DataLife Engine

Jel probo neko ovaj CMS kako vam se cini :smiley:
vidim dosta rusa koristi to

Zašto platiti kada ima toliko dobrih CMS sustava koji su i besplatni?

CMS je dobar, ja sam počeo nekako učiti kada je ovaj CMS izašao, tako da sam s njim i počeo i još uvijek ga koristim. Nemaš modula, skripti ili bilo čega drugog. Tim ljudi radi na tome, i jedino oni razvijaju skriptu, ako već nećeš sam sebi pisati nešto dodatno. To će ti oduzeti dosta vremena jer ćeš morati pročitati dosta toga, bukvalno ćeš morati otvoriti svaki file da nađeš nešto što ti treba jer su oni omogućili samo par stvari koje možeš koristiti u modulima, neke funkcije za provjeru. konekcija na bazu i slično… Bilo kakvo odstupanje od onoga što su oni napisali će ti blokirati skriptu.

PRIMJER: Imaš “antivirus” opciju, koja ćete upozoravati svake sekunde ako to što si napisao ne dodaš kao sigurno u antivirus.php file. Napišeš novi modul, moraš ga dodati u antivirus kako bi radilo bez problema, inače ti server ide u … Koliko se to kome sviđa ne znam, ja sam navikao, tako da kad kliknem na antivirus, isčitat’ će mi se fajlove koji nisu dio skripte.

Tako da, CMS je odličan ako ga misliš pročitati od-do i dosta raditi na njemu, jer čitanje tuđeg koda je isto kao da učiš programirati ispočetka…

I meni se cini kao dobar CMS ima neke stvari koje WP nema u sebi al za pisanje vesti ili neki warez sajt je odlican.
editovanje tema je lagano i ne zahteva neke posebne skilove.sve teme su u .tpl i css i lepo slozene ugavnom se izmenjuje “main.tpl” . Pricno dosta ruskih sajtova ga koriste a ja sam sazno za njega sasvim slucajno i posle aj da vidim kao izgleda sve to malo se zainteresovo.vidim neke dobre teme se placaju po 15$ 5$ kako koja i nisu preterano skupe.

Nije problem temu odraditi, to manje više za bilo koji CMS, DLE je dobar jer vrlo malo opterećuje server, opet zavisi od dosta stvari kao i wordpress, potrebna je optimizacija, i poznavanje skripte. Jedna prednost kod DLE je ta što ti nudi u opcijama šta treba da uradiš, i šta tačno uzrokuje da je veći load na serveru, te kako da ga postaviš, da smanjiš ili ti nudi neke druge savjete. To je veoma dobro za nekoga ko nije upućen kako skripta funkcioniše. Svaki TPL ima i PHP. Dosta toga u Main.tpl se ne nalazi tu već primjera radi u engine.php/main.php/inc.php koje ti mogu napraviti problema, ili učitavaju više nego što treba (duplo). Skripta već koristi bootstrap, jquery i slične stvari, te 99% ljudi griješi i dodaje to ponovo u main.tpl ili pravi dodatne tplove (header,footer) i includuje, te pravi dupli load svega. Skripta je dobra za bilo što, i vrlo lako ju je preraditi, ja sam je primjera radi koristio za Gaming portal, Portal za vijesti i gledanje filmova i serija… Sve to moraš sam napisati, jer nema modula/plugina kao za wordpress ili joomlu, jer nije tako zastupljen CMS, prvo jer se plaća a drugo jer nije preveden na sve jezike, ne vjerujem da čak ima i englesku verziju. Zadnji put kada sam dodavao prevode na naš jezik, bio sam negdje oko 6000te linija samo vezano za prevod, sad za nekoga ko će to sve prevesti ponovo od nule, 6000 linija je, plus poznavanje Ruskog jezika, ili će ti Google Translate davati očajne prevode… Da oznojiš gu*ove samo što se tiče prevoda…

Sto se tice prevoda ima engleski i opusteno taj prevod mozes naci na par mesta.bzv je sto ima 2 verzija a to je UTF-8 u windows onaj encoding.ja sam preveo jedan deo al mo smorilo to pa sam batalio sa prevodjenjem i ubacio ENG…
inace kako moze da je ova skripta konveruje u WP,vido sam da ima neki tut na ruskom mada mi nije sve najjasnije sta i kako ide to… to cisto ako budem radio convert taj da znam…

https://octobercms.com/ po meni bolji CMS od wordpressa ma sta god netko rekao da nije.

Jedna stvar,ne postoji najbolji CMS svaki je u necemu dobar i zavisi kako kome odgovara.Nikad cuo za ovaj OctoberCMS neko mi delujes siromasno sve ceo interface.