Da li mozda web sajtovi gube bitku?

Da li mozda web sajtovi gube bitku sa “velikim” korporacijama, gdje ide razvoj weba???
Pogledajte ovaj link o web kretanjima.

Ne znam tko je napisao taj clanak ali clanak nema apsolutno nikakvog smisla. Pa i sam digg, twitter i google su web stranice, uopce ne shvacam tezu.

Koliko ja shvacam, autor clanka je (vrlo neuspješno) pokušao uspostvaiti teoriju ne potkrijepljenu sa ikakvim brojkama i istrazivanjima da “male” web stranice izumiru te da je buducnost interneta u nekoliko velikih web stranica?

Članak je prepun kontradikcija i nebuloza…valjda su ga prevodili preko Google Translatea…

EDIT: Vidim w00t je bio brži:)

Novinari si moraju zadati neku temu.

Ako je pitati Ruperta Murdocha, portali s besplatnim novinskim sadržajem su ti koji će nestati, pa time i diggolika kazala, barem u ovakvom obliku zbirki izravnih poveznica, jer netko pretplaćen na jedan izvor, naprosto neće moći pratiti poveznicu na sadržaj drugog izvora.

Dakle, prema samom uvodu u ovaj pomalo smiješan članak jasno se može vidjeti da će mreže i platforme samo biti mjesta na kojima će korisnici razmjenjivati informacije i zanimljivosti objavljene na “manjim” web stranicama, blogovima, portalima, odnosno, bilo gdje na internetu…

Izvorni članank kojeg su Sarajlije izmasakrirali:

ne vidim u tome neke istine, čini mi se da su neke stvari totalno izokrenuli

Da, članak definitivno nema smisla, tj. preveo ga je netko tko se baš ne kuži najbolje… :slight_smile:

Jedina istina je što će google nešto izgubiti na značaju kod pretrage vijesti, prije par dana se baš nešto pisalo o tome, a veći dio prometa portalima već nose facebook, twitter, digg i drugi servisi, što je i logično. Samo se mijenjaju platforme, ali - content is king i dalje :smiley:

ma to su sarajlije :slight_smile:
Male Web stranice ce svakako opstati, samo da se ovo trziste malo popravi, i da cika Google malo podigne cijenu reklama na adsense, sa 1 na makar 2 centa minimalno.

Ima ona kod nas u Tuzli.

“Ljudi smo nismo sarajlije”

mislim da je tek prava budučnost u malim sjatovima i specijaliziranim društvenim mrežama.
Malo sam se motao po tom web svijetu:), da vidim kako raja diše i koliko sam shvatio ljudi imaju svoje mjesto na webu a na fejs(i ostale megalomanske projekte) dođu pogledati šta ima (barem oni koji nisu tomagočija zamjenili profilom na nekoj društvenoj mreži).

Uglavnom moja predviđanja za budučnost su, “Na fejsu(i ostalim “tam su svi” projektima) je zakon, ali u paklu je ekipa”:krele:

Doduše novi korisnici če uvijek završiti na velikim sajtovima dok oni “stariji” će oblikovati svoj web prostor prema svojim interesima.

E sad da se nadodam, biti će velik, korporativni pritisak da ljudi pristupe nekoj mreži jer je lakše nekoj korporaciji (recimo neki časopis) širiti propagandu na jednom mjestu neko loviti ljude po njihovim mrežama koje ponekad nisu ni adekvatne za širenje propagande.
Recimo primjer jutarnji list forsiranje određenih društevenih mreža.
Tako je ipak lakše nego loviti ljude po 340 web stranicama na koje redovitije zalaze.