Desktop Google iskočne google vignette reklame?

Dali je netko još ovo primijetio? Večeras gledam, i na jednom mom sajtu mi google počeo davati “iskočne” reklame, kakve smo viđali na mobilnim uređajima? Google vignette na desktop?

Google auto ads? Jel to samo ukljucis i sve oni namjestaju?

eto i google krenuo sa popup oglasima :smiley:

a blokiraju sajtove koji prikazuju tuđe popupove, licemjerno, monopol :frowning:

3 Likeova

Da, ovo je autoads. Ali nisam do sada imao popup na desktop. Moguće da su se malo zeznuli, baš ću pogledati kroz par dana

Jel ti dosta bolji rpm sa autoads?

Iskreno nisam ni gledao kako je bio prije. Odavno imam autoads i RPM > 1€

I ja sam primijetio slican oglas jucer. Sumnjam da ce napraviti veliku razliku u RPM-u obzirom da je vecina traffica danas ionako mobile.

Pa da, al to iskace na mobilnim takodje?! S tim da oni kao prati user exp, pa ne uzbacuju na svaki pregled nego prate korisnika pa valjda ne izbacuju vise nego jednom dnevno (po korisniku)

evo i ja ću sad uključiti autoads baš da vidim dal će negde iskočiti pop up adsense za desktop ( što je pomalo čudno :face_with_raised_eyebrow:

Da i kod mene na sajtu na desktop računaru (evo malopre) je iskočila reklama istih dimenzija! :smiley:
Molim one koji nalete na informaciju da li je to sad google zvanično dozvolio pop up reklame u oviru svog pravila da nam jave