Dobri i loši trgovci na WM forumu

Sada se iznervirah kada se sjetih na visestrukog muljatora iz Rijeke zvanog Mirko…sta je najzalosnije, covjek vjv ima multiple akaunte, teskog se ogradit od prijevara… Ja npr. kazem da zelim video skype (u slucaju sumnjivih ponuda) nakon sto se vidimo i razmjenimo ID mozemo napravit deal/transfer.

Inače se klonim ovih tema i komentara, ali sam radio za @costlyDeveloper i znam da je čovjek 100% fer i korektan. Zbog toga mi teško pada kada vidim da je izvaran. Inače, sa mnogo članova ovdje surađujem već dosta dugo i nemam negativnih iskustava. Većinu poslova sam dogovorio bez oglasa, nego privatnom porukom i za neke ljude znam da su OK 100%.

isto, dotaklo me se bilo za Mirka, jer sam ga (dok je bio Cane) pogrešno procijenio i zamalo sam na svoju inicijativu mogao upasti u zamku. Sreća me spasila… Od tada, rijetko da tražim neke nove poslove, a sreća pa ih ima da ne moram tražiti. Dalje je sve išlo uz preporuke, jer eto, na kraju se poštenje i trud isplate…

Pazite se dobro. Ima muljatora i previše…

2 Likeova

Nemoj ga banat. ne vidim razlog zasto bi ga banao kada ce ako i je prevarant otvorit sam drugi account, ovako ako nije prevarant mozda se javi… Nije mi jasno zasto banate ljude, kao da je to 2001, kuzim da banas spoam bota da vise nemoze s tim istim racunom spamat, ali i to nije rjesenje jer on jos brze otvori novi. Sad s bananjem ce ovaj lik i svi drugi koji varaju jos vise shebat forum i opce povjerenje jer cemo opet imat drugog lopova, a u biti bi to mogao biti jedno te isti lopov. Bolje je da pratite njegov IP, pa kad se poklopi upozorite ljude, a on nek se muci u moru accountova s kojim ce da vara.

Bananje jedino ima smisla ako ga mozes banat po mac adresi hardwarea… U sto cisto sumnjam…

4 Likeova

I nije baš tako Dadaas, nema potrebe “ohrabrivatimuljatore, pogotovo ako to ne stoji u potpunosti. Točno je da se (možda) može provući i učlaniti ponovno, no to je samo opcija i nikako nije pravilo. :wink: Taj problem je velikim dijelom riješen softwareski i ovisi o još nekoliko opcija (uvjeta), nema potrebe sada o tome naširoko, ali ono što želim reći je da ako tome nadodamo oprez nas u administraciji, tada ponovno učlanjenje baniranog člana neće biti jednostavna misija i ne savjetujem avanturu te vrste iz ovog ili onog razloga. :no_entry:
Tako imam i ja nekoliko svojih “mušterija“ za koje ponekad pogledavam jesu li se vratili, ali izgleda da nisu. I neće. :smile:

Imajte naravno uvijek na umu da je oprez majka sigurnosti. :o:

1 Like

c3po, pa Google Captcha od najvece kompanije na svijetu ne predstavlja apsolutno nikakav problem mass registracijama.

Napisao sam, mnogi su me razumjeli sto sam rekao, necu se mjesat u tvoj/vas posao… Samo kazem da me nebi cudilo da je Mirko otisao u Deutchland na baustelu…

I ne krivim tu nikoga od administracije, vi radite dobar posao, samo kazem, jucer na jednoj seriji je bio ovaj scenarij:

Ajmo ga sad scepat i gotovo.
A Mr. Bond kaze, ne, ne dirajte ga, pratit cemo ga neko vrijeme da vidimo kamo ce nas odvesti.

