Da li je vama od oktobra drastično pao doseg FB stranica?

Pa normalna posjeta (cak i vise od normalne) na linkove na stranici od 30,000. Ono sto je tebi bilo jeste da te algoritam pomilovao pa ti je do sad gurao, i onda odjednom prestao da gura… i to je normalno, desava se.

Evo jedan live:

Meni gura od marta, uz naravno padove tu i tamo (npr prvih 10 dana u novembru je prestao gurati pa se ovu sedmicu sve vratilo+ nadoknadilo)

2 Likeova

Ne znam šta kačiš, al šta god da kačiš na sajt, svaka ti čast za ovu posjetu. jel sve sa fb-a?

Sve s fb-a… s tim da opet kazem, ovo fb gura, i jbg tako je kako je, da fb ne gura, bilo bi mozda 250…

Al kontam samo da sajt lici na nesto, da nije neka nova domena i sl, i da ce prije il kasnije fb pogurat po malo

kad se sjetim tvojih priča da nova domena daje veći domet, pa ti mijenjao svako malo domene :rofl:

Aj neka bar nekom ide. Koliko FB stranica ovo vuče?

Da sad razumijem šta smatraš pod guranje. Da gurao me FB i više ne gura, svaka objava koja dobro prolazi u prvih sat vremena nakon nekog vremena je planula i znala da dobaci i do 100K po objavi. Neke do 50K neke do 20K. Od 26. oktobra pogurao me 3 puta po nešto malo ostalo je sve katastrofa. Dakle pao sam 84% al ako vi niste pali ovoliko tješim se da je bila samo loša sreća, već sam počeo tražiti sto načina da navučem posjete jer ovde neko reče da FB smanjuje domet linkova drastično…

to onda kad su domene bile flagovane, pa napravis novu i imas ok posjetu (ne ovu poguranu)

20 i nesto, mozda oko 1,5m pratioca…

Samo nastavi radit normalno, i trebalo bi se vratiti nekad

A šta znači campaign na tvom analitiksu? Bustaš objave ili samo organski. Ja nikad nisam bustao…

to je samo na google analitics, mozes staviti na kraj linka 3 paramatra, pa da mozes pratit s kojih stranica dolaze posjete

Daj malo meni prebaci :innocent: :rofl:

palo je za 1000, mozda je nesto od toga otislo kod tebe :smiley:

Jes jes, evo biju se :joy:

Kod mene je na 3 stranice što imam, 10, 10, 50k, svakoj pao domet za 60-80%. Samo neka nije minus :rofl: Nego, mene više brine što stranice nema sanse da rastu, brisu mi lajkove za stranice. Minus toliko, minus ovoliko. P sad ce dvije godine da imaju isto pratilaca. Ako imam 300 lajkova za stranicu, oni lupe minus 200, ili ako ima 30, oni lupe minus 130 i sve tako. Kao da dijelim u baštu botova :rofl:

A u kojem periodu ti je ovo palo 60-80 posto pošto nam se procenti poklapaju. Ja radim ovo tri godine i ne pamtim da se ovako nešto desilo i plašim se tih teorija da je FB odlučio skresati domet vijesti na minimum.Što se tiče brisanja meni se dešava u danu kad imam veliki rast broja pratilaca tipa +100 da obrišu 10 vjerovatno neaktivnih ili ljudi sami prestanu pratiti.

Od Septembra sam postavila


Tako je na svakoj

To je to i kod mene isto samo od oktobra.

Zna li neko koliko ovo traje, prošlo je više od mjesec dana, dobio zabranu live i boost objava na 30 dana, nakon 30 dana istekao ban, ali na stranici još uvije ništa.

Koliko znam, vremenske restrikcije idu od 1, 3, 6 i 12 mjeseci. S tim da ne smiješ za to vrijeme imati novu kaznu. Preko 4 kazne u kratkom roku podrazumijevaju gašenje stranice, tako je barem bilo.

@simeon aj baci ovakvu sliku da imam bolju predstavu kako ti ide pregled po linkovima

1 Like
1 Like

Šta se gurate :face_with_raised_eyebrow:
ttzzzzzzzzzzzzzz