Dionice: Kupovina dionica u vrijeme krize

Fala kolega, cilj mi i je izvuci sve ono što sam uložio, + negdje 150€ da se izbijem iz cipela i da gori i krava i štala i selo… s obzirom da sam sada negdje na +80% od onog što sam uplatio, i kako je danas bilo, moglo bi se to dogodit već sutra :scream:… ne pregrizo jezik i da pokucam u drvo i šta sve treba… a onda dalje laganini i opušteno se igrat sa ostatkom para, pa šta bude bude.

Ja sam i dalje optimist glede rasta, jednostavno nikada nije bilo lakše uložit pare u dionice, za tri minute napraviš račun na revolutu, za razliku od bitcoina gdje je isto bilo 10x teže… pa neke bitcoin burze pič.ke materine, pa kupi 0.00000018 novčića, pa im uplati pare na žgance, pa dok im sjedne, pa na bittrex uzmi kod da ti oni prebace, pa čekaj, čekaj i čekaj… i uz to sve, gomila koja je govorila da je BTC prevara, a opet se stvorio ‘hajp’… a dionice s druge strane svi shvaćaju ozbiljno, i ljudi nikada nisu imali više novaca, i kako rekoh, od instalacije već za tri minute imaš dionicu Applea u svom vlasništvu… i tek su prije 3-4 dana počeli na Fejsu to reklamirat ozbiljno kao priliku za ulaganje, a kod BTC vremena maltene nisi mogao pročitat vijest bez da nisi vidio sponzorirane članke i reklame za cryptose… btw… ima još mnogo dionica koje se nisu vratile niti na 40% vrijednosti od prije Korone.

tako da ja stvarno mislim da će sve još dosta rast, ne znam, možda griješim, ali kakve takve argumente za svoje razmišljanje sam dao, meni drže vodu. živi bili pa vidjeli…

Skroman si, ili štedljiv :slight_smile:

Ništa nije isključeno :slight_smile:

A što se Bitcoina tiče, ma bilo je jednostavno i prije, a jednostavno je i danas :wink: Evo primjer, a to funkcionira već dugo. Skineš npr. MyCelium aplikaciju (1 minuta). Sa njom dobiješ BTC adresu. Odeš na Bitcoin mjenjačnicu, pokreneš kupnju BTC-a i uplatiš im novac preko internet bankarstva i navedeš svoju BTC adresu (1 minuta). Znači ukupno smo na 2 minute posla, iz fotelje. Odeš nešto pojesti, i kad pogledaš, BTC ti je na walletu. Gotovo, finito, imaš BTC :smiley:

Što se tiče Revoluta, kupnja BTC-a i dionica općenito preko Revoluta je također turbo jednostavna. Razlika je jedino što na Revolutu za sada nemaš stvarni BTC i stvarne dionice nego su to kao neki CFD-ovi, ali nekima je to sasvim dovoljno pa je zapravo Revolut skroz dobro rješenje.

Možda griješim, al ja se ne sjećam aplikacije za trgovinu BTC-om 2017. godine kada je bila navala… sve se moralo preko kompa… a bittrex je čak ugasio registracije bio na neko vrijeme, haha… i još neki isto, ne sjećam se više ko… lolčina… pa neki pregledavali dokumente ručno ko da je 17. stoljeće…

Btw, i da… to zaboravih, uplate preko internet bankarstva, pa prvo nađi token… pa ako niste ista banka čekaš dan da mu sjedne, ili mu pak moraš poslat potvrdu o plaćanju, pa će ti prenijet čim se vrati s gableca, ako ne odspava malo poslije…

ma bilo je drukčije…

Bilo je, ja je imam od 2016. :wink: Ne znam od kad postoji, ali je ja imam od tad. Prva investicija u BTC mi je bila 2013. i niti tada se nisam uopće puno mučio, ali u nadolazećim godinama je sve još dodatno olakšano.

Što se tiče Bittrexa i gašenja aplikacija za account, to je točno. Sjećam se da je toga bilo u vrijeme navale krajem 2017., i to na više burzi. Čak se dalo dobro zaraditi na prodaji accounta.

Hm, meni se ovo čini kao traženje razloga da se ne investira u BTC :wink: Niti na Revolutu se novac ne stvori sam od sebe, jelda? :slight_smile: Ali ozbiljno, već nekoliko godina postoji i MyCelium i Bitcoin mjenjačnica, pa se stvarno i prije par godina mogao kupiti BTC uz odvojenih 2 minute svog vremena. Eventualno je trebalo pričekati sat-dva da sjedne BTC (ako je uplata odrađena u radnom danu prije nekih 2-3 pm), ali to zbog tromosti bankarskog sustava, ne BTC-a. BTC bankomati postoje u Hrvatskoj isto već par godina, mislim od 2016.(sigurno), ako ne i od ranije. BTC wallet se oduvijek mogao dobiti u roku od 1 minute, na ovaj ili onaj način. Za kupnju odavno postoji hrpa načina, i tko god stvarno odluči da želi BTC i malo prosurfa nije imao nikakvih problema pri kupnji :slight_smile: Ali ok, sada je sa Revolutom došla još jedna turbo jednostavna mogućnost i to je definitivno dobro. Iako se tako ne kupuje stvaran BTC i stvarne dionice, mnogima dođe na isto i to je sve što trebaju.