Samo kazem da je doba baniranja i misljenja da je to to davno proslo, to se radilo 2001. Sad ako nemozes banirat po Mac adresi, a nemozes, onda nema smisla banirat ga. A vjerojatno je covjek sam pobjegao, s bananjem mu nedajete priliku da se i dalje izvlaci, novci su otisli, steta je napravljena, baniranje nece nikom pomoc, a ono sto bi pomoglo je znacka, LOPOV, ako imamo VIP znacku imamo i LOPOV znacku. Lijepo mu je zakacite da je LOPOV, pa ako je zeli skinuti neka vrati pare i neka adminu plati jos neki fee… Takav system bi tjerao ljude na postenje, a ne da ga banas a on vec cita s drugim acountom ovaj moj post. A tko misli da nije tako bolje mu je offline…

I onda ako i otvori novi account, i ti ga po IP ughvatis zakacis mu i na taj drugi account znacku LOPOV, pa nek onda otvara racune…

Nisam ostavio backdoor, promijenio je pristupne šifre koje sam imao, ali neke je i zaboravio. :slight_smile:

Malo sam mu doradio stranicu a izgleda ovako:

13 Likeova

Može li se znati koja je stranica u pitanju?

Stranica je Lajk.rs iako mi se ne trosi vise vrijeme na to za samo 100eur. Mislio sam ga natjerati da plati ali, poslat cu mu backup neka se nosi sa time i pokloniti sve sta sam napravio. Ovo mi je skola.

Ma ne šalji ništa šta nije plaćeno.

Mozda netko ne bi razumio, ali netko sigurno i hoce. Ne zelim trositi vrijeme na ratovanje sa necasnim ljudima. Tako ne mogu napredovat. Bolje cu mu poklonit neka se nosi sa time. Nije velik gubitak, koliko bi vremena i energije potrosio na rat za zadovoljavanje primitivnih nagona. A dobio bi mozda samo 100e, a premalo kvalitetnog, pozitivnog iskustva.

1 Like

Kralju, placem od smeha :smiley:

2 Likeova

Nemoj nikom nista poklanjati, ni nama nije niko iako smo mozda zasluzili, ovakvi ljudi kao sto je ovaj malac sa baustele ne zasluzuju da nam budu kolege niti da se bave ovakvim poslom, a nit ima potencijala covek, tako da nek se drzi on bolje gradjevine a backup nek zaboravi.

Ljudi koji rade na bausteli su vrjedni ljudi i nije im lagan kruh. I takav covjek bi sigurno platio.
Ovaj klinac je balavac i zivi starcima na grbaci i znao sam da mu nece uplatit. Zabrijao je da je bilder a izgleda kao picek…smjesan

3 Likeova

Moj savjet je da mu ne poklanjaš ništa. Najbolje da sada kada je on ispao prevarant ti ideš raditi još dobro djelo i pokloniti mu nešto što nikako ne pripada. Budi pametan.

2 Likeova

Eh ljudi pa to sve dodje na svoje, sve se to popegla u životu i sve ti se vrati - i dobro i loše. Nekad samo prodje malo više vremena izmedju karmičke naplate duga pa ljudi zaborave na to i ne povezuju to sa prvobitnim delima. Ali, kad tad to sve dodje na svoje. Iskusio sam i jedno i drugo mnogo puta u životu, tako da što više godine prolaze radim samo dobra dela, a onaj ko radi loša to je na njegov teret. Samo se otpusti to.

Mene su prevarili skoro na Fiverru za tekstove u vrednosti od 1.500$ i nikoga nisam ganjao, samo sam otpustio, naučio nešto novo, izvukao pouke i terao dalje, a to se nadomesti na drugu stranu. Taj koji je radio prevaru će u narednom periodu otprilike sličan iznos izgubiti na neki način i sve to dodje na svoje, samo relax. :slight_smile:

7 Likeova

Kako su ovi dobili vip clanstvo?
Ocito da ga nisu platili, jer jedan nema za platit naruceno, a drugi nema par $ za windowse.

po ovoj ljestvici

2 Likeova

To i ja uvek pricam, ima ko ce da sudi. A to su sve mali iznosi, i ja bih najvise voleo da toliko kosta svaka skola koja se placa.

@kres0 VIP sam dobio preko veze :wink:
A Windows cu da platim juce, isto kao i Adobe paket, Ahrefs,Longtailpro,KWfinder itd.

1 Like

Pa što ga ne “kupiš” :smiley: Za 5min ti poštar donese narezan CD :stuck_out_tongue:

Kupio sam bio, al postar zaboravio key, zapio se u kafani… Bil Gejts mi refundirao pare, dobar lik, bez ikakvog cimanja odmah za 5 min pare refund na PP.

Ko ce Olafe da se mlati sa tim zajebancijama, bitno da sve radi :slight_smile: