Dailymotion problem; zaradis novac i onda neće da isplate

Imam sajt sa trailers i na Youtube se to ne moze postavljati to jest ne moze se zaraditi. Za tu opciju ima sajt dailymotion.com koji isto placa mozda cak i bolje od Youtube ali cesto se desi da kasni sa isplatom.

Zadnja isplata je bila za Novembar, kasni za Decembar, Januar i mozda ce za Februar…

Meni nije jasno to nikako, firme kao sto je openload, popads, adcash itd nikada ne kasne ni dan a to su male firme i mnoge su pola crne. Dailymotion je velika i ozbiljna firma i kasne sa isplatom toliko dugo.

Da kazem da i svima koje ja znam a rade sa dailymotion isto nisu dobili novac, znaci nema veze sa mojim accountom. Naravno na takve maile nece da odgovore, poslao sam najmanje 10 mailova ali nema odgovora.

Mozda neko moze da mi pojasni da je to moguce iako su veliki?

A zašto ne možeš takav video staviti na Youtube i zarađivati? :blush:
Zato jer bi se to, naravno, kosilo sa cijelim nizom propisa, a najjednostavnije rečeno - to nisu tvoji videi. Dailymotion ti možda nije direktno zabranio da postaviš takav video i za zaradu, ali vidiš kako se postavljaju prema tebi? :fu:

Dragi moj Klico, :blush: ti nisi u stanju napisati niti naslov topica na Forumu kako spada, ja sam ti ovo malo nadopunio, dodavanje ispravne kategorije je prezahtjevan posao za tebe, a sada se želiš predstaviti kao netko tko ima “svoje filmove i kanale”… :smile:

Od daljnjeg komentiranja ću se ipak suzdržati. :blush:

Ispričavam se, ništa osobno, ali i nije reakcija samo na ovaj post. :o:

1 Like

imaju li kakav broj telefona oni

Je, sve čekaju da ih zovu ovakvi i slični. :smile: Molim te Ruine, ti si ozbiljan… :blush: :o:

ma ja bih njih nazvao svašta bih im nagovorio

2 Likeova

Ako je za 3 godine zaraditi 50t € za tebe @c3po lose onda ok, zaista sam jadan.

@korisnik9758789 mozda i imaju broj ali nisu samo meni sto ne isplacuju vec mnogima, nije problem sto ne isplacuju, oni ce isplatiti ali mene zanima zasto je to tako?

Ovo sto pise processing, to pise od januara he he, ove dve isplate u decembru to je za dva meseca jer su isto kasnili he he

Zar je moguce da tako velika firma kasni 3 meseca?

3 Likeova

Ja isto postavljam video kod njih i meni kasne kao tebi

Mislim da imaju probleme ali do sada su uvijek isplatili sve i nisu ostali duzni a naravno placaju dobro jer onda niko nebi kod njih stavio video

Ko bi kod nabrojanih popadsa,openload i slicnih i postavljao nesto i stavljao njihove reklame jos kada bi i kasnili,i meni kasni isto,jos ja mislio samo je meni.

Alen_Klica ti od ovih zaradi za stan :grinning:

@Petar.P zaista nisam imao nameru da postavljam ovo ali me @c3po razocarao sa ponizavanjem clanova ovog foruma i naravno ne ocekujem da se izvine ali eto reagovo sam brzo.

Davno imam sajtove mozda kad mnogi koji su danas “posteni” nisu znali sta je to. Eto opet vidim da sam jadan jer priznajem da me samo lova zanimala i samo pravim sajtove koji mogu da zaradjuju odma, ne zanimaju me sajtovi koji ce zaradjivati za 3 ili 5 godina jer mozda tada ne budem bio ziv.

Sve sto zaradjujem je samo nasa publika domaca i te fore da je bolje strani sajt ja svima kazem da nije i da je bolje domaci sajt. Kad neko kaze pa sa balkanske ip se slabo placa, ja ga pitam koliko je balkanaca na balkanu a koliko po svetu?

