Da li mi neko moze pomoci oko Instant Articles

Da li mi neko moze objasniti kako to funkcionise gdje se te reklame pojavljuju da li utice pozitivno ili negativno na moj portal? I koliko placaju? I koji su uslovi da ga aktiviram

1 Like

Pojavljuju se u tekstu, utice pozitivno lakse za citanje + veci ti reach baca na fb stranici na to nego bez IA, placaju dosta bolje od adsensa par puta vise.
Treba ti fb stranica i portal, fb stranica ti treba biti stara mjesec dana i imati neki odredjeni broj pregleda ne znam tacno koji.

Za umetnute video reklame treba ti FB stranica sa 10.000 followera.Najlakše ti je otiđi na
https://www.facebook.com/creatorstudio i tamoćeš naći sve što ti je potrebno ako imaš gore pomenutu cifru ljudi na fb stranici

@Goci pratitelj-folover ?
Malo mi protumači, stranica ima 25k lajkova a neto pratitelji 950
Šta sad pratitelj znači

@steelmaiden zašto ne mogu postaviti sliku a prije sam mogao !?

da dobro si rekao

Koliko sam skonto u tvom slučaju znači da imaš 950 ljudi koji te prate )to jest imaju te u u feedu) a 25.000 ljudi kojima se tvoja stranica sviđa (iskreno, taj tvoj odnos brojki mi je baš čudan)
nadam se da ne grešim. Barem ja to tako tumaćim iz svega što sam skotno iz FB admin panela

sad vidim da sam ispo tokmak… to je bio stat. za zadnjih 7dana…
sorry

a zašto ne dozvoljava monetizaciju fb stranice ako ispunjavam sve uvjete ? nisam kršio pravila (sem jednom su mi automatski izbrisali video koji sam skinuo s druge fb stranice… rič mi je super, ali
Your Page is not eligible to monetize.

dok na drugoj fb stranici koja jedva ima 1 k lajkova piše eligible… a ispod toga piše
Your country isn’t currently supported. You can still apply, but review will be delayed.

Pa ako imas 10.000 (fanova) pratilaca onda možeš unovčavati

Za ovu drugu FB stranicu verovatno imaš dovoljan broj pratilaca (fanova) ali nije podržana država za instant articles, možeš se prijaviti al ne koliko sam skontao neće ti dobriti unovčavanje stranice ili će ti odoložiti monetizaciju

meni ne podrzava da povezem sajt

znaci tek kada skupim 10k onda mogu jel da uradim IA? A koliko placa rekpame unutar videa (Pregledi Balkan)??

U cemu je problem ne znam.nista oko.ovoga



Pantelija ima 16k a druga 5k

Ne znam da l si skontao to jest video ima još jedna stavka…
Pored 10K pratilaca moraš da imaš (koliko sam skontao) preglede video klipova vidi šta kažu:
“1-Minute Views of 3-Minute Videos
In the last 60 days, you needed 30,000 1-minute views of videos that are at least 3 minutes long.”

imam ja po 1m pregleda na snimcima

Pogledaj ova dva linka pa vidi da li je tu problem ( bolje znaš stranicu i šta objavljuješ nego ja)
Smernice za sadržaj za monetizaciju

Standardi kvalifikovanja za monetizaciju

ps. valjda će ti otvoriti na normalnom jeziku a ne nemačkom :joy:

jedino ovo tragedija i konflikti … objavim nd poratlu saobracajna nesreca tu i tu 2 povrjedjena… da li smijem to??

pokušaj da izbrišeš te postove na FB stranici jer vidiš da to navode u smernicama za sadržaj za monetizaciju da ne smeš da imaš

Ali onda necu smjeti objavljivati??

verovatnno… da nećeš smeti obajvljivati pokušaj pa vidi dal ćeš proći tako

Imam jedno pitanje. Sinoć sam izgubio pristup instant artiklu, banovan, a imam na “pendingu” zarađen novac od prošlog mjeseca. Zanima me da li će taj novac, unatoč tome što sam izgubio instant artikl, biti isplaćen, te ukoliko hoće, da li će novac i za ovaj mjesec biti isplaćen koji je zarađen do jučer?

Sve ce biti isplaceno. Ne sikiraj se :slight_smile:

1 Like


ovo mi izbacuje kako da posaljem zahtijev da mi ponovo pregledaju izbrisao sam sve snimke koji nisu moji i sve clanke koje sadrze (" smrt nesrecu i nasilje")