Domene s dvije riječi

Upravo planiram zakupit jednu domenu, pa me zanima koliko je pametno takvu domenu zakupit.

Zanima me kako Google gleda na domene s dvije riječi, kojoj prva završava s istim slovom s kojom započinje druga riječ. Neću pisat konkretno o čemu je riječ, već ću primjerom na HR pokazat koja je stvar.

Ključne riječi su npr. ‘moj’ i ‘jojo’. I sad, jel veliki G gleda jednako na domene mojjojo.com i mojojo.com?

Ima jedna domena koju bi kupio, za koju su svi ‘normalniji’ nastavci (com, net, org,…) zauzeti kod domene koja sadrže oba ‘dupla’ slova (mojjojo), ali domena s jednim od ‘duplih’ slova (mojojo) je samo .com zauzeta, pa sam mislio zakupit .net.

Možda kompliciram oko sitnice, ali me zanima :slight_smile:

Naravno da nije isto.

Da je isto onda bi npr. pretraga za “polution” davala rezultate za “pollution”, što naravno da ne daje.

Pogledaj i za npr. riječ “politika”.
Postoji domena pollitika.com

Kada tražiš “politika”, pollitika.com nije “zatamnjena” dok je zatamnjena dok tražiš “pollitika”.
Isto vrijedi i za obrnutu pretragu.

Probaj i “pol itika” i “pol litika”.

Mislim da me nisi shvatio, možda sam i zakomplicirao s opisom.

Ja sam mislio kada spojim dvije riječi, gdje jedna riječ završava istim slovom kojim počinje druga riječ, dal u mojoj domeni moram ‘duplirat’ to slovo, odnosno, hoće li me Google jednako gledat s jednim i s dva slova.

Primjer: stoP Politika

stoPPolitika.com
stoPolitika.com

Razlika je u tom jednom ‘p’. Hoće li mi za pretaživanje ‘stop politika’ sajt bit jednako rangiran sa obje domene? Valjda je sada jasnije.

Pozz,
mrcina mislim da si dobio odgovor u postu iznad.

Imam i ja slično pitanje da ne otvaram novu temu.

Koji je slučaj sa domenama sa više riječi, ako su te riječi odvojene crticom.
Mislim uzeti domenu sa tri riječi.

primjer: (ovako se lakše čita i lakše pamtivo)

http://www.papir-kutija-reklama.com

ili je bolje?

http://www.papirkutijareklama.com

ima li razlike u rangiranju sajta u ova dva slučaja?

Nisam dobio baš odgovor kakav sam htio, tj. ništa konkretno, ali nema veze. Ionako sam odustao od te domene za sad.

A što se tvog posta tiče, ja bi uzeo s crticama, jer je pamtljivije i lakše za čitat. Mislim da nema razlike u rangiranju na googlu.

Koliko sam ja obavešten sve je manje bitno da li imate povlaku u domenu ako je sajt poularan bićete dobro rangirani i to je to. :slight_smile: