DigitalOcean hosting iskustva i instalacija whm

Bok, kakva imate iskustva s DigitalOcean? I kakva je procedura za instalirati whm? ili možda neka besplatna alternativa panela?

Meni najdraza hosting firma :slight_smile:

@id78 samo nadogradi vestu na zadnju verziju(0.9.8-16) jer su prijasnje verzije provaljene i exploitane. Vise pogledaj na njihovom forumu…

1 Like

Neznam dal se isplati WHM na DO VPS jer mislim da kosta 20$+ mjesecno?

Ja preporucam webmin+virtualmin ako vec treba neki panel.

Inace koristim DO vise godina i dosad nisam s nikim razgovarao o nicemu. Ocu rec, tako su dobri da netrebam ni support.

imam jedan vps na DO, 1gb ram radi ko sat

Ima tko iskustva s tim panelom?

http://froxlor.org/

Kak ste zadovoljni s brzinom učitavanja? imam VPS na eleven2 i svako malo su mi stranice nedostupne, ne učitavaju sve itd. ili se dugo učitavaju.

Daj link od jedne stranice. S koje lokacije je VPS koji koristiš?

http://www.jurajcentar.hr/

Ajme!
Maknuti se s USA servera pod hitno ako planiraš da ti webovi rade lokalno :slight_smile:
Pozdrav za rotor!


… a osim navedenog stvarno bi moramo malo poraditi i na WP optimizaciji.

Ne kužim kako mogu biti američki serveri kad sam odabrao servere u Amsterdamu, jaoo… zajebali su me

Nisu oni tebe zajebali… zajebao si sam sebe. Kod izbora servera Eleven2 ti nudi ‘Global locations’. Normalno je da forsaju USA servere i USA DC jer su u njihovom vlasništvu. Ostale lokacije unajmljuju.

He he, :slight_smile: nisi pazio.

Nije niti mogao paziti. U hosting svijetu Eleven2 je bullshit provider. Onda se pravdaju za ovo ‘global loccations’, CDN i slična s**nja.
Bolje da je uzeo bilo koji unmanaged VPS negdje u EU i smjestio svojih 10-ak webova, te našao nekog indijca da mu sve složi za $20 ako sam ne zna.

U svakom slučaju skrenuli smo s teme: što se tiče cheap i unmanaged VPS hosting providera, DO je No.1 u svijetu. Ima još dobrih, ali za te novce ne možete dobiti ništa bolje.

:grin:

bjezi od eleven2 prvih mjesec dana rade posle se raspadaju

Napao sam ih na supportu kak imam USA servere kad sam odabrao EU. i evo odgovora:

Hello,

You have a EU VPS, why would you issue a lawsuit? The IP is in
Amsterdam… We have a DDOS filter in US then it goes to Amsterdam.

curl ipinfo.io

{

“ip”: “185.46.122.196”,

“hostname”: “mail196.ns1.rotorhost.com”,

“city”: “”,

“region”: “”,

“country”: “NL”,

“loc”: “52.3667,4.9000”,

“org”: “AS62134 IHNetworks, LLC”

Pa sta to znaci ddos filter?

Zar cijeli traffic ide u USA da se filtrira DDOS i onda se dostavlja u AMsterdam?

Zar to ne usporava site?

Uzeo bi si onda kod DO neki paket i cpanel licencu, samo mi treba tko će mi sve to posložit, pa primam ponude u PM.