Dilema: Win 7 ili Win 8.1?

Mogu shvatiti tvoje stajalište ali ga nemogu prihvatiti.

Logično, jer ljudi vole mistifikacijom običnih stvari dizati sebi cenu :slight_smile:

Neprimjenjivo na mene.

Najbolji program za to: http://www.pendrivelinux.com/yumi-multiboot-usb-creator/

Najbolji program za kreiranje bootabilnog USB-a je legendarni Rufus, imas ga na ovom linku: http://rufus.akeo.ie/downloads/rufus-1.4.10.exe

Dvostruko brzi od svih ostalih slicnih programa.

2 Likeova

Ja bih rekao da ste svi donekle u pravu. ja koristim 7 i 8 sam samo instalirao i odmah ju deinstalirao. Slažem se sa većinom da je osmica brža i stabilnija. No to je i stvar principa. Ja sam na 7 ultimate i stvarno neznam šta bi joj falilo? Nisam imao neki ozbiljniji problem sa njom ima preko godinu dana (a ono 15 dana pa format C. je bullshit -> taj ko to radi siluje OS sa glupostima pa mu tako i treba) . I mislim da je to nekako i stvar navike a ujedno se ja držim i one NEVER TOUCH THE RUNNING SYSTEM.

Moja preporuka je Win 8.1 uz dodatak Classic Shell. Imaš izgled windoza 7, a sve novotarije osmice. Nema potrebe vraćati se na staro.
BTW, imaš Vistu na laptopu? Svaka čast. Mislio sam da to nitko ne koristi :slight_smile:

trnac, upravo to sam i napravio. Windowsi su ok, a cini mi se zasad da su i nesto brzi, barem pri instalaciji programa. Vidjet cu jos kako im ide renderiranje videa.

Evo, dobio sam cijenu: 10 eura za komp. :smiley:

Konfiguracija:
Intel Core2 Duo E8500 na 3,17 GHz
4 GB DDR2 RAM
HDD 160 GB
Integrirana grafika

Dakle, ja ga dobih (bez zajebancije) za deset eura. Hoće li mi napokon netko reći koliko takva konfiguracija kod nas košta?

P.S. Instalirao Win 8.1 - radi k’o curica. E sad, meni ovaj meni nije ništa strašno, dapače. Simpatičan mi je. :slight_smile: Svaki Windowsi su (od XP naovamo) praktički k’o jaje jajetu što se sučelja tiče, tako da je ovo nešto drugačije, ne nužno i loše. Dojmovi za sada pozitivni, vidjet ćemo kako će se ponašati kad ga spojim na net (daleko mi router, moram uzeti adapter).

Intel Core2 Duo E8500 na 3,17 GHz - 50€

4 GB DDR2 RAM - 30€

HDD 160 GB - 20€

Integrirana grafika - MBO + napajanje + case 100€

Moja procjena.