Dodavanje flash igrica

Što bi sve trebao sadržavati CMS za igrice? Jasno je da moraju biti kategorije, tagovi, najpopularnije, najnovije i sl…

Ono što si ne mogu predočiti je način na koji se dodaju igrice. Kako se dodaju? Stavite swf od nekog addictinggames ili što? Unosite širinu i visinu flasha? Itd. sve što padne na pamet, pišite.

PS: ne, nije mi cilj krenuti s sajtom za igrice :slight_smile:

ja sam svojevremeno radio jedan cms za site sa flash igrama, uglavnom to dodavanje igara sam rijesio na sljedeci nacin

napravio sam neki file manager preko kojega sam uploadao .swf igrice. Tu uploadam recimo 50 igara u folder sportske igre.

Kasnije kad se klikne na “dodaj igru” sam imao drop down menu gdje se izabere naziv igre. U bazu sam upisivao ime igre i dimenzije. I kasnije na site-u te parametre koristio kod prikaza flasha.

Osnovno za svaku igricu trebaš naziv, kratki opis, title, description, naziv .swf fajla (pretpostavka da je na definiranom lokalnom serveru), naziv naslovne sličice (ista pretpostavka) te dimenzije.

Kategorija ili kategorije su svakako dobra stvar.

Broj odigravanja meni nije bitan. Bolja stvar je komentar odnosno ocjena igrice.

Klasični upload .swf datoteke sa računala, upload thumbnaila sa računala, opis, instrukcije, tagovi, širina, visina, screnshootovi i sve ostalo što misliš da je potrebno a ja nisam rekao.

Jel to netko radio u Joomli?? ako je kako to izvesti - povezivanje slike od igre na koju klikneš da se pokrene igra??

hvala

ne znam za joomlu.
ali ja sam napravio to na sledeći način.Uplodam sliku od igre a samu igru povučem sa stranice jer večina igara koje stroje na miniclip,armorigames i sličnim stranicama stat će doživotno,
title,keywords,description i jednostavno glasanje na foru like i definitivno komentare nemoj zaboraviti