DigitalOcean setup za neznalice

Zakupio sam najmanji paket na DO da probam, nikad do sada nisam imao vps niti slicno, tako da sam ovaj koncept mi i nije bas najjasniji, podesio sam dns na domeni i to je jedino sto sam uradio. Ostalo samo gledam u ovaj dashboard i nista ne kontam.
Ima li neko voljan ukratko da mi malo bolje to pojasni, kako da podesim, gdje da uploadam website…

Hvala.

sigurno DO ima neki automatski installer …

moras instalirati neki control panel, preko kojeg ces upravljati sajtovima, apache, sql serverima, dnsom itd.

ja ti mogu preporuciti vestacp

moras uci preko SSHa

1.spojiš se sa ssh na server
2.instaliraš apache, php, mysql ili postgresql
3. sve podesiš

obično je to linux virtualka, za upload možeš koristiti naredbu scp ili se spojiti preko filezille na server i napraviti upload svih datoteka.

-Instalirao vestacp
-promijenio passoword
-dodao domenu
-dodao dns

Medjutim,
User - users : 1 - i kad otvorim prikaze usera i njegove podatke
Web - domains: 1 - i kad otvorim nista ne prikaze, ispod 0 domains pise, tako i za dns i mail.
DB i Cron mi prikaze.

Da li se neko susreo sa ovim!? - tj. sta pogresno radim…

je li prikaze user admin?

napravi novog usera i loguj se na tog novog usera pa dodaj domenu na to novog usera

nemoj nista raditi na admin nalogu

Ok, pokusat cu.

Iako mi ne prikazuje web(domain) , konektovo sam se sa filezzilom uplodovo website, i radi :smiley:
i na moje veliko iznenadjenje radi jako brzo!

problem koji sam primijetio, email koji posaljem preko forme sa webstranice ide u spam!?

Hvala na pomoci u svakom slucaju!!!

@edit :
Sa novim userom vidi web, ali mi ne da da ponovo dodam kaze da vec postoji ( postoji na accountu admin) kako da ga obrisem??

– uradit cu kompletan reinstall :smiley: - najlakse mi je hah

imas X dugme negdje desno, predji misem hahaha

Problem je sto ne prikazuje pa tako i ne mozes obrisati :confused:
Ali nista sto reinstalacija ne moze rijesiti :smiley:

Hvala ti u svakom slucaju, ostalo mislim da cu se snaci na googlu, sada mi je sve dosta jasnije!

bump!

trenutni problem imam sa domenom, sa www.domena.com site ne radi
a domena.com radi uredno.

Type Hostname Value TTL(seconds)
A domena.com ip_adresa 3600
CNAME www.domena.com alias za domena.com 43200
NS domena.com ns1.digitalocean.com 1800

www.domena.com se ne moze pingati
dok domena.com uredno pinga ip…

najbolje bi ti bilo da napravis free cloudflare nalog i preko njih sredis zapise, ja koristim cloudflare