Da li je vama od oktobra drastično pao doseg FB stranica?

Ma ovi fact-checkeri su unistili facebook, doslovno ljudi su i doktori i naučnici i astronauti, u sve se kuže…uništavaju stranice za bilo kakvu sitnicu, katastrofa…hajde kontam za one fake news poginuo ovaj pjevač ili onaj glumac itd., to i treba sankcionisati ali da se mješaju u neke naučne oblasti i oni donose odluku da je to fake news e to mi ne ide u glavu.

Fact checkeri rade odlicno, kukaku ovi sto stalno sire fejk vijesti, klikbejtove, izvrtanje cinjenica i sl

Ma nije do toga, kod mene nema restrikcija. Treba bit sretnik pa da nekog danas fb pogura. Meni je ovako od kako sam placala reklame, u stvari kad sam prestala da placam oglase. Bude dobar domet mjesec dva, onda nema pola godine nista.

Ja sam primjetio da mi stranice koje su ostale na starom dozivljaju imaju dobar doseg, dok prebacene na nove i sa dosta lajkova imaju slabiji…treba mozda pokusati vracati, ali vidim da nestanu objave ako se vrati na klasicne

Jel ima neko više informacija o gašenju kreator studija. Mjesecima nude da pređemo na Meta business menager a sda stoji upozorenje da će uskoro biti ugašen. Ono što je za mene ključno je da Creator studio ima opciju ograničenih objava po lokacijama a meta business menager to nema. Imam nekoliko stranica gdje je publika iz cijelog regiona, to je bila moja taktika godinama ići na veće tržište ali moram ograničavati objave. Ako se studio ugasi skroz a ovamo ne omogući ta opcija uz sav ovaj pad na facebooku u poslednja dva tri mjeseca mislim da ću morati pogasiti sve stranice gdje imam par stotina hiljada korisnika jer ne vidim izlaz …

Crator studio je bio vrlo dobar ne znam zašto ga gase, mijenjaju stvari bez potrebe

1 Like

Meni su tako nudili, i prošli mjesec me jednostavno prebace na Meta B. S., ni stari linkovi ne rade, odma me preusmjeri na Meta Business Suite. I jeste bio je bolji Creator Studio kao što kaže ALG. Valjda se naviknemo…

sjebalo je ovo i neke alate za objavu

npr socialchamp sad ne moze da salje postova na fb i instragram vec nekih 30 sati

Dal ti uopće ide domet tj posjete dns?
Ovih dana je loše, ali dns je probijeno dno…

znaci ne idu linkovi i neda mi se rucno namjestat

juce islo ekstra, imao 1000+ ljudi od svojih linkova, danas u ovom trenutku oko 550

Možeš se vratiti još uvijek. Imaš opciju u help dole u donjem lijevom uglu.

1 Like

sta koristite za postovanje linkova, i jel imate problema zadnja 2 dana?

@simeon socialchamp je jos uvek za Facebook off. Jesi nasao neko drugo resenje?

nije, radi, samo treba konektovat opet

Ljudi jel vama propao facebook… Jel može neko podijeliti analitiku ovako. Ne znam je li do mene ali od oktobra prošle godine fb je ubio domet linkova za 90% dakle sa 100K korisnika sedmično dobijam 2-3K . Mislim da je pad i veći jer u zadnje vrijeme koristim inforgrafike, video priloge, storije i sl pa navučem neki ćoravi klik ali stranica se ne vraća u život.

Imaš ovde prilično detaljno objašnjeno u vezi stanja sa dosegom objava na FB stranicama - Isplati li se investirati novac i vrijeme u Facebook stranice i grupe? - GeeK.hr

Do sličnih zaključaka dolazim

Moguće sada da FB favorizuje sa dosegom objava novinske agencije i oficijelne WEB portale regionalnih medijskih kuća…itd.

Ne vjerujem da su bilo šta reducirali vodećim medijima u regionu.

Inače, previše je svakakvih (anonimnih i poluanonimnih) WEB sajtova koji objavljuju na BHS jezicima, tako da se vjerovatno ide ka djelomičnoj ili potpunoj cenzuri sajtova koji nemaju podatke o vlasništvu ili impresum, tj. nisu zvanično registrovani kao medij.

Ne znam jel neko pratio analitiku tih medija. Kroz FB stranicu više se ne može vidjeti broj klikova drugih fb stranica. Međutim stičem utisak da i njima pada rič.

Možeš, ima i sada ta opcija negdje u Business Suite