Dali itko od vas koristi linux

Na slicnom kompu sam ja tjerao Win 7 i 2 virtualne Linux masine, nije to ni tako slabo racunalo. Dakle ovaj stroj tjera linuxe ko iz sale bilo koje i bilo kakve. Jedino bi imao problema kada bi na virtualku u linuxima htio instalirati Winodze. Ali obrnuto nikakav proble. Spici na to Win 8.1 i vidjet ces da ce ti komp raditi i brze nego sto radi sada.

I ti vjerujes u sve sto cujes? I ja sam cuo i reko ajde da vidim sta to ne valja, kad ono gle cuda ja vec 2 god. na Win 8.1 i sad jedva cekam update na win 10. Nakon 35 minuta rada na Win 8.1 za mene je Win 7 postao proslost.

A koji windows 8.1 koristis vidim da ih ima više ?

koji god, ja win 8.1 pro pali se za 5 sekundi, gasi za 3

Da cujem prednosti …8.1 … i sto je to sve bolje u odnosu na 7 :slight_smile: Mozda se i ja predomislim.

Meni upravo skida torent pa cemo vidit kako radi na VM :smile:

Evo ja napravio svoj win7 ultimate 64 i jos sam napuco USB stick za dodatnu brzinu i pogasio dosta servisa sto ne koristi uopce i sad leti napokon :smile:

Nece ti radit u VM-u jer ti procesor koji si napisao da imas(E5200) nema vt-x ekstenziju.

Navikni na izgled, i sve će ti se reći samo. Nećeš više pomisliti da koristiš 7icu. O 10tci se ne treba puno pričati, ova tehnička verzija koja je izašla je odlična, nije savršena, treba poneki update ali je brža u odnosu na 8icu, a duplo brža u odnosu na 7icu. 7ica je odličan OS ali jednostavno ljudi su napravili bolje, isto kao što su nekada i 7icu. Jedini problem je stvar navike, ali nikako tvrditi da je 7ica bolja od 8ice ili uskoro 10tke, jer nije. Iako sam godinama imao instaliranu 7icu, zadnju godinu koristim 8icu, i od kako je izašla 10tka, i nju sam testirao, ali nije još bar meni sve kako treba, čekat ću par updatea.

Probao sam Linux prije 2-3 godine, mislim da je bio Ubuntu 10.04 i nije ostavio neki utisak na mene.

U skorijoj buducnosti planiram se seliti na Mac i reci “cao” prozorima.Jednostavno nemam vise ni volje a ni vremena da se zajebajem oko nekih stvari na Windowsu, a treba mi i Retina :smiley:

Pa brza je mozda sad u pocetku, ali ako ne naseru isto servisa koje ne trebas i updateova koje kakvih

to smece sam odavno presto da koristim jer zaostaje za win i mac narednih 7 godina.

Da koristim Ubuntu, jedini program koji nedostaje sa windowsa je adobe fireworks, no i taj će program uskoro postati povijest, kao i mnoge druge aplikacije seli se u oblak tj web preglednike. Za sada uspješna alternativa za moje potrebe je https://pixlr.com/ tj http://apps.pixlr.com/editor/

Edit:

No ako imaš potrebu za određenim aplikacijama kao što je adobe PS onda koristi windows ili mac, ne razumijem zašto bi koristio neadekvatan alat da zaradiš kruh.

Linux je prvenstveno namijenjen za poslužitelja (server) i mnogo bolje to radi od ostalih OS. a već sa interfejsom (GUI) uzima resursa kao i Windows tako da :smiley: Ko želi upoznati linux i kodiranje u Python, Ruby, PHP reg se na http://koding.com i dobit ćete VPS sa 1gb rama. Ja koristim za neke druge svrhe i prezadovoljan sam :slight_smile:

Ovo uopste nije tacno… Ja kuci imam win7 a na poslu radim sa razlicitim distribucijama linuxa (od kojih neke imaju GUI) i ogromna je razlika u zauzimanju resursa. Tako da se ne bih slozio, sve zavisi koliko dobro poznajes linux.
Iskreno ja jedino koristim win zbog PS i zbog toga jer imam neke igrice i ponekad hocu da odigram nesto da nije toga nikad ga ne bi koristio.