P.S. izvinjavam se ako nesto nisam dobro napisao, sta cu kad sam “Klico”

3 Likeova

Evo i ja se slazem sa tobom i ja isto gde je lova gledam da tu budem i ja,jer ni ja nemam vremena da se zamlacujem sa “postenim” radom i sajtovima,moj zivot i rad je moja stvar,ma i ostali bi to isto radili ali se boje a jos plus pokazuju i ljubomoru. Tebi svaka cast na zaradi i samo tako nastavi.

Inace sam postao neposten kada je veliki youtube pre par godina ukinuo moj kanal sa mojim psom i mackom,jer je neka budala prijavila da je spam i maltretiranje zivotinja,a ono se pas i macka koji spavaju zajedno igrali.E od onda mi je puko film i od tada igram njihovu “postenu” igru.

Od tada vise ne znam sta je posteno,niti me zanima postenje postenih.

1 Like

Nikako mi nije namjera ponižavati nikoga, ponajmanje članove Foruma koje cijenim, sa mnogima sam i u poslovnom i prijateljskom kontaktu. :blush:
Na topic ovakvog tipa u pravilu ne odgovaram, davno već je tako. Međutim ti si za to kriv, ponukao si me na višestruku moderatorsku intervenciju; u polupismene postove ne ulazim, ali title ipak korigiram, i dodajem ispravnu kategoriju. Ti si vjerojatno ljubitelj birtije, ali ovako je ipak primjerenije. :blush:
U birtiju idu topici koji nemaju veze sa IT-om i webmajstorima ili nisu našli mjesto u ponuđenim kategorijama.

Dakle, molim te da me ne spominješ uzalud, samo naprijed sa svojim “businessom”. :blush: :o:

Slicno je bilo i kod mene @Petar.P

Mnogo davno sam imao sajt sa novostima i kao glavni deo je bio forum, nista na forumu nije bilo ono kao linkovi za download i tako vec klasika kao burek.com i 4-5 ljudi koji zbog loseg ponasanja dobiju ban stalnom prijavom dobijem ban od adsense, naravno sajt postaje neodrziv i gasi se. Koliko je posten dailymotion najbolje govore mnoge kritike po netu da kasne sa isplatom, zasto ne isplacuju na racun? Samo moze na paypal i na payoneer a zasto, pa da oni muckaju i ne placaju porez. Oni kradu milione a ja sam neposten sto promovisem neki film?

Pogledajte na pocetnoj strani payoneer.com onog bradonju, odma me poseti na film brzi i zestoki, to jest zele da kazu da su oni ti sa koja se moze raditi na crno i ne placati porez da bi politicari mogli vozati nove audije.

Kao sto @mitok govori u jednom dobrom postu sto je pokrenuo ne zelim da budem njihov rob.

Bolje mi je da budem i u zatvor nego da radim 30 dana za 250€
Po meni je bolje biti 5 minuta lav nego celi zivot pas, to je moje misljenje.

Samo da kazem da je moje sve to nepostenje sto embedujem promo video sa dailymotion na moj sajt, eto to je moj greh.

1 Like

Ne znam zasto je promocija filma tipa fair use nelegalna,onda bi sve trebalo biti nelegalno i ovo na vestima na tv-u o sportskim dogadjajima kada prikazu trojke sa NBA utakmica…

Kod dailymotion mi se to svidja za embedovanje i sajtovima e jedino analitika mi se ne pokazuje zaradu u Website Monetization nego sve mi prikaze u Video Monetization i nekada nema analitike za zaradu par dana pa onda sve sracunaju u jedan dan,ali dobro je i bolji je od youtuba cpm i nema toliko restrikcija i kazni,ako bi mi pas slucajno napao macka u igri pa da ugase nalog.Meni je isplata na paypal uvek i imam neku platicu od njih sto mi je dovoljno.Napravicu jos naloga i poceti jos tema pa da povecam zaradu,samo da i ovi ne krenu kao i youtube sa nekim uslovima.

