Dal je dobar laptop

Evo da vas pitam malo za mišljenje kako vam se čini ovaj lap: link

Da ne kupim bezveze :D.

Uglavnom neke stvari sam zaboravio pa me zanima ova kombinacija rama 4gb+2gb negdje davno sam ćuo neš ako kombiniraš veči i manji da će ovaj veći radit isto ko i ovaj manji tj. da se neće iskoristit u potpunosti, možda sam samo krivo ćuo…

To i mene u biti zanima sa tim ramima. Koliko se oni opce na klasicnom PC-u mogu iskoristiti u stvarnosti, sta je kljucno…

[quote=“Dragon”]Evo da vas pitam malo za mišljenje kako vam se čini ovaj lap: link

Da ne kupim bezveze :D.

Uglavnom neke stvari sam zaboravio pa me zanima ova kombinacija rama 4gb+2gb negdje davno sam ćuo neš ako kombiniraš veči i manji da će ovaj veći radit isto ko i ovaj manji tj. da se neće iskoristit u potpunosti, možda sam samo krivo ćuo…[/quote]

Ti si to vjerojatno cuo u vezi frekvencije na kojoj rade… Ako jedna plocica radi na npr 1333 a druga na 800 mhz (lupam bzvz) oboje ce radit na 800 mhz. Kolicina samog rama na plocici nema veze ukoliko rade na istoj frekvenciji.

U ovom tvojem slucaju prepoznat ce svih 6 gb i iskoristit ih u potpunosti samo moras staviti 64 bitni operativni sustav.

EDIT : jbjezi od acera,hp, compaq-a i ostalih laptopa losije kvalitete. Uzmi Lenovo nemožeš fulat…

Ma odlućio se ja za acer-a sestra mi ga ima već 3 godine i nema nikakvih problema

Ako imas koga u americi ja bih preporucio Dell XPS:

Za oko 1000$, sa dosta dodatih stvari extra, a baterija na win pokazuje 10 sati da moze izdrazati, mada je mislim da je 6-7 sati maximum.

[quote=“Petarcro”]

EDIT : jbjezi od acera,hp, compaq-a i ostalih laptopa losije kvalitete. Uzmi Lenovo nemožeš fulat…[/quote]

Mislim da je situacija upravo suprotna, od Lenova treba bjezati… Djelovi su skupi kao suho zlato, ako nesto krepa mozes se pozdraviti sa laptopom. Meni na lenovu krepalo pozadinsko osvjetljenje ekrana, popravak 2000kn :S Isplativije kupiti novi laptop, nego dati 2k kn za popravak 3 godine starog.

U zadnje 4 godine imao sam 6 laptopa.

Prvo sam imao rabljeni Hp dao za njega 5000 kn u ono vrijeme je bio jedan od najacih njihovih - dvojezgreni proc , grafa gf7600 i hard od 320 gb i 2 gb rama… Nakon 2 mjeseca korištenja krepala grafička popravak neisplativ - prodo u djelove.

Zatim sam imao asusov eee :slight_smile: taj je bio ok samo premalen ali kvaliteta solidna.

Onda sam kupio acer novi za 3000 kn nakon sto je istekla garancija spalio se konektor od hard diska i na tom djelu unistio plocu - znaci opet u djelove :slight_smile: Poslje sam kratko imao i onaj acer one ali potrgala se tipkovnica - par tipaka je poispadalo samo od sebe.

Poslje sam krenuo na Lenovo - prvo 3000 n 100 pa poslje thinkpad i o njima samo rjeci hvale mogu rec. Kad usporedim opci dojam kvalitete lenovo je kilometrima ispred i nema onaj sugavi osjecaj najjeftinije plastike kao kod acera i hp-a.

Ako cu kupovat kroz godinu dvije ponovno laptop to ce sigurno biti Lenovo ili Dell.

[quote=“Dragon”]Evo da vas pitam malo za mišljenje kako vam se čini ovaj lap: link

Da ne kupim bezveze :D.

Uglavnom neke stvari sam zaboravio pa me zanima ova kombinacija rama 4gb+2gb negdje davno sam ćuo neš ako kombiniraš veči i manji da će ovaj veći radit isto ko i ovaj manji tj. da se neće iskoristit u potpunosti, možda sam samo krivo ćuo…[/quote]

Ja sam jučer dobio ovaj iz USA, donijela mi ga frendica, ja sam ga platio tačno 501 $ na amazonu.

Tvoj je bolji, al mi se cijena čini kao sasvim ok. Kad uporedis sa drugim laptopima, kod acer-a uvijek dobijes mašinu za manje para.