar za 40% (minimum). Nakon što to odradiš, ubaciš Cloudflare cache i dobićeš znatnu optimizaciju u potrošnji protoka.

Ok, hvala na savjetima ali vec sam prebacio sam 2 sajta na drugi hosting tako da ne bi trebao vise da dobijam opomene.

Vrlo je moguće da će se i dalje žaliti jer 15tb mjesečno od jednog sajta na običnom hostingu je i dalje premalo.

Danas ponovo stigao mail.

Hello,

Transferring the sites to other accounts with us will mean those accounts will then be disabled. What you’re doing is against our TOS/AUP as our hosting is not meant to act as file mirrors. You have 24 hours to cease from this activity and respond to this ticket before we disabled your account.

Iako se bandwith smanjio dosta od kada sam uradio transfer… I da… cini mi se da hawhost nema live chat…
Poslao sam im mail, cekam da vidim sta ce se desiti…

I evo ga odgovor…

Hello,

You’re doing a lot more than 10,000 pageviews a day on these sites. One of them you gave actually receives over 35,000 pageviews a day to actual pages. It then serves substantially more than that to all the images as a large number of sites are using the images.

So unfortunately these are not something we wanted hosted on our network. You’re degrading the performance of the web servers you’re on and clearly something like this needs to be using a CDN or a more catered service to serve large amounts of static traffic.

@serverlab I @ControlEng, po vama posto se bavite hostingom, jel ovo previse bandwitha?

13tb je svakako mnogo traffica za shared host i niti jedan provider koji zakupljuje hardver/net link neće ti dati zan 6 dolara mjesečno preko 5tb (pogotovo zato to što koristiš kao file host. Pripremi se za tranziciju na VPS

@bobo_1 narvno da je previše za shared hosting i naravno da ti takvo što ne bi prošlo nigdje. VPS ili cloud server za početak i to s većim bandwidth counterom. Digresije radi: imaš hosting providere koji prodaju dedicirane servere s 1 Tb mjesečnog prometa. Sve ostalo se dodatno naplaćuje.

Ok, jasno mi je to sve ali bio sam dvije godina na hostgatoru i nikad ni jedna opomena. Na pocetku teme sam se bas to pitao. Na shared hostingu sam bio na hgatoru. Jbg, mozda sam mislio da je tako kod svih. Nista vracam ove gif sajtove nazad na hgator.

Inace taj “najveci” sajt ima 698 postova, oko 10k pv dnevno i 13TB bandwitha mjesecno.