Inace oni sami kao youtube i adsense sa tim fake prijavama,nateraju nas da onda i mi teramo inat i budemo kao,oni jer smo bezveze ugaseni.

Sada kasne 3 dana stoje sve nule ali ce obracunati to nije problem, vazno je da pocnu isplacivati.

Mrzi me da vam slikam pre 2 godine a cpm je nekada bio i po 19€ he he, zamislite kada sam jednom za jedan dan zaradio 650€ (ako neko ne veruje mogu mu slikat). Naravno sada je to mnogo manje i jedva da bude nekada 1€

Odavno oni ne gase kompletne racune, sada samo gase zaradu ali barem ti ne brisu video fajlove ali i to ako imas preko 30 prijava.

Sada na dailymotion mozes za 24 sata ubaciti max 120 minuta videa, zato otvoris vise racuna i uzmes vpn da promenis ip jer ako ti je ista ip onda ce na sve racune biti upload zabranjen.

1 Like

Bio visok cpm da bi privukli ljude,jer je i youtube nekada bio jaci sa cpm. Ceo ovaj mesec,nije kasnila zarada za razliku od proslih meseci a sad kasni 3 dana ali dobro,pre je znala kasniti i vise puta u toku meseca ali to je najmanji problem jer uvek pokazu zaradu u jedan dan za 4 dana primer ili koliko zakasne 1 ,2,3 dana.
Nisu mi nikada brisali nijedan video na dailymotion,pa ne znam koliko puta i sta brisu,ali ako kazes da obrisu video snimke a ukinu zaradu ali ne i nalog,pa ipak ovo sve radimo zbog zarade,a video je lako reuploadovati na novi kanal kao na youtubu sto radim. Imam od skoro opciju 10 video snimaka da uploadujem i kao i pre 60 minuta dugacak video,jedino sto sam pre mogao jedan snimak sa jedne ip u toku 24h a sada mogu vise sa iste ip.

To sa ip sam slucajno bio primetio ranije,kada sam zaboravio iskljuciti vpn a bio blokiran na 24h sa prave ip :grinning: odem i vidim moze upload o wtf,pre toga sam mislio da je blokada po nalogu.

Zar ti ne obrisu filmove sa dailymotion ili banaju nalog? Mislim cudno mi da tolerisu tu vrstu video sadrzaja bas zato sto i sam kazes ozbiljni su. :slight_smile:

ako dailymotion ne briše filmove daj odmah da počnem uploadovati :smiley:

Ja nesto brzo vidim obrisanu popularnu seriju koja se emituje a postavi se i sutradan vidim prijavljena i obrisana ali tu je stari dobri openload i jedan sajt na kome je odgledam :grinning: Alen_Klica pise da obrisu ali ne ugase nalog,nego tek posle 30 obrisanih ili prijava ugase monetizaciju.

taj rad. :joy:

■■■■■ ti 20 karaktera i ko ih izmisli…

Ja na dailymotion ne postavljam strane filmove samo trailers i to ne brisu.

@Petar.P serije koje ti vidis na dailymotion su postavili amateri jer moj prijatelj koji postavlja serije na dailymotion se ne vide zato sto on ima opciju da video bude privatni i samo se vidi na njegovom sajtu, veoma je onda mala sansa da prijavi ili brise.

@korisnik9758789 joj nemoj to pa bices oznacen kao neposten he he
Probaj, na dailymotion se moze ubaciti do 60 minuta, podelis film u 3-4 dela i ubaci na neki test racun pa cekaj hoceli biti uklonjeni, naravno obavezno stavi da je video privatni i onda ga embedujes na svoj sajt.

Kada bi gledalica.com mogla da stavlja video fajlove na dailymotion dnevno bi zaradjivali minimum 1000€

1 Like