Dobri i loši trgovci na WM forumu

Evo ti primjer Mirka sa foruma koji je ostetio neke clanove foruma cca 3k US (ukljuujuci mene). Takoder, cuo sam da je doticni sa tim parama kupio polurspadni auto marke Polo kojeg je nesto vozao dok ga nije sj****. :laughing::fu:

1 Like

Mene bas zanima da li ce se baustelac koji zaraduje milijune javiti barem :slight_smile:

Pa da, to ti je to, sve dodje na svoje. Ima ko to reguliše, karma je pravična :slight_smile: Nekad se malo duže čeka na nju, ali ne izostaje :slight_smile:

Evo moj lični primer kada je bilo drugačije. Dok sam bio mlad, neiskusan i neizgradjena ličnost čija reč nije tada nešto puno vredela, pre nekih 8-10 godina, radio sam raznim klijentima SEO linkove itd. U početku to je bilo kvalitetno, a kako se broj klijenata povećavao, ja nisam znao da kažem ne, i da objasnim da sam pun i da ne mogu prihvatati još poslova, nego sam prihvatao i da bih sve stigao da uradim, logično kvalitet rada i linkova je opadao, a to se kasnije i odrazilo na rangiranje.

Neki od njih su vremenom pali zbog tih linkova lošijeg kvaliteta, a ja sam ubrzo nakon toga bukvalno identičnu sumu koju sam zaradio nedovoljno kvalitetnim radom izgubio tako što sam uložio u neku kompaniju mrežnog marketinga i ubrzo shvatio da to nije za mene i da ne mogu oko toga raditi, a novac se ne može izvući nazad, niti sam ga ikad želeo izvuči nazad. Bukvalno sam odmah znao da je to naplata duga i bio sam zahvalan što se to na taj način popeglalo.

Tada sam naučio jednu jako važnu životnu lekciju i od tada sam obećao sebi da više nikad neću nikom raditi nešto nekvalitetno, prevariti nekog ili bilo šta slično.

Jako je bitno izgraditi tu profesionalnu etiku, raditi na tome da tvoja reč vredi i da kada je daš to je zakon. Svi pisci sa kojima radim, svi saradnici i partneri u raznim kupoprodajama znaju da je sa mnom plaćanje expresno, da je ono što se dogovorimo maximalno ispoštovano i da je moj odnos prema svakom od njih maximalno profesionalan, korektan i prijateljski. Nikog ne gledam sa visine i svako ko sa mnom ima kulturan pristup, dobiće to nazad isto i sa moje strane.

To su te neke stvari koje sam hteo napisati. On je verovatno jako mlad, cenim tipa oko '99-'00 godišta, znači tu oko 18 godina starosti. Možda će na ovakvim stvarima dosta naučiti pa kasnije kako odrasta neće praviti više takve greške i spustiće se na zemlju i neće ljude omalovažavati. A možda nastavi dalje po starom. Kako god bude, sve je to njegovo iskustvo koje prolazi. Šta da se radi, neko dosta napreduje kao ličnost u životu a neko uvek ostane isti. Sve je to za ljude, šta da se radi.

Ipak, svako od nas ima izbor da li će svakog dana težiti da bude bolja ličnost ili ne. U tome je lepota :slight_smile:

8 Likeova

Uvek dobro iskustvo sa @Martacroata. Pisala mi je sada na hrvatskom i sve super, expresno i profesionalno. :slight_smile:

1 Like

Jako dobro iskustvo i sa @steelmaiden , sve proteklo brzo i lako po dogovoru :slight_smile:

Dobro iskustvo sa članom @ManuelF. Sve proteklo profesionalno, brzo i lako :slight_smile:

Sve pohvale za clana @imemperor1.

1 Like

Po preporuci ,ostvario uspesnu brzu i efikasnu saradnju sa Martacroata i ja je preporucujem,

2 Likeova

Odlicna suradnja sa korisnikom @stol3x, sve u svoje vrijeme, preporuke…

@Davor_R_Bergam prodaje fore oko posla i dodatne plaće, a sve je najobicnija PREVARA

2 Likeova

Odlicna suradnja sa korisnikom @tim121, odraden posao na vrijeme, sve korektno

1 Like

Pohvale za člana @dottnick. Surađujemo već nekoliko mjeseci bez prestanka na nekoliko projekata. Isporučuje dogovoreno na vrijeme po dobroj cijeni i prilagodljiv oko komunikacije. Nadam se dugoročnoj suradnji s njim i njegovim timom.

1 Like

Hvala @Goran_Duskic.
O Goranu imam samo riječi hvale :slight_smile:

1 Like

Pozdrav, nazalost je doslo do nekih komplikacija, i nikom nisam odgovarala, cak i gde sam se sama javljala. Veceras dobijate svoje tekstove i prevode. Hocu da navedem da nisam trazila uplatu unapred, i cak mi je i lakse, zbog ovakvih situacija, da se to obavi posle sto sredim tekstove. Ja se izvinjavam sto je do ovoga doslo.

1 Like

Nije problem, svakom se moze desit :grinning:

Je li netko ovdje surađivao s članom @amazonac jer dogovaramo suradnju oko pisanja članaka, a kako je i javno već rekao cijena je 0.5 dolara za svakih 100 riječi na engleskom (a na srpskom i jeftinije) s tim da ne može pokazati sampleove i traži novce unaprijed. Pa prije nego pošaljem novce unaprijed, bio bih vam zahvalan ako netko može dati svoja iskustva s obzirom da navodno surađuje s mnogim članovima foruma.

S obzirom da tebi kao vlasniku foruma neda bez plaćanja unaprijed i nema sampleove, rekao bih da mulja.

Pitao sam jel moze bar jedan clanak unaprijed da mi napise kad vec nema samples ali kaze da nema vremena da je prebukiran pa da prioritet imaju samo oni koji unaprijed plate :slight_smile:

Pa bio bih budala bas zbog toga - da vlasnika foruma zeznem za jedan clanak od pet dolara. A naradio sam se u poslednjih 10 godina “unapred” i nikada nisam bio placen za to, evo bas prosle nedelje jednom, vise necu.

Samplove imam, ali ne bih da otkrivam sajtove svojih klijenata posto mi nisu dali dozvolu da koristim tekstove za tu svrhu.

Jel moze unaprijed da ti platim za jedan članak od 500 rijeci čisto da vidim kako pišeš, umjesto desetak njih unaprijed koliko si tražio?

2 Likeova