Da li stariji portal ima vecu zaradu nego novi?

Pozdrav.Ovako zanima me da li stariji portali vise zaradjuju od novi.E sad znam da ima tu toga odakle su pregledi i jos dosta toga ali zanima me npr da oba portala imaju po 1000 pregleda i sve isto i drzava i sve skroz.Da li bi im zarada bila ista ili bi stariji portal vise zaradio? Mozda je ovo glupo pitanje ali zanima me.Hvala

1 Like

mislim da ne … isto je to … cak mislim da nove domene bolje prolaze na adsenseu, dosta ljudi koji rade sa adsenseom svaki mjesec registruje novu domenu … isto tako nove domene bolje prolaze na adnow i mgidu … jer treba proci vremena mjesec-dva-tri da njihovi moderatori procijene da li je sajt isplativ, na pocetku daju dobru cijenu po kliku pa vremenom smanje kada vide da sajt nije isplativ, zato se cesto registruju nove domene … ali starija domena je bolja za SEO …

Nije vise bas tak, ne prolazi to kod adsense. Prije je, kroz par mjeseci no vise ne.

1 Like

Prije nije bilo nacina na koji ces privuci posjetioce nego Pretrazivaci, tj. samo jedan - Google.

Danas mozes to lako odraditi preko drustvenih mreza, posrednika i sl.

Znaci, stariji vs. noviji je u biti borba SEO/Pretraga vs. FB/nabrzaka uspjeh

1 Like

i da naglasim da su prije svašta odobravali kada se boosta na fb … pa je news site sa clickbait naslovima odlicno funkcionisao (to sam i sam radio) danas moras ili sve po pravilima (za news site pogubno) ili da cloakas (kada izgubis nalog sretno sa pravljenjem drugog)

Da, ali tu postoji mala razlika izmedju “nabrzaka” news site i onih koji iza sebe imaju novinu, tv, radio ili su news portal s dugogodisnjom tradicijom. Primjetim da se njima dosta toga i dan-danas dopusta (dakle “age” domene ipak je bitan)

A mozda i grijesim… :sunglasses:

1 Like