Da li kupiti VPS u Asia Pacific ili Australija

Cao svima, vidjela sam ponudu na OVH stranici koja traje samo još danas nude popust od 50% na VPS u Singapore (SG) i Sydney (AU) pa me zanima da li ću imati određeni latency (kašnjenje u pingu) iako to danas nije toliko primjetno i ako neko ima iskustva sa OVH može li ih preporučiti, koristim reseller hosting od jedne firme iz BiH i prezadovoljna sam svim ali mi treba jedan VPS za jedan portal koji ima dnevno 60 K posjeta a ovo mi se čini kao dobra i jeftina ponuda.

Ima li netko da mi odgovori?

Strpljenja Ivana, strpljenja. :blush: Mi smo eto čekali cijeli život da se učlaniš u naš Forum pa smo dočekali. :+1:
Tvoji su zahtjevi ipak nešto skromniji; treba ti samo neko tko ima server u Australiji. :slight_smile: :o:

1 Like

uzmi u sjevernoj koreji ako hoćeš, samo poveži cloudflare

kada povežeš cloudflare baš te briga gdje je server, samo je bitno da je stabilan

1 Like

E hvala na odgovoru, super ste, ali zanima me sada ako je moja glavna domena povezana na ovaj sada reseller i koristi name servere moje domene i ako u tu domenu ubacim cloudflare NS da li ce biti problem na svim stranicama koje su na reselleru dok se to ne poveze (propagira)?

ne znam jesam li dobro razumio … više domena koristi nameservere domene koju hoćeš da povežeš na cloudflare?

ne znam koliko domena imaš na reselleru ali ja bih svaku povezao na cloudflare

ubaciš domenu na cloudflare i dns zapise podesiš ka IP adresi servera a vamo u podešavanjima domain registra staviš nameserver koje ti cloudflare da

Da, više domena koristi nameservere moje glavne domene koja je zakačena na taj reseller hosting.

Imam oko 30 domena na tom reselleru i to su mi klijenti, pa me zbog toga zanima ako ja sada povežem tu svoju domenu sa cloudflare onda će sigurno svi sajtovi da budu nedostupni neko vrijeme zbog toga, a ne mogu ja bez dozvole klijenata povezati njihove domene na cloudflare ako oni nisu izrazili želju za to.

neće biti nedostupni, pod uslovom da je ispravno i prijašnje i novo podešavanje … najbolje da radiš u gluho doba noći … pa i ako nešto ne bude radilo vrati za koji sat na staro :smiley:

Oke, hvala ti :heart:

1 Like

Znaci bosanci ce citat site koji je hostan u Australiji? Naravno da ce biti kasnjenja u pingu i kako to nije bitno?

Neznam o kojem bi se to siteu trebalo raditi da to nije bitno, mozda neki PBN blog ili nesto takvo ali ni onda to niej pametno. Zasto?

Svaki put kad bosanac dodje na site i ons e vuce svaki page nije u normalnom vremenu to se osjeti, on ce stisnuti X i zgooglat to na normalnom serveru gdje se nece vuc site. A da ce se vuc, oce, pa nije badava da svi hrle u domace servere za doamce stranice, nisam ja bezveze kupio server u USA kad znam da su mi ciljani posjetioci iz USA.

I dalje mi nije jasno kako to nije primjetno, da mozda na nekim slow kompjuterima, neznam kako je u bosni stanje ali mi u ovoj jadnoj drzavi imamo solidne kompove pa predpostavljam da i vi, pa se onda razlika poznaje. Ako imate jos tamo neke pentium 3 racunala sa 512MB rama onda se to nece primjetiti dapace onda je cak dobro sto je server u australiji jer ce se sporost racunala poklopiti sa sporosti servera…

očito ne znaš kako funkcioniše cloudflare … cloudflare recimo ima servere u beogradu a svaki sajt je keširan … kada neko sa naših prostora pristupi sajtu servira mu verziju sa servera iz beograda … znači može server biti na tajlandu ali je keširana verzija u beogradu i ona se servira posjetiocu sa naših prostora

Bas slicno odgovaram u drugom topicu. Naravno, ako se radi o siteu koji je nebitan go for it, ako je to nesto od cega se zivi onda nemoj niti pod razno napraviti ovakvu glupost, jer ce se dugorocno malo manje zivjet od toga.

