Da li postoje neke slične firme pored Adsensea

Imam preko 35k pa vljd ce prihvatit

Onda bi trebali prihvatit.

Sad sam bas pitala jednu zenu koja koristi Mediavine koliko bi mogla ocekivat zarade s 25000 sesija pa kaze da ovisi o puno stvari ali da kao u prosjeku bi rekla nekih 1000$ na 25000 sesija. Mislim da je malo pretjerala ali i da bude 500$ to je lijep iznos. Sad sam pak i ja pocela razmatrat da se prijavim na Mediavine. Samo me strah da bi ljudi onda manje klikali na affiliate linkove. Al mozda nakraju i vise vrijedi klik na oglas nego klik na aff link.

1 Like

To ispada 40$ CPM što je onako baš teško za poverovati, osim ako nije ono finance insurance niche :slight_smile:

O kojem se trafficu govori? Za USA i nije nemoguce ta cifra,…

Za USA trziste, lifestyle blog. Ma vj je pretjerala s tim iznosom, ali i da je 400-500$ ja bi bila zadovoljna.

Koliko je verovati i ovome?


:thinking:
Vezano za zaradu preko Mediavine.

Vrijedi pokusat,ja sam posalo pa vam javim kada ide :joy:

Ja sam malo proučavao sada Mediavine i brdo stvari mi se ne svidja.

  • vezan si ugovorom
  • sklanjaš sve oglase, držiš samo njih
  • isplata je net 65 što znači da čak 65 dana čekaš na prvu isplatu nakon prvog meseca
  • daješ im pristup analitici, adsense akauntu i još mnogo toga
    itd

Dovoljno razloga da ih za sada neću držati, a za dalje ćemo videti…

Još jedna blogerica mi je napisala ovo:

image

Anyway, ovo što imemperor spominje, ne vidim nekakav problem s tim. Vezan si ugovorom samo prvih 90 dana. Ovo drugo isto mi je svejedno.

Idem se prijavit pa šta bude :slight_smile:

1 Like

što je previše, previše je :smiley: eh sad, možda baš zbog toga što imaju te premium publishere mogu ponuditi toliki cpm … ne znam

Pa to, definitivno jeste to razlog zašto mogu ponuditi toliki cpm i to je skroz okej sa te strane, ali sa druge strane to je veliki rizik za publishera ako slučajno stvari ne krenu u dobrom smeru, a vezali su te ugovorom na početku, plus čekaš 65 dana na isplatu od prvog meseca itd, onako malo baš extremni uslovi…

Mene su odbili iz Mediavine,kao najvise je posjeta iz Srbije tako da ocekujemo mali CPMs

Steta. Da, oni se najvise fokusiraju na USA trziste. Ja sam se danas prijavila pa cemo vidjet. Vecina posjeta mi je iz USA.

Kazu da je i AdThrive dobra mreza,da dobro placaju

Oni pak traze 100 000 sessiona mjesecno. Jos sam vrlo daleko od toga :smiley: Mozda jednog lijepog dana.

A jel je bitno odakle dolaze posete?

Pa za većinu tih mreža je bitno, tj traže većinski USA traffic sa GB i ostalim tier 1 zemljama…

To je najbitnije izgleda

Ma to mi je jasno, nego sam mislio na izvor posete (social, organic). Da li im je to bitno.

Koliko ja znam to im nije bitno dok god posjeta dolazi iz legit izvora. Dosta Mediavine publishera ima vecinu posjete s Pinteresta tako da je svejedno.