Dijeljenje foldera sa Windows 7

Ima li neko ideju kako da podijelim folder sa Windows 7 tako da mu se moze pristupiti sa Windows 10 racunara na istoj mrezi?

Necu da stavljam share to everyone zato sto ce onda svako ko se poveze na mrezu moci pristupiti tim folderima.

Do sad sam radio share with homegroup a homegroup ima sifru i ne moze svako pristupiti. Problem je sto u novim verzijama win 10 nema homegroup.

I sto je po defautu SMB1.0 iskljucen na W10. Mozda prvo da omogucis SMB1.0 pa probaj.

Upali sve smb verzije. Ako ne ide kroz cpanel(moguce da nece jer ovisi o verziji win 10) izgooglaj powershell naredbu. Inace je problem sherat foldere i fileove izmedju win 7 i win 10 kao i pisace preko pc-a. Rijesenje je da svi windowsi budu isti ili sve stavit na domenu.

hvala puno, razmotrit cu i to

riješio sam tako što sam na win 7 server računaru podesio password sharing i homegroup management, napravio nalog preko kojeg drugi win 10 računari mogu pristupiti dijeljenim folderima koji su dijeljeni samo za homegroup i taj jedan korisnički nalog … tako da za win7 klijent računare nije potreban auth jer su u homegrupi a win10 klijent računari pristupaju pomoću naloga

E pa i to moze biti rjesenje, odlicno!

1 Like

Daj nek neko obrise ovaj post od Ramba jer veze s ovom temom nema…

1 Like