Dodatna zarada, hobi za 100-200 EUR mjesečno?

Pozdrav drugari,

Bavim se programiranjem i zanima me sta bi mi preporucili da uzemem da radim da bih mogao da zaradim mesecno oko 100-200 evra, imam posao ali bih nesto radio dodatno da imam za uzivanje.

Da li je to pokrenuti svoj sajt i zaradjivait od pseta ili nesto slicno, bilo kakve saveti bi mi dobro dosli.

Veliki pozdrav srecni praznici!

Radi kao freelance programer na https://www.fiverr.com/. Mozes fine love dici. :slight_smile:

Okacis portfolio radova ovde za pocetak, tesko ce drugacije ljudi moci bilo sta da te savetuju dok ne vide kojim vestinama baratas.
A mozda te neko odmah i angazuje.

Za dobre programere uvijek ima posla.

100-200e, za jednog projecnog developera, mjesecno je u najmanju ruku smijesna cifra.

Ja sam junior developer, u frontu radim u anglaru i react a backend koristim laravel php, gulp sass itd.

Bilo kakav savet ideja bi mi znacila jer nikad nisam bio freelancer, zato sam i postavio konkretno pitanje , sta bi mi predlozili da radim za dodatnih 100-200 eura za pocetak sto bi meni bilo super na platu.

Ja sam predlozio dal da napravim sajt i zaradjujem na broju poseta to sam navekao kao primer.

Hvala unapred na odgovoru.

Da bi zaradjivao od web stranice trebao bi imati jos neke vjestine osim poznavanja angulara, laravela … Naravno zavisi sve od tvog projekta ali ako vec krenes tim putem onda bi trebao imati plan kako da dovuces traffic na stranicu koji ce ti praviti zaradu. Da li ce to biti ulaganje u neke oglase ili ces se posvetiti SEO, opet ovisi od tebe i tvog projekta. Imas dosta sajtova za freelancere koji ce ti mozda bolje/brze pomoci da ostvaris taj cilj od 100-200eur/m. Ja licno nisam pokusavao na upworku i freelanceru ali jesam na fiverru i vec u prvih mjesec dana imao sam 15ak narudzbi. Moj savjet ti je da probas tamo izgraditi dobar profil jer uvijek ima potraznje za developere. Pozz

Prvu ozbiljniju lovu na netu sam tamo napravio, doduse kad je fiver drugacije funkcionirao…