Ako hoces samo za web programiranje, koristi linux i ako neces da trosis pare na neke bolje editore koristi NetBeans imas gomilu pluginova za njega koji mogu da ti posluze. Ma da mozes i bez toga jer sam vidjao ljude koji koriste vim za programiranje, naravno i za njega imas gomilu pluginova koji mogu da ti olaksaju sve to, ja sam pokusao par puta ali mi ide sporo pa batalim jer mi je ovako brze, ali neki od njih su mi rekli da kad naucis da radis sa vimom i vidis sta sve mozes nikad vise neces koristiti druge editore. :smiley:

A gle sad kad sam malo podesio windows, pogasio servise koje ne koristim i koje windows ne treba za rad, napravio malo reda radi ko sat i brzo se pali, gasi. S ovom konfiguracijom kompa sto imam dobro i radi sve 5. Da imam bolji komp koji mislim kupit s i5 procesorom, ram 8 gb ddr3 1600, grafa od 2g ddr5 ima da leti ovako podesen :smiley: Jebo linux, ja sam mislio da je jednostavnije po pricama drugih al vidim jedni pricaju ovako jedni onako tako da vidim ne isplati se slusat bas sve :stuck_out_tongue:

Heh, OS wars.

Evo da se javim, ka osoba koja koristi kompletno sveto trojstvo.

Win doma, jer se volin opustit uz kakvu dobru igru tu i tamo, a PC > konzole.
Linux doma, vise virtualiziranih distribucija, jer je besmisleno mlacenje glavom o zid pokusavat programirat na windowsima, i koristit MS konzolu.
Mac na poslu, jer, neman pojma, firma kupila. Jednako ok za programiranje ka i linux jer je iza fancy dizajna ipak unix.

Ukupno, svaki OS je okej za vecinu stvari. Potpuno mi je svejedno na kojem cu browsat, pogledat film, ili na neki drugi nacin gubit vrime… osim:

  1. Windows konzola, ukljucujuci i cygwin, powershell, cmder i slicne pokusaje, je los alat, i ne razumin ljude kojima se uopce da borit sa tim.
  2. Windowsi su za igranje.

Kako mislis besmileno :slight_smile: instaliras xampp i koristis neki IDE ili notepad++, sublime text 3 i imas sve sto ti je potrebno :smiley: Opcenito ja sam mislio prec na linux jer sam mislio da koristi manje resursa nego windows ali kad sam probo isti je to ■■■■■ sve cim ima desktop trosi ko i svaki win :smile:

Od kad su windowsi za igranje ? Imas vise programa i svega za njih nego za linux.

Na sve sta si ti tu napisa san vec gore odgovorio, samo si odlucio izrezat moj tekst.
Besmisleno je koristit xamp ako mozes koristit real deal, odnosno environment kakav ti zapravo i treba. Ali nije to najveci problem, nego takozvani “command prompt”.
Windowsi su za igranje = najvise igara je pisano za win.

probao Linux 3 puta, nijednom mi nije legao (prvi je bio Mandrake, drugi puta je bio RedHat, treći puta je bila neka live distribucija sa CD-a).
Probao Mac OS x (Leopard), i svidjelo mi se. Brz, stabilan, brzo se navikneš.
Probao Win 8.1, nikako mi nije legao. Ne mogu se snać, nikako mi se ne sviđa to što više sliči na Android tablet nego na desktop sistem. Aplikacije tražim po 20-30 sekundi, imam više posla sa snalaženjem nego sa poslom kojeg trebam obaviti. Nema smisla (po meni).
Ostao sam na XP-u (win 8.1 je na drugoj particiji, zlu ne trebalo).

Ne znam koliko je pametno koristiti XP, jer nema vise updatea za njega.

Sta je sa Win 7 ?

Update nikad nisam niti koristio (osim SP3). Pravilo broj 1: “Ne popravljaj nešto što radi” :smile:
Win7 imam na laptopu, mali se igra na njima, preskočio sam ih (zajedno sa Vistom). Ne vidim nikakav napredak između XP-a i 7-ice, osim u izgledu (i poremećenoj logici rada). :smile:

Za sada sam na XP. morat ću prijeći na 8.1 ili 10, jasno mi je, međutim odgađam dokle kod nema (realne) potrebe za promjenom sistema.
Na kraju krajeva, ljudi na Linuxu ne mijenjaju sistem tako često kao što Windowsi izlaze u posljednjih par godina, pa zašto bi onda postojala realna potreba i za zamjenom Windowsa ako rade dobro?