Dobri i loši trgovci na WM forumu

Evo ti primjer Mirka sa foruma koji je ostetio neke clanove foruma cca 3k US (ukljuujuci mene). Takoder, cuo sam da je doticni sa tim parama kupio polurspadni auto marke Polo kojeg je nesto vozao dok ga nije sj****. :laughing::fu:

Mene bas zanima da li ce se baustelac koji zaraduje milijune javiti barem :slight_smile:

Pa da, to ti je to, sve dodje na svoje. Ima ko to reguliše, karma je pravična :slight_smile: Nekad se malo duže čeka na nju, ali ne izostaje :slight_smile:

Evo moj lični primer kada je bilo drugačije. Dok sam bio mlad, neiskusan i neizgradjena ličnost čija reč nije tada nešto puno vredela, pre nekih 8-10 godina, radio sam raznim klijentima SEO linkove itd. U početku to je bilo kvalitetno, a kako se broj klijenata povećavao, ja nisam znao da kažem ne, i da objasnim da sam pun i da ne mogu prihvatati još poslova, nego sam prihvatao i da bih sve stigao da uradim, logično kvalitet rada i linkova je opadao, a to se kasnije i odrazilo na rangiranje.

Neki od njih su vremenom pali zbog tih linkova lošijeg kvaliteta, a ja sam ubrzo nakon toga bukvalno identičnu sumu koju sam zaradio nedovoljno kvalitetnim radom izgubio tako što sam uložio u neku kompaniju mrežnog marketinga i ubrzo shvatio da to nije za mene i da ne mogu oko toga raditi, a novac se ne može izvući nazad, niti sam ga ikad želeo izvuči nazad. Bukvalno sam odmah znao da je to naplata duga i bio sam zahvalan što se to na taj način popeglalo.

Tada sam naučio jednu jako važnu životnu lekciju i od tada sam obećao sebi da više nikad neću nikom raditi nešto nekvalitetno, prevariti nekog ili bilo šta slično.

Jako je bitno izgraditi tu profesionalnu etiku, raditi na tome da tvoja reč vredi i da kada je daš to je zakon. Svi pisci sa kojima radim, svi saradnici i partneri u raznim kupoprodajama znaju da je sa mnom plaćanje expresno, da je ono što se dogovorimo maximalno ispoštovano i da je moj odnos prema svakom od njih maximalno profesionalan, korektan i prijateljski. Nikog ne gledam sa visine i svako ko sa mnom ima kulturan pristup, dobiće to nazad isto i sa moje strane.

To su te neke stvari koje sam hteo napisati. On je verovatno jako mlad, cenim tipa oko '99-'00 godišta, znači tu oko 18 godina starosti. Možda će na ovakvim stvarima dosta naučiti pa kasnije kako odrasta neće praviti više takve greške i spustiće se na zemlju i neće ljude omalovažavati. A možda nastavi dalje po starom. Kako god bude, sve je to njegovo iskustvo koje prolazi. Šta da se radi, neko dosta napreduje kao ličnost u životu a neko uvek ostane isti. Sve je to za ljude, šta da se radi.

Ipak, svako od nas ima izbor da li će svakog dana težiti da bude bolja ličnost ili ne. U tome je lepota :slight_smile:

Uvek dobro iskustvo sa @Martacroata. Pisala mi je sada na hrvatskom i sve super, expresno i profesionalno. :slight_smile:

Jako dobro iskustvo i sa @steelmaiden , sve proteklo brzo i lako po dogovoru :slight_smile:

Dobro iskustvo sa članom @ManuelF. Sve proteklo profesionalno, brzo i lako :slight_smile:

Sve pohvale za clana @imemperor1.

Po preporuci ,ostvario uspesnu brzu i efikasnu saradnju sa Martacroata i ja je preporucujem,

Odlicna suradnja sa korisnikom @stol3x, sve u svoje vrijeme, preporuke…

@Davor_R_Bergam prodaje fore oko posla i dodatne plaće, a sve je najobicnija PREVARA

Odlicna suradnja sa korisnikom @tim121, odraden posao na vrijeme, sve korektno