Sad je tržište baš jako sklono informacijama izvana, prvo Ameri pumpali pozitivu, a sad svjetska banka izašla sa informacijom da će ekonomija past ove godine za 5%, al da se već sljedeće vraća na +4%… Svi prenijeli 5% u naslovima i odmah pad na dionicama.

Meni pad od 5% djeluje jako neralno…

Tesla od pada poslije korone je isao cak 160% gore, ali jedna akcija je skupa

Alternativa made in China:

Nio Stock skocio 75% za mjesec dana. I jos ce, ko hoce jeftine akcije, eto prilike

1 Like

gledaje fiverr, etsy, shopify, zoom i pinterest…koja kriza hehe

Silovito su porasli, al to retroaktivno ne vazi, pitanje je sta ce jos rasti.

Etsy (kupili Dawanda, i Evropi su jedini) i Pinterest su obecavajuci, jer nemaju ozbiljnu konkurenciju.
Wayfair (koji sam debil sto njih ne uzeh) je sve rekorde oborio.

630% brale!

Trgovina dionicama mi djeluje zanimljiva,

razumijem da je riskatno, ali da li postoji neki siguran način za minimalnu zaradu od 10-50$ na uloženih 500$ u kraćem vremenskom roku Ili je baš kocka? koliko često se cijene mjenjaju?, da li je to svaki sat dan ili mjesec?

Pa nije bas kocka kad recimo ulazes u S&P dugorocno, ili jos bolje kad uplacujes redovno. Prosjek ti je 8%… al bice i situacija gdje naraste za 30, i gdje stagnira par godina i gdje ode u minus. Na 500$ bi trebao u prosjeku godisnje imati oko 40$, ali opet, najvise se dobija sa kamatom na kamatu- da stavis 500$ i ostavis na 30+ godina, imao bi onda oko 8000$, effektivno oko 4000$ zbog inflacije… Da orocis u banci tih 500$ nakon 30 godina bi imao oko 500$

Da, zamoliš @keisuke da za $400 prihvati naći se s tobom na kavi i objasniti ti kako ostvariti sigurnu zaradu, kupiš avio kartu za UK za $100 da dođeš na sastanak, a onda primijeniš naučeno znanje i zaradiš i više od tih $10-$50 :wink: Inače, na burzi nema 100% sigurne zarade, ali se često ima dobrih prilika.

Vrlo često svake sekunde, nekada i više puta u sekundi.

Nemoj još investirat u dionice, prvo se malo informiraj o tome :wink: Dobronamjeran savjet, bez uvrede. Procjena je da cca 90% ljudi gubi novac na burzi.

Interesuje me profit u kraćem vremenskom periodu, recimo 1 mjesec.

Recimo da imam sad 1000EUR koje želim uložiti, lupam u naftu, koliko se često cijene mjenjaju?, da li je moguće ujutro uložiti, a već navečer povuci novac ako ima profita?

Ako imas 1000 evra, i zelis novac sto prije najbolje bi bilo da se kladis na trke kerova :smiley: haha

Nema sa dionicama nista mjesec-dva… pa cak ni godinu… Radi se dugorocno i da bi bio relativno siguran,

Ovo je kao dnevno trejdanje… u teoriji mozes… doduse u teoriji ti nece ni biti profita jer preko 97% ljudi koji tako pokusaju zapravo gube novac

Zato i postavljam pitanja, djeluje jako zanimljivo, i riskatno, ali prilika i za “zaradu bez motike” :smiley:

Moguće je, ali vodi računa o provizijama. Što se nafte tiče, to nije baš isto kao i s dionicama i trguje se sa futures ugovorima. Eventualno neki CDF-ovi. Prekomplicirano za početnika.

Kupi BTC, sigurnije je da ide preko $10,000 u ovoj godini (nije isključeni niti za 5 minuta :smiley: ) nego da će dionice dalje rasti. Može se desiti oboje, mogu dionice teoretski i jače potegnuti, ali sigurno je (koliko može biti) jedino da će BTC u ovoj godini opet preko $10,000 i to nije u suprotnosti sa logikom i fundamentima, kao što je npr. daljnji rast dionica.

Manje od 24 sata kasnije, prije nekih pola sata, BTC prešao $10,000 :wink: Nakratko, za sada. Cijena se opet spustila ispod, ali da je bio sell nalog na $10,000, prošao bi.

Trenutno:

S&P 500 -5.36
Dow -6.07
Nasdaq -4.82

To su dionice. S obzirom na situaciju, danas je realan smjer, ali to ne znači da neće već sutra opet prkositi logici :slight_smile:

Nije ni crypto danas nista bolji.

1 Like

Nije, da. Nafta je isto jako pala danas. Jedino sam siguran da se s BTC kroz neki razumni investicijski period ne može biti u minusu, kao i vrlo vjerojatno sa zlatom. Sve drugo je turbo rizik.