DigitalOcean - iskustva

Bok,

interesira me DigitalOcean https://www.digitalocean.com/
konkretnije kakav je ? kako funkcionira, dali ima problema, kakav im je support itd… ?

zanima me plan 5$/mjesečno jer mi ne trabaju sad neznam kakvi resursi.
samo me još dodatno dal je to bolje nego nekakav shared hosting ?

hvala

2 god koristim 2 takva. Zadovljan.
Moraćeš ručno podesiti swap inače, može da ti ponestane rama.
Support im je dobar. Jedini problem je što plaćanje visa karitcom mora da se radi svaki mjesec ne može za par mjeseci odjednom.

Sve super. Bolje je. Za jedan site bez nekih panela taj za 5 dollara je i vise nego dovoljan.

Support je samo financijski jer njihovi serveri rade 24/7 non stop. A na tebi je da si sredis server ili da nadjes nekog tko ce ti to srediti. Drugim rijecima ti si sam svoj support. Iako oni imaju tutoriale na svojem siteu kakos to raditi.

hvala na odgovorima. znači ako zakupim paket, dali dobijem unikatnu ip adresu, a ne da nas više koristi istu ?
znači ne plaća se odjednom nego se plaća svaki mjesec ?
i za kraj u principu nije to toliko teško podesiti za jedan portal na wordpressu ?

Da dobijes unikatnua dresu. I da nije tesko pdoesiti akos e razumijes u apache server i ako netrebas mail preko tog wordpressa, a DNS koristis recimo preko cloudlfarea. Onda to i nije tesko podesiti.

njihov DNS je dobar pa ti ne treba CF. Podesiš na domenu DNS:

ns1.digitalocean.com. 
ns2.digitalocean.com.
ns3.digitalocean.com.

Dodaš u Digital Oceanu svoj dns i podesiš kao sa slike.

Podesis domen kao na slici, naravno samo tvoj domen i tvoja ip koju dobiješ.

1 Like

Da, slazem se, toliko sam se navuko na CF da sam zaboravio da i oni imaju DNS.

Ja sam srećom odustao od CF. Dobar je ali mi se desavalo da je sa hostom sve u redu a on javlja pola dana da je sajt offline. I tako izgubim pola dana da shvatim da me on zeza.

Probaj https://dns4e.com/

Trebam uzet cloud based hosting za jednog klijenta koji ima portal sa cca. 50 000 sesija mjesecno, sto mislite bi li to mogao izdrzati ovaj od 40$ mjesecno?

Na pomenutom sajtu gore od 150.000 sesija mjesecno 5$. (nginx+mysql)

1 Like

U mene je 400,000-500,000 sesija misecno na varnish+nginx+mysql+mongo relativno kompliciran portal na dropletu od 20$ misecno. Varnish doduse spasava stvar; bez njega bi trosio 80$ droplet u peaku.

Opcenito, Digitalocean je dobar value for the money. Imali su neke ispade (AM2 datacentar), ali uglavnom stvari rade ok. Uptime mi je nekih 99,8-99,9%. Support je okej; odgovaraju dosta brzo.

1 Like