Da li postoje neke slične firme pored Adsensea

Možeš li ovo pojasniti malo detaljnije?
Što može krenuti u krivom smjeru pa da ti stvori probleme?

Može se desiti da CPM ipak ne bude veći nego što si imao sa prethodnim mrežama. Može se desiti da ti možda sajt preplave oglasima pa da UX bude jako loš a možda čak izvrši uticaj i na rangiranje itd. Mnogo je stvari koje mogu da krenu po zlu ili da ti se ne svidi.

Imas opciju za odabrat u kolikoj mjeri zelis oglase na webu, od malo reklama, srednje i puno. Mislim da cu ja stavit malo ili srednje reklama. A CMP ne moze bit manji nego na Adsense nema sanse.

1 Like

DA li je neko radio sa Propeller ads i Adsstera? Kako placaju

ja sam prije 2-3 godine radio sa adsterrom i nevjerovatno mi je bilo to što sam jedan dan imao zaradu 10$ a drugi dan 50$ … znači cpm je varirao drastično … radio sam i sa propelleradsom dok nisam skontao da mi je sa popadsu cpm bolji

sve zavisi od publike, niše itd. itd. ali su stabilne firme, uredno plaćaju

Hvala ti puno,pokusat cu sa adsterrom

meni je to bilo prije 2 godine, ne znaci da ce sad varirati cpm :smiley:

MA pokusat cu pa cemo vidjet hehe

Adstera je kurvinska firma, meni je ostala duzna xxxx usd. Rekli su da varam na mobilnom trafficu i blokirali racun. Rekao sam im da je traffic sa reddita, poslao im linkove sa kojih tocno dolazi (mada ako su ozbiljni, to vide i sami) i sve je bilo legit, ali nisu zeljeli slusati, blokirali su me na svim oblicima komunikacije.

Meni je zbog adstera reklama Gugl označio neke članke kao spam. Imali su užasne oglase, to sam primjetio nakon toga (nisam obraćao pažnju dok nije ispao problem). Zarada je za onaj broj posjeta u to vrijeme bila nevjerovatna. Imao do 70$ za 10-15k pregleda dnevno.

Uglavnom nebih njihove oglase više nikad postavio, makar sve propalo.

Meni je G zbog njih oznacio sajt kao virus. Tek kad sam ih skinuo i isao na review vratilo se na staro.

i ja sam zaboravio to da kažem, oglasi su haos, i meni je sajt bio flaggan od strane googlea zbog njih

propeller ads je u svakom slučaju ozbiljniji

A ovaj AdCash niko ne pominje? Jel je on toliko loš?

drži se popadsa i nemaš problema :smiley:

dobar je i adcash

Popads sam prvo koristio, ali sam prešao na AdCash.
I nema neke velike razlike.

Mnogo slabo se zarađuje ako su posete sa Balakana.
Džabe 25k+ ako je zarada nešto malo.
Jedino da probam onaj Mediavine

U cemu je ovde problem inace Propeller ads je,na adsense je bilo preko 50k impressionsa

https://imgur.com/a/k709TwG a ovdje 83

@Monika.B Kakvo je iskustvo Mediavine?

Nisu me odobrili tako da ništa of toga :smiley: Očito imaju dosta visoke kriterije pošto mislim da imam dosta dobru stranicu i izgleda profesionalno. Vjerojatno su me odbili jer mi je većina najpopularnijih članaka “Best XY”, ne znam koji drugi razlog bi bio.

Da, baš bezveze, često te jake mreže selektivno odbijaju i odobravaju. Koliko sam se toga nagledao do sada, i idalje me živcira. Npr prijavim se ovako kao nepoznat i odbiju mi jak sajt, a onda posle preko drugara spoji me sa njegovim menadžerom, i onda odobravaju i sajtove sa slabom posetom itd, ludilo. :slight_smile:

Pa onda evo još jedan primer za jednu native mrežu, pre godinu-dve sam imao menadžera koji mi je odobravao u početku dosta sajtova i jakih i slabih, pa onda u poslednje vreme nije hteo 2 osrednje jaka sajta, kao nisu prošli pregled po njihovim kriterijumima. I sad skoro se i menadžer promenio, pa mi ovaj novi sad traži i uvid u analytics i svašta nešto. Eto koliko je sve relativno u životu :slight_smile:

Meni je kao Mediavine odobrio ali onda oni dalje šalju svojim advertiserima na odobrenje i ako većina njih kaže da se ne žele bidat za moju stranicu onda me ne mogu odobrit. A većina njihovih advertisera ja odbila. Ma skoro mi ni nije žao jer sam poslije išla čitat review od neke osobe koja je otišla s Mediavina i kaže da joj je web stranica bila krcata reklamama i da je baš bio loš user experience - baš ono što si ti spomenuo. Makar ja sam čitala da se može odabrat ako želiš puno ili malo reklama na stranici a taj članak je iz 2016. pa se možda nešto i promjenilo u međuvremenu ali radije sam ja i bez reklama nego da mi je web zatrpan njima.

Btw forum me sad optužio da previše pišem na ovoj temi u odnosu na druge xD šta nije smisao foruma da se diskutira.