DigitalOcean hosting iskustva i instalacija whm

Makni se s tog VPS jer ti promet ide odavde preko USA pa natrag u Amsterdam. Uzmi nekog provjerenijeg, pisalo se tu po forumu.

Cpanel licenca ti je skupa ko vrag. Recimo panel licenca kosta kao solidan VPS na DO.

Znaci to ti se ne isplati. Ako bas trebas cpanel onda ti je bolje uzet neki managed server.

Preporučuješ neki?

Ne, ali nije ti lose da uzmes nekog sa ovog foruma, pa napises review kako je bilo.

cPanel je super kad imas veci broj webova i mailboxa, olaksava posao dosta, a korisnicima je lagan za koristenje. Migracije se obavljaju lako jer je eto standard (monopol :smiley: ) na trzistu :slight_smile: Ako imas jedan dva weba, onda ti ne treba cpanel… I naravno ovisi o posjeti, ako je nesto posjecenije i zelis staviti samo to na VPS, ne treba ti ni panel…
@dottnick btw pricekaj jos malo, cPanel v58 samo sto nije usao u RELEASE, a mijenjaju se stvari ispod haube dosta (Easy Apache 4 iz paketa dolazi po defaultu i u stable je fazi, vise se ne kompajlira, multi php version). Mozes i sad dobiti v56, ali ces biti na EA3 pa raditi migraciju na EA4(koja bi trebala proci bezbolno, ali se mijenja dosta stvari) Preporucio bih ti clean v58 bez EA3. To popricaj s hostom kojeg ces uzeti. Ostalo sam ti poslao u pm.

Koristio sam ga vise puta, nije los, ne jede puno cpu/ram…
DigitalOcean sam koristio vise puta, uglavnom za MySQL servere, dobri su.
Ali ja ti licno preporucujem aws.amazon.com

Ja prodajem cpanel/whm licencu za VPS, kupio na buycpanel.com

Vrijedi do: 07. 12. 2016
Cijena za godinu 164,95$ (149,3€)

Cijena ovde: 40$ (36€)

Za tvoje potrebe Starter Linux VPS u hrvatskom DC i s hrvatskim IP adresama je više nego dovoljan -> anti-DDoS je isto hrvatski :slight_smile:
Jednu domenu imaš besplatno, kao i SSL certifikat.
Naši admini mogu složiti panel (cPanel, Plesk, Webuzo, Webmin, Interworx, ISPConfig3, VestaCP ili CentOS Web Panel) po izboru i srediti server sukladno pravilima struke free of charge - to je 2-3 sata posla.

Treba mi bar 50 GB

Kaj kažete na ovo?
https://www.hetzner.de/ot/hosting/produkte_vserver/cx20

Nije probem. HP Storage dela k’o vurica i ima nekoliko stotina Tb u hladnom pogonu.

I mene zanima sto ce reci, ovo je duplo jeftinije nego DO, znaci vjerojatno je negdje neka caka.