Dali je moguć redict url-a ako nemaš pristup source kodu?

Pozdrav

Ovako, kako sam naslov kaže dali je moguće da netko napravi redict url-a a da nema pristup source kodu?
Primjer: Imam web i na njemu uz tekst i slike se nalazi gumb “sing up”.
Znam da se može izmjeniti sa inspect elemt ali to nepije vode za stalno…
Dali postoji nekakva skripta ili nešto slično za tako nešto ??

Hvala unapred za dogovore

LP

Sve je moguce kad se lijepo objasni, ja blage veze nemam sta ti hoces ovdje.

Potrudi se malo da objasnis problem, jer samim tim imas vece sanse da dobijes sto bolji odgovor na pitanje.

1 Like

Ne, koliko ja znam, jer bi u protivnom svatko mogao brljati po tuđem webu.

1 Like

Može samo napraviti addon za browser koji kada neko instalira i posjeti stranicu, te klikne na taj dugmić da ga preusmjeri na drugi link.

Da može drugačije, svako bi posjetu s drugih stranica preusmjeravao na svoje. Možeš prevariti korisnika da pomoću pretraživača usmjeravaš s jednog na drugi link, drugi način ne postoji, osim da prevariš nekoga.

Na što bi to ličilo da ja dođem na tvoju stranicu, umjesto dugmića za registraciju/prijavu preusmjerim na svoju stranicu…

1 Like

S dužnim poštovanjem kolege, al dajte da se ne lažemo :smiley:

Svakako je moguće.

Da obrazložim…

1). Ako je u pitanju WordPress, pod pretpostavkom da imaš pristup c-panelu, FTP-u, ili contributor nalog, ili je chmd 777, može se napraviti strana koja ima isti url kao i stranica koju želiš da zameniš i da se na nju stavi jednostavan redirect.

2). Uz pristup bazi podataka je krajnje lako, samo treba zameniti tabele

Zaključak:
Uz odrećen pristup hosting nalogu, moguće je.

1 Like

U pitanju stoji “ako nemaš pristup”.

1 Like

Stoji “a da nema pristup source kodu”

1 Like

Pitanje je postavljeno općenito, a “nemaš pristup source kodu” općenito znači da sigurnost web stranice nije kompromitirana na niti jedan način.
Ne znam možemo li se složiti oko toga?

2 Likeova

Niko ovde pojma nema sta pitas.

Ako je tvoj web, onda valjda i imas pristup html-u. Ako nemas, onda to nije tvoje. Svejedno, ako je hostano na tvom serveru, tvoj webserver moze interceptat i redirectat sta treba.
Ako to nije tvoj web, sta izgleda da je situacija tu, jedino trajno rjesenje je napisat extension/addon za browser. Ili u console tab pejstat svaki put javascript koji dohvati element i odradi promjene koje zelis.

2 Likeova

To bi znacilo i da ima pristup source codeu

1 Like

Kratko i jasno - ne.
To je kao da pitaš da li ja mogu voziti auto a da ne uđem u njega.

Pristup serveru na bilo koj način - znači ujedno i pristup kodu.

1 Like

Heh… :smile: Ovo me podsjeća na jednu davnu temu, gdje me lik zakinuo za novce i vrijeme, te sam o svačemu razmišljao, i dobio jedan cool savjet ovdje tada, i moja je bila zadnja bez obzira na novce. No imao sam pristup FTP (“samo” FTP) a treba napraviti da tvoja ukradena stranica nestane s njegovog servera, a da nikada je ne može više vratiti…

BEZ IKAKVOG PRISTUPA?

Heh. To je upadanje na nešto što onda nije tvoje pretpostavljam? Ili neki klijent koji je zaboravio sve mailove, računalo mu se zapalilo bla bla.

Ako je klijent, nađi u kojem registru je domena, pitaj njih da pošalju dotičnom nove podatke na mail, ili da zatraži telefonski promjenu glavnog maila ako ide, i ako je njegov mob kao kontakt (ako će ti dati tko na taj način izmjene).
Neki mail koji si ti napravio i imaš pristup. Pa onda možda imaju tamo domah opciju redirekcije, ili promjeniš DNS; pa onda redirektaj na svom serveru.

ILI to isto ali nađi gdje mu je stari hosting, pa zoveš njih, pa klijenta i bla bla.

Imao sam takvu situaciju, radio sam novi web na novu domenu, a stari web na ISKON server, zovem njih, a oni kažu da nemaju taj hosting u svom sustavu. Pa kontaktirao neke admine, što ja znam, na kraju su iskopali da je to neki hosting s početka stoljeća, i da je istekao prije par godina :smile:
No riješilo se na kraju.

Ako nemaš veze s tom domenom, i stranicom, ćemu se zezati s tim, ako se smije znati?

1 Like

Stranica je radjena na wix servisu.
vidim da se vodi polemika oko toga imam li ja ili netko drugi pristup kod. NEMAM ni ja niti netko drugi,
Naime radim da nekažem za jednu affiliatet networ kompaniju, i javljaju mi se likovi koji su navodno preko moje stranice se registrirali u istu pa im nije jasno kako im onda ja nisam sponzor nego netko iz Japana npr…
Nadam se da sad shvaćate što sam htjeo pitati.
Na nekakav način je moj refer link zamjenio sa svojim…

A so… hm, krivo sam sve shvatio, sorry.

E sada da li je do wixa ili te kompanije?

Da li ste ikada culi izraz “phishing” vezano za seo :wink:

Osim sto phising nema veze sa SEOom, i sto je ilegalan, cak sto vise kriminalno djelo, isti nema veze s ovom temom.

1 Like