Domena info vs. com

Da li je bolje imati domenu sa nastavkom .info ili .com
info je jeftinija samo 1 $ , a ima li nekih losih stvari kod pretrazivackih masina
jesu li ravnopravne kod rejtinga na googleu npr.

Ako je .com slobodna uvijek bih uzeo nju (a usput i .info).

Bolje je imati .com iz čiste tradicije.
Za SEO mi se čini da nema neke razlike. Dobar sadržaj je dobar sadržaj bez obzira na .com ili .info.

Netko je spomenuo na forumu da su .info domene postale popularne kod spamera koji baš radi cijene preferiraju .info domene.

Nema ti razlike između .info i .com domene, bar ne u ocima googlea.

Imaš koji sajt u top 100 u svijetu da je .info? Tak uzmi i domenu.

meni su nekako com isfurane neznam prije bi sada uzeo net, info ili eu

Što se tiče Googlea .info je “kolko para tolko muzke”.

Nedavno sam napravio 3 sajta slične tematike, prva dva, na .com i .net domeni, su brzo došla na prvo mjesto za željeni keyword, a info nisam uspio ni pronaći u rezultatima pretrage za njen keyword.

I potpisujem ono što Gosaric kaže.

[quote=“Webmeister”]Što se tiče Googlea .info je “kolko para tolko muzke”.

Nedavno sam napravio 3 sajta slične tematike, prva dva, na .com i .net domeni, su brzo došla na prvo mjesto za željeni keyword, a info nisam uspio ni pronaći u rezultatima pretrage za njen keyword.[/quote]

Možeš ovo potkrijepiti primjerom?
Ako se radi o tome da je keyword u domeni, logično bi bilo da su .com i .net bolje pozicionirane jer čim si dobio .com i .net za keyword da nije tolika gužva za njega.
Isto vrijedi i suprotno, za keyword na .info domeni je gužva jer si jedva uhvatio i .info domenu.

Možda lupam, možda ne. Molim te da napišeš o kojim domena i keywordima se radi.

Sto se tice ranking algoritma nema razlike. Google je dao potvrdu da su svi TLDovi u rankingu ravnopravni.

Da, apsolutno je svejedno…

Dobar i kvalitetan sajt nikad nije ovisio o nastavku domene…

Btw, .info ti je na godaddy $0.89.

a ako ti se neda mucit imas ih i po 10kn tj. $2.00 USD kod adria hosting

Kako baratate TLD-ima!?
Znate li za podjelu da je com company, org organizacije, net mreže, biz biznis…
Treba uzeti odgovarajuću a ne se prenemagati.

[quote=“Gigolo”]Kako baratate TLD-ima!?
Treba uzeti odgovarajuću a ne se prenemagati.[/quote]

Aha… yeah… right. Peace brother.

:zub:

[quote=“Gigolo”]Kako baratate TLD-ima!?
Treba uzeti odgovarajuću a ne se prenemagati.[/quote]

mozda u ranim 90-ima :slight_smile: danas se koristi na sto naletis odn. ona koja je jos uvijek slobodna…

Btw, .com - commercial
.org - noncommercial / neprofitne organizacije

[quote=“trnac”]Možeš ovo potkrijepiti primjerom?
Ako se radi o tome da je keyword u domeni, logično bi bilo da su .com i .net bolje pozicionirane jer čim si dobio .com i .net za keyword da nije tolika gužva za njega.
Isto vrijedi i suprotno, za keyword na .info domeni je gužva jer si jedva uhvatio i .info domenu.

Možda lupam, možda ne. Molim te da napišeš o kojim domena i keywordima se radi.[/quote]

Nazalost ne mogu potkrijepiti primjerom jer sam .com prodao, .net sam redirectao na novu .com domenu (ne zbog tld-a, drugi razlog) a za .info sam rekao godaddiju neka si je uzme natrag i nek si zadrzi tih $0.89 :slight_smile: A i ne zelim reci domene jer je tema jos relativno neisfurana tak da zelim pobrati jos para dok se da :slight_smile:

Guzva nije bila ni za prvi ni za drugi keyword, a za treci (.info) najmanja, tak da zbog toga mislim da ima smisla ovo sto pricam.

I ja bih to zelio vjerovat ali stvarno mislim da u praksi nije tako. Cinjenica je da su .info domene u proslosti zloupotrebljavane zbog svoje niske cijene - za iste pare dobijes 10 puta vise domena, sto znaci npr. 10 puta vise linkova (mislim na black hat link building)
100 .com domena = 100 linkova = 1000 .info domena = 1000 linkova

Ajmo Gosaricevom metodom:
Alexa top 1M:
http://s3.amazonaws.com/alexa-static/top-1m.csv.zip

.info domena je tek na 907. mjestu s time da to mjesto pripada domeni adtech.info na kojoj je servis za serviranje oglasa, tak da SEO nema veze sa tim Alexa rankom

Googlov spam filter je davno nogirao metodu gradnje linkova pomocu novih domena.

Odradi sad 1000 novih domena i postavi linkove sa svih prema jednoj, neces izac iz penala do penzije :slight_smile: a kamoli izmanipulirat SE.

.info su vecinom doslovno informaciski sajtovi u koje se ne ulazu milijuni u promociju kao u vecinu “top ranked” .com domena, to je jedini razlog zasto su nize na ljestvici.

Mislim da to što .info domena nema u top 1000 na alexi nema veze sa googlom ni seom, jednostavno svi ti veliki sajtovi imaju .com .net domene jer su popularnije.

Mozda sam prenaglio sa izjavom na osnovu samo jednog testa, sta cu jako me to iznenadilo, ali sad sam malo prosurfao i nasao par clanaka na tu temu

http://www.seobook.com/google-temporarily-purges-info-domain-names

http://www.webmasterworld.com/google/3657421.htm

http://www.websitemagazine.com/content/blogs/posts/archive/2008/09/08/the-info-domain-issue-your-thoughts.aspx

Istina, sve su to stariji clanci, ali cinjenica je da je Google testirao nesto sa .info domenama, koji su na kraju zakljucak donijeli, tko zna.

Ali mi je nevjerojatno da sa .com domenom nakon 2 mjeseca imam posjetu 1000 ljudi dnevno, sa .net preko 3000, a sa .info domenom samo 10 ljudi dnevno.

Gledajte, TLD nije vezan uz ranking, barem prema Googleovoj službenoj izjavi. Dakle sve ostalo što se vrti oko tog TLD-a je druga stvar (koliko je ljudi spremno linkati na .com a koliko na .info, koliko je .com pamtljiviji od .info, koliki je CTR u rezultatima na .com a koliki na .info etc.)

Recimo ja ću napisati iz svoje perspektive, kao osobe koja dosta surfa.

.com domene doživljavam kao glavne domene, uglavnom od velikih tvrtki, na kojima se može naći dobrih stvari, ali i ne nužno
.net i .org. domene kao pravilo su uglavnom kvalitetne, sa jako puno besplatnih i kvalitetnih materijala, iz svih područja ljudske djelatnosti
.info domene, totalno nezanimljive stranice, najčešće kao neke spam ili sa površnim informacijama

Tako ih ja doživljavam što ne mora značiti da je to pravilo i da svi tako razmišljaju.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja