Da li je vama od oktobra drastično pao doseg FB stranica?

da te nisu ocijenili kao kršenje privatnosti privatnih profila…
jedan prijatelj je to tako nešto dobio (ima iste “simptome” kao ti) jer je objavio link profila u objavi stranice…

a da se i ja pohvalim :slight_smile:

i ja sam dobio kršenje autorskih prava slike (da mi neko pričo reko bi lažeš ko foka. Slika sa jedne poznate HR stranice i ja je naravno objavim na svojoj i objavi je još meni znanih 5 stranica… samo je meni skinu zbog autorskih prava, i još mi stave ime i prezme ko me prijavio i da je to njegova slika… i kao da se s njim dogovorim da mi ukine kršenje… ja se liku javim fino i kulturno ali odgovora nema…

sada imam dvije restrikcije ( u par dana razmaka ih dobio) ali doseg je isti kao i prije toga…

Ovo je stara fora da se lupaju strajkovi na slike koje drugi uslika,cak sam slusao price da lupe strajk pravom autoru ali taj autor mora da da dokazuje na sudu da je jegova slika sto mu nije isplativo jer druga strana ko zna odakle je.
Jedino žig pomaze.

To su saopstili iz Mete prije nekoliko dana kad su najavili ukidanje Instant articles formata na FB. Kao ne vrijedi im ulagati u oglase koji se “kače” u objave s web sajtova, jer isti nemaju domet. Navodno od svog sadrzaja samo 3% su linkovi, tako da hoce da se okrenu video zapisima i njihovoj monetizaciji. Znaci, ukidaju IA, ukidaju i Bulletin i tamo neke karafeke koje su im kako kazu propale. Cak su u opciji da otpuste do 20 000 radnika na FB, evo ne znam gdje ih je toliko zaposlio, a nigdje supporta. :joy: Nego, pazi se objavljivanja videa na FB, restrikcije na njih padnu dok trepnes, osim ako je tvoj autorski video.

Zanimljivo. Ali gore si napisao da će generalno smanjiti domet linkova a prednost dati video zapisima. S tim da se mi možemo pozatvarati s obzirom da cijeli Balkan nije u toj priči koliko znam za monetizaciju videa na fb. Imam sve uslove ali moja zemlja nije podržana. Sveo svemu užas

Napisala :slight_smile: Pa smanjit ce, a to se vidi se iz prilozenog, od prvog je kolaps. E jedino ko ima stranice s preko par stotina hiljada pratitelja ce se izvuci. A na primjer ja, s 10 -20 hiljada mogu da da se pušim ništa mi pomoć neće. Baš sam tražila da nađem puni izvještaj od glasnogovornika Mete, ne znam gdje sam čitala. Al evo imaju detalji razgovora i na Axiosu.
Details: The company plans to discontinue support for Instant Articles in mid-April 2023, giving news publishers six months to readjust their Facebook strategies, a source told Axios.

A Meta spokesperson told Axios in a statement that the format is underutilized.
"Currently less than 3% of what people around the world see in Facebook’s Feed are posts with links to news articles. And as we said earlier this year, as a business it doesn’t make sense to over invest in areas that don’t align with user preferences,” a Meta spokesperson said.
Moving forward, traffic from links on Facebook will be directed to publishers’ mobile websites.
The big picture: Products that debuted years ago to make it easier and faster to load news articles on mobile have been discontinued in the past few months in response to improvements in the mobile web experience that make such platform-specific products obsolete.

Google said last year that it would no longer prioritize news articles in search rankings that adopted its accelerated mobile pages (AMP) format, essentially killing the format.
Between the lines: As more social platforms, like Meta, lean into short-form vertical video, most publishers are investing in video content for those platforms anyway.

Hvala što si ovo podijelila sa nama :slight_smile:

Ali ja ovde ne vidim da se jasno kaže da će se smanjiti domet linkova ukida se instant articles koji ne koristim . Generalno i do sada se kroz video i grafike pojačavao učinak fb stranice ali malo ko je ozbiljno radio na tome. I dalje se nadam da je sve ovo samo privremeno :smiley:

1 Like

Stavi za admina nekog rodjaka iz Nemacke i imace monetizacija na video.Tako je bilo ranije.

