Dinamični body width

Radim jednu stranicu koja se horizontalno skrola, i radi na principu sekcija, gdje svaka sekcija ima određenu širinu.
Da bi to radilo, trebam odmah body-u dodijeliti širinu. Znači, 6 sekcijax2000px, body width je 12000px.

Problem je što meni treba fullscreen galerija u jednoj od sekcija. Jedini način da to radi je da spremim širinu viewporta i dodijelim to gallery sekciji za njenu širinu. E sad mene zanima je li ikako moguće dodijeliti istu tu širinu bodyu, jer bez fiksne širine na njemu stranica ne funkcionira. Ako imam 7 sekcija, body width bi bio 12000px + širina viewporta.

Širinu viewporta nije problem saznati, ali sam već naletio na problem kod dodijeljivanja te vrijednosti gallery sekciji.

Jel može neko pomoći?

Mali update: uspio sam širinu viewporta dodijeliti gallery sekciji. Sad mi samo preostaje kalkulacija za body width.
Ovo je ustvari dosta lagano, valjda mi mozak ne radi nakon cjelodnevnog buljenja u monitor.

var viewportwidth = document.documentElement.clientWidth;
$(’#gallery’).css(‘width’, viewportwidth+‘px’);

Ovo je tvoj gornji primjer samo u jQueryu.
[HTML]var $viewport = $(window);
$(’#gallery).css({
width: viewport.width()
});
[/HTML]

Ovo je odgovor na tvoje pitanje za kalkulaciju body širine, nadam se da sam sve dobro pokopčao šta tebi treba.
[HTML]var sections = 6,
secWidth = 2000,
totalWidth = sections * secWidth;

$(‘body’).css({
width: totalWidth
});[/HTML]

Hvala na pomoći, to je to, samo trebam dodati viewport ovoj kalkulaciji.

Evo, ovako sam napravio, praktički isto što i ti, samo malo drukčije napisano.

   var viewportwidth = document.documentElement.clientWidth;
                var sekcije = 12000;
                var total = viewportwidth + sekcije;
                $('#gallery').css('width', viewportwidth+'px');
                $('body').css('width',total+'px');

Sitna promjena, da se malo bržo to sve obavi, svaka milisekunda je bitna:)

  var viewportwidth = document.documentElement.clientWidth,
  sekcije = 12000,
  total = viewportwidth + sekcije;
    $('#gallery').css('width', viewportwidth+'px').parents('body').css('width',total+'px');