Dobra Facebook šala ili ozbiljno?

U pitanju je Facebook stranica! Prije nekoliko trenutaka sam dobio čudnu poruku u inbox stranice od profila pod imenom ‘Page Help’. Naime, u poruci piše kako će mi izbrisati PROFIL (kak profil) zbog nekih copyright stvari.

E sad, izgleda kao odlična zajebancija jer stvarno se netko potrudio jer u sredini poruke je ostavljen neki čudan LINK koji itekako izgleda sumnjivo.

Ne mogu tom profilu odgovoriti jer je očito ugašen ili je mene banirao prvi. Nego, odmah sam banirao taj profil.

Čudno mi je u poruci što se spominje profil, a ne page? Na engleskom je baš napisano sve… ugl, trebam li strahovati ili je u pitanju dobar i solidan troll nekoga kome je dosadno u životu?

Dovoljno si rekao :smiley:

Bez brige ne klikaj :stop_sign:

A da, ali sam se uplasio itekako. No dobro se sjecam kako to izgleda kad nesto sjebes, prakticki ti dode notifikacija na profilu da si nesto krivo napravio, a ne u inbox stranice?!

www.facebook.com/support na ovaj link ti dolaze poruke od Facebook-a, sve ostalo su prevare :wink:

Tamo gdje ti je taj link klikni negdje odmah do na prazan dio, desni klik pa Open frame in new Tab…
Vidjeces u url adresi browsera da ti je otvorilo neku cudnu domenu (web stranicu), a ne facebook dot com

To ti je prvi znak da je sve laz + vec su ti svi ostali opisali kako i gdje stizu sluzbene FB obavijesti

Hvala gospodo! I meni je bilo sumnjivo, ali morao sam podijeliti…

I kako to funkcionirao, kliknes na to i ode stranica?