Nema veze sto ne koristite, link je link, pretpostavljam da imas web, facebook otvoreno govori da trenutno od kompletnog sadrzaja je samo 3% linkova (bili oni u IA formatu ili ne) oni ne žele da im se motaju po FB-u linkovi koji vode na sajtove. Da žele… ne bi smanjili sa 20% prošle godine na 10% početkom 2022. i sad na 3%. Ko upadne u ovih 3% alal mu vjera.

Odakle su ovi podaci da je prosle god bilo 20% a sad 3%?

Za prošlu godinu o postotku sam čitala na Github forumu, bila je neka rasprava da Instant articles nemaju bolji domet od običnih linkova kao što su tvrdili. Ako sutra nađem raspravu ostavit ću link. A za trenutnih 3 % vidljivosti evo link od izjave Scoop: Meta ending support for Instant Articles.

meni ta 3% djeluje malo, sad sam na brzinu bacio oko i meni je bilo oko 40% (16/40, ne racunajuci reklame, onda bi odnos bio jos bolji za linkove), ali bih se smio kladiti da sigurno nije palo sa 20% na 3%, tj da se nije smanjilo za vise od 6 puta

I meni je tako djelovalo nakon sto su najavili. Nisam ja imala neki boom domet ni prije, al sam u zadnje vrijeme osjetila ogroman pad dometa, pogotovo posljednjih 7 dana. Nemam restrikcija, domena nije flagovana, brzih url-ova imam oko 96% al jednostavno ne ide. I bas nesto razmisljam da ovih 3%, koje navode, im je ustvari cilj da se na taj postotak smanji vidljivost linkova. Naravno, vecina bi onda trebala placati oglase da dopru do posjete sa fb-a. Jer, vala njima nista nije za vjerovat. I kad su najavili ukidanje IA kazali su da ce dati 6 mjeseci vremena ovima koji imaju IA da potraze druge opcije. I sta se desilo? Nema IA vec 10 dana, ne konvertuje objave, a na Githubu pisu da, iako su nam obecali podrsku jos pola godine, najbolje bi bilo da njihov plugin za IA deaktiviramo. :face_with_hand_over_mouth:

An admin shared a piece of content that goes against our Community Standards on suicide and self injury
Tolika je glupost da je za nepovjerovati, eto čak su oni shvatili koliko je glupo što su to prepoznali kao kršenje pravila da su na 2 stranice vratili objavu i izvinili se zbog greske. A na ove druge 2 stranice nemam appeal opciju i jbga ostat ce kao da sam krsio i plus me oštetili za par stotina eura koje sam izgubio…al sta ces kad ovisim njima i jbg

Nije taj fazon, bio bi spam da je to, al ovo je skroz nesto drugo, prije par godina bi isto tako izbrisali i nije se desilo nista, a sada vec sjebase sve zivo kad izbrisu

Nema logike ni meni ovo za 3%, cak i 10% mi izgleda malo. Od 10 prvih objava na feedu, najmanje su 4 linka, i tako je sigurno godinu-dvije najmanje

Zadnji mjesec, gdje sam baš bio zadovoljan sa reachom, bio je novembar, 2021.
Okej, i decembar je bio ono pomozi Bože, nakon januara ove godine, užas, blago rečeno užas.

Inače, objavljujem linkove.

Zuckerberg lično najavio masovna otpuštanja zaposlenika koji bi trebali početi u srijedu ujutro. Kao utjehu, dobit će 4 plaće.

Meni je ove godine išlo sjajno ali od sredine oktobra do danas katastrofa. Ne mogu 2 hiljade posjeta sa facebooka da dovučem a imam preko 35K pratilaca. Na stopu angažmana 20 posto imam domet 700 korisnika. Nekada sam 5 posto angažmana imao 3-4 hiljade. Što je najgore ne idu ni video ni slike. Apsolutno ne ide ništa. NBemam nikakvu suspenziju :smiley:

1 Like

Evo što se tiče priče da će sada dati prednos videu. Dakle video sa stopom interakcije korisnika od 46% dopire do 700 ljudi na stranici koja ima 35K pratilaca :smiley: Evo imate sliku, video i dva linka sa solidnom stopom interakcije. Inače imamo strategiju da ne stavljamo sve i svašta na fb, idemo sa manjim brojem objava za koje vjerujemo da će imati intereakcije. Može li neko da postavi svoju statistiku.

Untitled

Join the Leaders Network

As a member, you get access to specialized training and support that can help optimize your Pages & ad accounts.

je li ko’ upućen?