Domena info vs. com

Sa surferskog stajališta i ja ih slično doživljavam, iako možda ne toliko negativno, ali skeptično svakak. Ali to ionak nema veze s TLD spikama niti ne vjerujem da ikoga sprječava da svejedno pogleda što se krije iza domene…

[quote=“Antonov”]Recimo ja ću napisati iz svoje perspektive, kao osobe koja dosta surfa.

.com domene doživljavam kao glavne domene, uglavnom od velikih tvrtki, na kojima se može naći dobrih stvari, ali i ne nužno
.net i .org. domene kao pravilo su uglavnom kvalitetne, sa jako puno besplatnih i kvalitetnih materijala, iz svih područja ljudske djelatnosti
.info domene, totalno nezanimljive stranice, najčešće kao neke spam ili sa površnim informacijama

Tako ih ja doživljavam što ne mora značiti da je to pravilo i da svi tako razmišljaju.[/quote]

Koliko je tvoje razmišljanje blisko stvarnom stanju za postavljeno pitanje je manje bitno, bitnije je da takvo razmišljanje ima najmanje 50 % korisnika a to daje odgovor na postavljeno pitanje.

Iskustva koja su prisutna samo ovdije kroz ovaj thread dovoljno govore da se donese pravilan zaključak.

moramo se sloziti da svatko voli zaviriti i iza com, net, org, info pa pogotovo eu itd domena … ja osobno da …

Sad sam sve sigurniji u tome da su .info u vecini slucajeva penalizirani od strane googlea, ne bann vec slabo rangiranje u SERP-u…
Krenuo neodavno s domenom, nakon par dana dosao na 2k posjeta, sve trust linkovi prema njima, i najednom pad na 50 posjeta… sve i jedan clanak je s prve stranice maknut najmanje na 4-5…

[quote=“hrvoje_j”]Sad sam sve sigurniji u tome da su .info u vecini slucajeva penalizirani od strane googlea, ne bann vec slabo rangiranje u SERP-u…
Krenuo neodavno s domenom, nakon par dana dosao na 2k posjeta, sve trust linkovi prema njima, i najednom pad na 50 posjeta… sve i jedan clanak je s prve stranice maknut najmanje na 4-5…[/quote]

Četiri čarobna slova

L I N K

:slight_smile:

i ja mislim da se .info slabo rangira vidim po svom sajtu

Ima i na seobook o tome i na jos nekima… jasno je svima da domena od 0.89$ nece biti kao .com. Neki kazu da to penaliziranje traje godinu dana dok google ne vidi o kakvom se webu radi, a tad vam taman godaddy za .info naplati 10$ (samo prva godina je 1$).

mislim da netreba tako ocrnjivati info naravno neće nikad biti popularna kao com ili net ali je sigurno popularnija od biz.eu.ws. također domenu tk bi smjestio među top 5 jer pogledaj nepostoji osoba na planeti koja ne zna za tk domenu.
Prijebi uzeo info nego biz.eu.ws.hr.ba.rs.sl.tt.tv.fm.go.rg.werfg.asdf.htrh.z.uz.uku.jtg.
:vozac:

.com je nekako vise popularna… a .info mi ostavlja nekakav neprofesionalan utisak… naravno ako stranica nema veze sa rijeci .info

recimo da je moja domena download-igre.info bilo bi veoma glupo… a da je com… bilo bi dosta prihvatljivije…

mislim, kad vec kupujes domenu, kupi onda kvalitetno… (citaj: normalno)

tako od mene…

da upravu si dosta naziva domena bolje zvuči sa com net nego info vjerojatno navika
:neznam:

a ljudi su vise navili na .com domene pa i ja sam vlasititi sajt koji je na .info ponekad ukucam sa.com navika…

evo imam jednu finu domenu dogpet.info uskoro bi trebao poceti raditi na sajtu pa cu vidit kako .info probija na rangu