Domain Privacy Protection i šta još(za streaming siteove)?

Pa tagovao si me i objasnio oko DMCA, PIPA, SOPA i sličnih USA zavrzlama, a napisao sam ti da meni nije potrebno to govoriti jer… Drugo navedene zemlje da se ne pecate služe samo kao PROXY; isto kao što je CF…

@Adria Ako ti treba server odeš kod AltusHost i PrivateLayer kompanije i rešena stvar… Zašto je to tako jer opet oni iza paravana sa serverima u jednoj zemlji po njihovim zakonima vode opet Proxy servere za neke od vodećih privatnih torrent trakera, movie streaming sajtova i slično…

I naravno ovaj što je pao na uštrb krađe interneta jeste pao zato što je zaboravio i druge zapise koje je ostavio prilikom konekcije. Kada “komšijski” WiFi nije radio onda je išao preko svoje konekcije i nije bilo teško spojiti dva *log fajla i jednostavnom pretragom pronaći o kome se radi.

Ovo neka vam neko kaže od ISP-a koji su ovde na forumu šta iza sebe sve korisnik ostavlja, pa makar menjao stotinu IP adresa, ali trag ostaje, pristup lokaciji ostaje, i drugi meta-data podaci…

Ja mislim da nije pao zbog filmova, ako je sve dobijao na racun u HR onda je on lud i treba da ide kod doktora

to je istina, ISP prati sve, izuzev ako koristis tor :slight_smile:

ako koristite tor, sve sto ISP vidi je kriptirana hrpa smeca podataka koja se obradjuje izmedju vaseg racunara i tor servera … pojednostavljeno, ako koristite tor ISP ne vidi vaše http zahtjeve :slight_smile:

a i malo je teze doci do sudskog naloga za logove provajdera :slight_smile: tu se vec mora dokazati svasta da bi se dobilo svasta

Mislim i da je VPN hma pro dobar da se sakrije ip

sakrijes ti IP od administratora sajtova, oni ne mogu vidjeti, ali tvoj provajder koji ti pruza internet uslugu i dalje vidi gdje ulazis … zato koristite tor

Joj, izlupa se ti sa svim ovim silnim informacijama, VPN da ti sakrije samo IP od administratora sajtova, lelele, a gde je enkripcija podataka između tebe i servera, gde je https protokol, pa gde su druge stvari, meta podaci i slično…

Hajde malo bolje složi redosled informacija, VPN vs TOR mane i prednosti i slično… Nadam se da radi prevencije na svojim sajtovima koristiš SSL (HTTPS)…