Anycast funkcionira, on sprecava i ddos napade. Sto bis e moglo tumaciti onda da je i hosting nebitan, pa zasto kupovati premium hostinge i tzrositi lovu na sve kada mozes kupiti srot hosting i samo ukljucis clouflare i to opciju free i nece biti opterecenja jer Anycast by CloudFlare is all you need (reklamiam ih malo). Odnosno to radi tako na papiru a kada dodje sranje onda ne radi… A vjerujem da je i bitno koji paket imas jer vjerujem da nece tvoj free plan trpat na servere koji su skoro pa puni, nego ce oni sa lovom imat prednost…

EDIT:
Da me se krivo ne shvati, anycast i cloudflare je dobar i ja ga koristim, ali to mi je cisto zbog tog cachea, dnsa i tako, ali nikako mi niej na pamet da ce me to spasiti ddos napada ili da mogu sad svoj server prebaciti na antartiku.

svaki paket koji se plaća nudi jaču ddos zaštitu i još neke opcije za ubrzanje, bolje keširanje itd.

ja imam 5 sajtova na free paketu i nikakvih problema, a trpio sam ddos napade prije toga, nakon toga ih nema, server u aziji

Da, aj sam na free i imam vise domena na jednom free paketu. No i dalje nebi ignorirao bitnost kvalitete servera i njegove lokacije. I slazem se da cloudflare pomaze kod cachiranja i kod ddosanja, ali to mi je tek sekundarna linija obrane, prvotna mi je na samom serveru.

A problem sa pitanjem u ovom topicu je, sto ako su serveri najblize bosni popunjeni? Ili ajmo rec pod opterecenjem? Sto kada se obrise cache na serveru? To su pitanja koja nekom tko ovo radi tek toliko da malo sastrane zaradi nisu bitna, a netko tko od toga zivi su od zivotne vaznosti.

@korisnik9758789 nebi se slozio sa tobom osim ako je u pitanju obicna HTML stranica ili neki podfolio.
U pravu si kad kazes da Cloudflare na free verziji drzi ‘cache’ ali vjerovatno znas da je jedino sto drzi ‘.css’ web stranice. Uzmimo za primjer da imas jedan forum ili wordpress stranicu na kojoj clanovi (hrvatska,bih,srbija,crna gora, itd…) rade puno klikova u tom slucaju i te kako je bitno da se server na kojem se nalazi forum/wordpress nalazi geografski u blizini bez obzira da li koristis ‘name server-e’ od Cloudflarea.
Geografski za HR i sve ostale drzave EX-YU je jedno od boljih mjesta Njemacka (Hetzner, Contabo, HostEurope) posto latencija je minimalna na svaki klik. U slucaju da zelis biti smjesten u U.S.A onda je to iskljucivo ‘East Cost’ tj. New Jersy, New York, Boston, itd… dok je ‘West Cost’ za ljude u Japanu, Aziji, Australiji, itd…

@Ivana23 na tvome mjestu nebi kupio server koji je smjesten u Australiji ili Singapuru ako se clanovi web stranice nalaze u HR, SR, BiH itd… sve jedno da li imam ili ne Cloudflare NS.

hajde što nisi dobro pročitao šta sam napisao već izgleda ne znaš da cloudflare SVAKU stranicu na sajtu pretvara u html page … tako da se sve svodi na dio tvoje prve rečenice koji počinje od osim

Kako ce kesirat stranice koje su dinamicne i koje se mjenjaju svako malo. Cloudflare jedino kesira .css i nista ne pretvara u html.

ne vjerujem šta čitam

koristim cloudflare 2 godine prijatelju, server mi u rusiji, sajt napravljen u wordpressu, svaki dan se stranice mijenjaju

centos 7 - 4 vcore - 4 gb ram - ssd - nginx - mariadb 10 - cloudflare - wordpress (bez ikakvog caching plugina) - 5 sajtova - dnevno 20.000 - 30.000 unikatnih posjeta

a prijatelju ja ga koristim oko 7 godina i nevjerujem sto citam kada netko napise nekome da kupi server u australiji i da stavi cloudflare ns-re i da ce to rjesit problem.
S druge strane meni nije isto (mozda tebi je) odgovor od 70 ms ili odgovor od 120 ms.

meni toliki odaziv ne moze biti ni da mi je server dva metra od računara jer na početnoj ima 100 slika a sam sajt ima ~8000 postova sa multimedijalnim sadržajem (što embedovanim što self-hosted)

opet ti kažem, ako imaš povezan cloudflare a server ti u australiji i uđe neko iz kragujevca njemu servira cached verziju sajta preko servera iz beograda

uostalom, postavi sebi pitanje zašto cloudflare ima servere širom svijeta? da to ne igra ulogu, imali bi samo centralne servere u USA