Da li treba promeniti datum objave?

Da li treba promeniti datum nakon preuredjivanja posta?

Ne znam zašto bi se menjao datum (ako je neki stariji članak u pitanju) google ga je već indeksirao i ne bi po mom mišljenju trebalo dirati .
Verovatno u sledećem indeksiranju bi objavio taj noviji datum barem ja tako mislim. Nisam nikada obraćao pažnju baš na datum.

Meni se dešavalo da objavim članak s gramatičnom greškom u međuvremenu prepravim url link i google ga uredno takvog ispravljenog u većni slučajeva indeksira

mozda samo treba da pise: “Updated at …”

kazu da google daje prednost svjezijim clancima … neki webmasteri mijenjaju datum objave automatski, cak i kada nista u clanku nije promijenjeno … da prevare google

1 Like

A baš će ga prevariti :smiley:

Inače ja apdejtujem neindeksovane objave, dodam/izbacim/formatiram i onda stavim novi datum (schedule), i za sada funkcioniše…

varaju … nije google algoritam pametan koliko mislimo :smiley:

Pa po meni treba napisat kad je updated clanak, cisto da i osoba koja cita ima osjecaj da je up to date.

2 Likeova

Kada čitam članak na webu, volim vidjeti datum članka i uredjivanja, dapače, ne volim kad nema takvih informacija, jer tada ne znam je li informacija zastarjela. Tako da po meni sa strane čitatelja, obavezno datum objave i datum izmjene.

Napisati datum izmene ispod članka?