Domena kao investicija - zašto se isplati uložiti novac u dobru domenu?

Originalna objava: Domena kao investicija - zašto se isplati uložiti novac u dobru domenu? - GeeK.hr

Zašto je domena važan temelj mnogih online biznisa? Isplati li se uložiti veće svote novca u kvalitetnu domenu? Donosi li kvalitetna domena trajnu vrijednost vašem digitalnom biznisu i kako? Domena je temelj gotovo svakog ozbiljnog i kvalitetnog web projekta. Kvalitetna domena dobro će kotirati na Google tražilici, a ujedno ćete je i lako brendirati prema…

3 Likeova

The classifier considers the text to be likely AI-generated.
Iskreno svejedno mi je, tekst je zanimljiv i procitao sam ga, ali zanima me stvarno koliko je koristen AI?

Kakve to veze ima, ne kuzim?

AI nije korišten nigdje, ni za jednu rečenicu. Dakle, sve je pisano iz glave. Čak nisam ni pratio nikakve druge članke na tu temu, nego sve iz glave napisao.

PS. Ja uopće do sad nisam nijednom isprobao ChatGTP :upside_down_face: Čak me malo sad sram jer nisam isprobao još. Tako da fakat ne kužim kako to da ga klasificira kao AI članak. No, zanimljivo u svakom slučaju.

1 Like

Nadam se da ste skuzili. Ima veze, pitao sam covjeka jel radi s AI, ali cini se da radi kao AI :smiley:
btw. https://platform.openai.com/ai-text-classifier

Domena, ako je zaista dobra, vrijednost je kojoj cijena itekako može porasti.

Nedavno su mi ameri poslali ponudu za moju www.hotel.hr. Nešto kao - nije da nam baš treba ali pošto vidimo da vam stranica momentalno nije aktivna onda bi vam mogli ponuditi 15.000 dolara …
Lijepo sam im se zahvalio i rekao da će ove godine Hrvatska od turizma ubrati 15 milijardi dolara i da zbog toga ova domena vrijedi “malo” više…

Osobno mislim da si fulao sto nisi prodao.

2 Likeova

Pametno, čuvaj je još malo… da im domena ne treba, ne bi se ni javili s ponudom.

Koliko? 150 milijuna dolara? Ili milijardu i pol dolara?

Hej, to je .hr domena, ne .com.

Ako su bili ozbiljni sa prvom ponudom, nije nemoguće da ju povise, ali čini mi se da si upravo odigrao listić na kladionici za $15,000. Može biti dobitni, ali možeš i sve izgubiti. Sretno u svakom slučaju.

Ja bih prodao za $15k.

Sve ovisi iz koje se perspektive gleda. Ja zarađujem 3000 E na mjesec pa s tim dolarima ili bez njih neću dobiti ništa posebno.
A turizam je jedina HR industrija sa perspektivom i velikom zaradom pa mislim da će se naći oni i sa ponudom bar 30.000 E…

U ovom trenutku realna trzisna vrijednost te domene nije ni blizu $15k pa sam zato rekao da si fulao sto nisi prodao ako su ameri bili ozbiljni s ponudom. Nevezano za to koliko tko zaradjuje i sto bi netko mogao s tim novcima u zivotu. No ako ti smatras da bi jednog dana za nju mogao dobiti vise od 15k, razumijem zasto si je odlucio zadrzati.

Hoteli.hr bi bila bolja domena. Mozda njen vlasnik ceka ponudu od $100k :slight_smile:

Ja uvijek volim saznati za neku veliku prodaju domene, ali treba biti realan.

Nema veze koliko zarađuješ. Ako domenu koristiš za svoj biznis ili ako imaš neke planove kako ju iskoristiti i staviti u upotrebu, to je drugo, ali ako ju držiš da bi je prodao, $15k je odlična ponuda za nju. Nije nemoguće da dođe veća, ali treba biti realan. Za neku domenu je $15k super ponuda, a za neku je smiješno mala ili samo nedovoljno velika. Za ovu domenu je $15k super ponuda, ili najblaže rečeno, jako dobra ponuda. To je moje mišljenje.

U svakom slučaju sretno sa prodajom.

Neću reći da nemaš pravo…
Kad malo bolje promislim, vjerojatno su emocije u pitanju. Na toj sam domeni 1998. napravio prvi HR katalog hotela i ostale turističke ponude i u slijedećih desetak godina zaradio podosta love. Također, sad je već i 25 godina kako su moje osobne mail adrese @hotel.hr pa mi je valjda zbog toga potreban stvarno dobar razlog da prodam domenu…
Slično je i sa www.iznad18.com (prvi HR sexy kontakt site) čiji sam “otac” od 1997. I za to sam imao podosta dobrih ponuda a nekako ga i dalje držim zamrznutog u vremenu od prije 12 godina…

Ovo je .hr domena i ponuda od 15k za ovo je vrh vrhova.

1 Like