Da možete birati, koja stranica/aplikacija bi bila vaša?

Od kad sam pogledao film The Social Network, ova mi je ostala urezana i cesto je se sjetim:

Da se vi nalazite u ovoj situaciji i da mozete birati… vlasnik koje stranice/aplikacije bi voljeli reci da ste? Ogranicit cemo se na oblast balkana.

Sto se mene tice… Olx/pik bi bio odgovor, aplikacija za koju svi znaju, koja je toliko usla u govorno podrucje, da vise niko ne kaze ‘prodaj auto’ vec ‘objavi na pik’

1 Like

Mozda sofascore.com i njihove mreze cijele.

2 Likeova

Njuskalo.hr - izgradjen brend, visoki prihodi (cca. 10.500.000 EUR u 2021.), jednostavan za odrzavanje, nema problema s autorskim pravima i slicno.

Sofascore je cool i meni je odmah pao napamet, al previse ovise o trecim stranama (bazama podatkaka i API-u), a prihodi su im uglavnom od kladionica, pa bi mirnije spavao s Njuskalom pod jastukom.

3 Likeova

Index.hr, smeće od portala koje je ipak zlatna koka ako ga se zna koristi.

I index mi je bio u uzem izboru ali u usporedbi s Njuskalom imaju duplo manje prihoda (barem onih prijavljenih) i takav tip stranice donosi puno vise obaveza, al s druge strane i moc medija koja se moze koristiti za neke druge stvari (kome je do toga).

Rashodi bi takodjer nekom logikom trebali biti puno veci kod Indexa koji mora placati cijelu redakciju, nego kod Njuskala kojem je dovoljno da ima par ljudi da pregledavaju oglase.

Pa nesto tipa polovniautomobili.com i kupujemprodajem.com

Ja bih možda nešto na fazon ispovesti.com. Bukvalno je sadžaj automatizovan (Ljudi sami kače ispovesti + admini koji odobravaju ispovesti).

2 Likeova

:slight_smile:

E ovo, radi toga mislim da je najbolji izbor. Index te može uvjeriti da od sutra u podne možeš sa Muskovom raketom letjeti turistički u drugu galaksiju, ako Musk dovoljno plati za to uvjeravanje :slight_smile:

A uz sve klasične oglase i prijavu tih prihoda, tu je još i prikriveno oglašavanje. Bloom, Grašo i ostali zatupljivači, vjerojatno se nešto plaća ispod stola. Ali guranje agendi je daleko isplativije od svega zajedno. Ne drže Vanguard i Blackrock bezveze valjda sve značajne svjetske medije u svijetu :wink:

Nisam naravno radio nikakvu analizu poslovanja, ali žmirečki bih odabrao Index.

1 Like

Bome… mnogo si skroman :smiley:

2 Likeova

stranica/sajt Ispovesti su inače na 1 mestu za region Srbija na listi zabava
http://www.radanpro.com/nkategorija.php?radan=C&pro=131

kupujemprodajem je dosta jak na primer ja bih taj izabrao. Lepo žive od adsense plus naplata oglasa a narod je došao do toga da sve polovno prodaje .Gotovo pa automatizovan sajt

Da al Google traffic im je neusporediv s ostalim navedenima… isto tako i potencijal monetizacije.
Mozda imaju puno social traffica, kojeg imaju i navedeni news portali, al on vrijedi puno manje od organic traffica.

Sofascore ima international traffic, pa mozda bas i ne spada pod balkanske projekte, iako su founderi iz Hrvatske.

Što ne bi radije imali npr. Blic.rs umjesto ispovesti.com?

1 Like

Ispovesti su lijepe za skromnije zbog manje posla… al bi u paketu morala doci i fb stranica odakle dolazi najvise traffica

Moj izbor bi bio Klix.ba

2 Likeova

Organic traffic to je ono što čini jakim jedan sajt u svakom pogledu i što mu daje vrednost (novčanu) Tu si upravu! Lep primer Blica a isto tako index.hr ima baš jak traffic što me je iznenadilo

Primetio sam da dosta sajtova s Balkana guraju društvene mreže, mislim da bez društvenih mreža bi imali jako malu (internet ) vrednost

Evo kurir.rs ima vise i od Blica i od Indexa.

Google.hr drugo mi je sve bzvz.

2 Likeova

Skromno. hahahahahahahaha

Krstarica je sad im dovoljno ili navidiku :blush::money_mouth_face: nema mnogo posla a ima love. Iako smatram da najveće pare deru mojposao i infostud

1 Like

Kontam da je najbolje imat neki sajt tipa vukajlija ili ispovjesti ili tako nešta, šta je već aktuelno od sajtova tog tipa. Čisto jer mi se čini najmanje posla. Korisnici stvaraju sadržaj, moderatora tona besplatnih… Možda nešta preskačem al čini mi se da je ovaj tip sajtova najjednostavniji za održavanje, jednostavniji dosta i od oglasa koji su neđe na tu stranu sa sadržajem kreiranim od strane korisnika, al čini mi se opet dosta da su zahtjevniji sajtovi s oglasima. Vazda bi trejdo masu para i komplikacije i manjak vremena za dobre pare jednostavnost i slobodno vrijeme.

3 Likeova

geek.hr i miran si… em radiš ono što voliš, em se nagledaš svakakvih. Kako stvari stoje u narednih 10 godina, svi će zarađivati online pa će i posjeta rasti (znači gledam dugoročno)

šalu na stranu, u razgovoru s frendom smo došli na temu eurojackpot. I zadnji dobitak ono ne znam… 900 milijuna kuna. Tako smo razgovarali i oboje shvatili da je bolje dobit 2 milje eura nego 200 milja eura. Ovako s 2 milje organiziraš nešto, tražiš povoljnije nešto i dugoročno… ulaganje ti ima smisla i zabavno je trošiti tih 2 milijuna eura. Kad dobiješ 200, baš nemaš više posla u životu, nema one neke draži i čari ulaganja. Sve mi se čini da je to kratkoročna sreća, nema zabave i slatkih briga. Tako isto i s web stranicama. Možda je bolje nešto s čim bi ipak imao potrebu za vlastitim angažmanom, nego nešto gotovo koje se bojiš išta mijenjati

2 Likeova