Da li se isplati eBook na našem tržištu

Nisam uspio pronaći na forumu ovaj topic, pa sam ga otvorio. Interesuje me kakvo je tržište kod nas po pitanje eBook-ova. Recimo da se radi monetizacija webstranice uz opciju da se ponudi eBook, da li ljudi kupuju ili ne, kakvo je vaše iskustvo. Generalno razmišljam, koliko su ljudi sa naših prostora navikli da kupuju eBook. Isplatili se pokušati ili je gubljenje vremena? Želim vaše mišljenje.

Ja sam samo do sad jednom kupio e book od Dusan Eternal Dit, jer sam ga dugo pratio i znao sam da cu tu mnogo naucit. Opcenito mislim da ce ljudi malo kupovat ebook sada, jer svi prave kurseve u video formi. Mada ebook moze bit dobar u smislu da dobijes mail, al ako planiras prodavat, onda korisnik bas mora bit zagrijan za to.

1 Like

Teško, baš teško. Danas se sve baziralo na kurseve i slično.
Jedino ako si baš popularan ili imaš jaku reputaciju pa tako nekako uspiješ…
U svakom slučaju, naravno, vrijedi pokušat, ništa nećeš izgubit.

1 Like

McCobi se bavi s tim prodaje ebookove za neku zaradu sad ne znam koliko ih to kupi i jel ide a ima i prodaje stavio je neke screenshotove

https://youtube.com/@McCobi?si=pA0D3M7ZjjrQDNi2

1 Like

Hvala na podijeljenom iskustvu i mišljenjima

Danas se ebook radi kao call to action. Npr. vodiš Instagram profil, smislio si način monetizacije kroz video tečaj o određenoj temi, sada trebaš neki prodajni lijevak da ljudi dođu do njega. Staviš link na free download ebook u opis profila, ljude pozoveš na to, a na zadnjim stranicama nakon što pročitaju taj kratki ebook i dobiju vrijednost im serviraš dodatno link za video tečaj s infom što je u njemu. Realnost je da ljudi sve manje čitaju, a ujedno je puno lakše objasniti kroz video format. Zato su webinari i ebookovi postali taj free dio prodajnog lijevka za nešto veće, bio to video tečaj ili nešto treće.

2 Likeova

Hvala, moja ideja je bila malo drugačija. Tipa ebook na teme iz istorije, kulture i slično. Do 50 ak stranica, dizajn da bude kako treba. Ako je neko čitao Osprey izdanja vezana za istoriju. Pa me generalno interesovalo kakva je kultura kupovanja e knjiga kod nas, da li ljudi imaju naviku da ih kupuju ili ne.

Ako postoji ciljna grupa koja čita takve knjige, što da ne. Nećeš znati dok ne probaš.

1 Like

Vidjećemo, treba prilično truda da se nešto takvo sredi, ali ću definitivno probati, kada uhvatim vremena.