Display: inline problem i 000freewebhost

Pozdrav, imam jedan problem, htio sam napravit da mi stranica izgleda na rezolucijama iznad 1024 jednako i onda sam počeo stavljat postotke a ne piksele, i sad je sve to super radilo dok nisam došao do display: inline gdje bi imao dva boxa jedan do drugog i desni box bi mi pobjegao, a napravljeno je tako da mora bit jedan do drugog, ali pošto sam stavio da mi je border 2px onda mi na različitim rezolucijama to zna pobjeći…kako da fiksiram najlakše taj problem da mi ta dva boxa uvijek imaju veličinu content boxa ili menu-a?

Drugi problem je sta sam išao isprobavat skriptu na 000freewebhost i stavio sam onaj folder public_html sve i kad otidem na stranicu sve mi budu neki znakovi, gdje to mogu promijeniti da mi izgleda normalno i da li taj host podržava html skriptu?

Unaprijed hvala :slight_smile:

Za početak daj link do stranice .

Kakvi znakovi ? Vjerovatno onaj crni upitnik i sl. ?

evo vezano za onaj bug sta imam da mi bjezi, vidio sam da se to moze fiksirat sa display:table; i slicno, al ne znam kak bi to sve ukuponirao, ova dva boksa mi trebaju bit jedan do drugog bezt ikakvog razmaka bez obzira na rezoluciju, kako da to sredim?

#glavni_box{
background-image: url(naslovbg.jpg);
background-position: top left;
background-repeat: repeat-x;
width: 70%;
border-bottom: 0px solid white;
padding: 5px 30px 0px 30px;
float:left;
display:inline;

}

#pomocni_box{
background-image: url(naslovbg.jpg);
background-position: top left;
background-repeat: repeat-x;
width: 20%;
border-bottom: 0px solid black;
padding: 5px 50px 0px 0px;
float:right;
text-align:left;
display:inline;

}

Jedan kraj drugoga ( boxovi )

[HTML]

    <div style="float: left; background: #0cf1f4; width: 300px;"> Lijevi Box</div>

    <div style="float: right; background: #ff9b0b; width: 300px;">Desni Box </div>
    
 
    <div style="clear: both;"> </div>
[/HTML]

Spremi to u html fajl i vidjet ćeš kako izgleda.

Ja zelim da mi lijevi box bude 70% od main-a, a desni box da mi bude ostatak, ali on nije 30 posto nego nesto vise od 20 posto jer ima i margina i ostaloga, a kad se promjeni rezolucija onda se i to promjeni, i sad mi treba da mi lijevi recimo bude fiksni od 70 posto a desni da radi “fill” tj. da bude ostatak od tog prostora…

Možda ovo rješenje.

#pomocni_box -> makni float:right i stavi width: auto

Napravi style.css i jedan html fajl da vidiš kako radi “fill”

Bolje ti ne mogu pomoći nego na ovome primjeru. A web ti ne radi…

html

[HTML]<!doctype html>

Primjer
Glavni box
Pomoćni box
[/HTML]

css

body { width:100% }

#glavni_box{
background: #0cf1f4;
width: 70%;
border-bottom: 0px solid white;
padding: 5px 30px 0px 30px;
float:left;
display:inline;


}

#pomocni_box{
background: #ff9b0b;
width:auto;
border-bottom: 0px solid black;
padding: 5px 50px 0px 0px;

text-align:left;

}

.clear { clear:both;}

Ne radi kako treba, treba bit float:right;

Evo ovako to izgleda, i meni je sad problem sta mi ispred ovo kontakt na pomocnom boksu nije do glavnog boxa, znaci zelim da su prakticki spojeni…bitna mi je ova margina da mi ju ima i zato sam to radio…

http://img406.imageshack.us/img406/979/52712554.png

Jesi probao ovo šta sam ti poslao u posebna dva fajla ?? Temeljilo se na tvome kodu koji si mi dao, sa malim izmjenama u css-u i radi.

Probaj tako nešto primjeniti na tvome sajtu.

A kao šta sam rekao web ti ne radi, pa ne mogu ništa isprobati na njemu. Džabe meni ove slike.

E puno ti hvala, uspio sam sad, napravio sam bio i prije nego sta sam ovo postao isto kako si ti napravio samo sam bio zaboravio float right i nije radilo, i opet kad sam ovo isao ko ti napravit sam isto to zaboravio i sad skuzio da sam to zaboravio :smiley:

Sta radi tocno ovaj .clear { clear:both;} ako ga stavim?, jer nisam vidio neku razliku…

I zna netko zasto mi web ne radi?, stavio sam u public_html ali ne znam sta se jos tamo treba podesit da mi normalno ispisuje, mozda ima negdje encoding ili nesto?

I jos nesto, kako da sad tekst u pomocnom boksu stavim da mi pocinje na recimo 30px, da mi pocetak teksta ne bude odma do bordera, ako stavim padding: 5px 50px 0px 20px;, ovih 20px mi nista ne mijenja…

Nema na čemu :slight_smile:

Pa ako ti neki element ima svojstvo clear onda se neće povlačiti gore prema floatanim elementima, već će biti niže njih . A to se isto može riješiti ako na glavni div staviš overflow: svojstvo.

Ako ti ne treba obriši ga. Ne znam točno šta ti treba…

Evo prouči ovo
http://www.w3schools.com/cssref/pr_class_clear.asp
( a i tu samu stranicu w3schools.com )

Što se tiče teksta jesi probao text-indent:30px; ? Ali to je samo za prvi red teksta. Šta ti možda i treba .

Aha, ma skuzio sam to, to radim drugacije al nema veze, problem mi je sad sta mi taj pomocni_box, na njega mi ne reagira padding…a treba mi za cijeli tekst da mi makne od margine…

Evo skuzio sam, padding onda uzima kad se ide sa lijeva uzima od pocetka content boxa, tj. od pocetka glavnog boxa a ne od svoga boxa jer je promjenjeno ovo :slight_smile:

Edit: Super!

Pa napisao sam ti u prethodnome postu kako.

#pomocni_box p{ text-indent:30px; }

Zamijeni samo p, h1, h2,…( ovisi šta imaš ) ili ubaci text-indent:30px; u postojeći.

Ma na isto mi dode i onako je sve u postocima, nije nista u px jer zelim da mi bude isto na svim browserima, to sam vec bio sve napravio kako treba ali onda na drugim rezolucijama je drugacije, a to mi se onda ne svida jer je meni na 1980 a nekima je na 1024 pa je velika razlika…

Jos samo mi ovo treba za 000freewebhost zas mi ispisuje te znakove?, inace kod je dobar, prolazi validaciju i sve to, i preko xampa i localhosta mi radi stranica kako treba, sad bi samo htio da mi tamo ok radi…

Stavi ovo u ako nemaš i ako je problem u znakovima. Ne bih znao ako je neki problem na tome serveru.

Stavio sam to sve, skripta je dobra, nije do skripte nego do postavki na tom serveru…