Dobar keyword?

Uspio sam naci keyword phrase koji za broad search ima 246000 pretraga mjesecno, a za exact 22000 mjesecno. Kad keyword upisem u Google pod navodnicima, izbacuje mi oko 450000 rezultata. Sto mislite, da li je ovo dobro ili ne?

Ja uključim samo exact i tak gledam. Al ne djeluje mi realno. Tu istu riječ promatraj kroz nekoliko dana i vidjeti češ da drastično oscilira, tak je barem u mome slučaju…
serem se na taj njihov alat :guz:

Ajmo rec da ne oscilira. Da li bi ovi podaci koje sam naveo bili dobri za neki veliki promet ili ne bi?

Za neki veći promet ne, ali za “ciljani” itekako. Sad dalje, ovisi što prodaješ i kakva ti je konkurncija…

Konkurencija je vrlo mala. Ne bih nista prodavao ,nego bi napravio kvalitetan site na tu temu i pokusao sa AdSense. Ako pri maloj konkurenciji nudim najkvalitetniju informaciju ( kvalitetniju od konkurencije) mislim da bi ovo moglo biti jako dobro.

moglo bi, probaj. Ali što se tiče AdSensa ja sam uvijek ciljao na bolje plaćene riječi umjesto slabije konkurencije.

Npr, ako za tu riječ nije neka konkurencija onda se vjerojatno nitko ni ne oglašavana AdSensu. Ako i da, onda je riječ o zaradi od par centi po kliku… Razmisli dal ti se isplati.

Upravo sam pogledao svoj AdSense. Današnja zarada je 1.84 eura od samo 4 klika.

Pa prema Googleovom Traffic Estimatoru, po kliku dobijem 1€, a predvidja 60 klikova dnevno…

Misliš na AdWords Traffic Estimator?

Ma da, bas na njega

On ti govori koliko moraš platiti po kliku ako se želiš oglašavati putem AdWordsa, a ne tvoju zaradu na AdSensu…

Da, imas pravo, malo sam se zaje…, ali ipak pokazuje koliko dnevnih klikova se moze ocekivati…